Výsledky akcií 2019/20

13.10. v nedeľu turnaj v Trenčíne. Roč. 2009/10. Hralo sa 5+1, 25 min.

Nominácia: Belica, Ďurikovič, Horváth, Barinec, Beták, Vangel, Bougdarovci, Bernát, Behul, Krasňan, Rumanko, Pavlík

Zápasy proti AS 2009, D.Súči, Soblahovu a Častkovciam priniesol to čo sme očakávali. Sme spokojní ako sme sa presadzovali strelecky a cítime zlepšenie aj v individuálnej činnosti. .Tešíme sa na ďalšie akcie.


U15 8. kolo 13.10.2019

 FŠRH v Orvišti - FK Šulekovo 11:2

Nominácia: Zuzic, Halas, Kunda, Beňo, Mykultsia, Jelenek, Matejko, Zachar, Páleník, Murín, Maślanka, Dúžek, Kotleba, Lagin, Bednár, Herák

V zápase slabšej úrovne sme zvládli lepšie 2. polčas. 

Zápas proti Kuzmiciam. Ročník 2009/10/11 sme rozdelili na dve skupiny. Staršia hrala proti deťom z Kuzmíc a mladšie proti sebe na umelej tráve. 

Nominácia: Koch, Jurga, Sotoňák, Strečanský/á, Galo, Novotný, Seidl, Brežný, Páleník S., Čavojský, Pšenek, Dzibela, Štuller, Božik, Matejková, Zuzic. 


U12 - 8. kolo 12.10.2019 sobota o 10:30 hod., 
TJ Družstevník Chtelnica - FŠRH v Moravanoch 6:0

Nominácia: Galo, Božik, Vavro, Horváth, Ďurikovič, Dúžek, Maślanka, Bednár, Pavlík, Kotleba, Krajčovič, Beneš, Hritz, Koch

Zápas mal od začiatku až po koniec rovnaký priebeh. Snažili sme sa herne presadzovať už od brankára. Chlapcov chceme naučiť úplné základy futbalu, na ktoré budeme v budúcnosti stavať herný prejav. Súper nám vytváral úplne ideálne podmienky na tento rozvoj. Bohužiaľ táto cesta je pre dosiahnutie výsledku zložitá. V reťazci herných činností a vedomej hry postavenej na sebarealizácii je úplne prirodzené, že deti robia chyby. Napriek tomu sme videli aj v tomto zápase krásne náznaky odvážnej hry, ale na výsledok to momentálne v takýchto herných podmienkach nestačí v zložení aj nových resp. mladších detí.   U19 8. kolo 12.10.2019

FŠRH v Orvišti -Drahovce 0:2 

Dnes nám zápas nevyšiel. Snaha bola veľká. Nenašli sme recept ako prekonať súpera a my sme v defenzíve pokazili dve situácie čo nás stálo výsledok.  

6.10. v nedeľu. Roč. 2010/11 

Turnaj v Dubnici

 Novotný, Dzibela, Páleník, Pšenek Štuller, Strečanská, Bougdar, Bernáth, Behul, Krasňan, Rumanko

Vynikajúca skúsenosť proti deťom z Púchova, Dubnice, Príboviec a Topoľčian. Boli sme milo prekvapení. Vlastne s deťmi len začíname čo sa týka hernej praxe a vyzeralo to veľmi dobre z čoho sa veľmi tešíme.


U15 7. kolo, 06.10.2019 nedeľa o 12:00 hod.,

 FŠRH vo V. Orvišti - MTK Leopoldov 0:2

Halas, Mykultsia, Jelenek, Zachar, Petričko, Paulovič, Páleník, Maślanka, Kotleba, Kunda, Lagin, Murín, Dúžek, Bednár

Zápas sa hral v náročných podmienkach. Ihrisko bolo rozmočené po daždi a súper bol doposiaľ z radu najfyzickejších. Napriek týmto náročným podmienkam sme odohrali veľmi pekný zápas. Chlapci hrali dobre hlavne v strede poľa. Zvládali sme ťažké situácie individuálne aj kombinačne. V hre bola nápaditosť a odvaha. Vypracovali sme si niekoľko šancí, ktoré sme nedokázali premeniť. Boli sme na deti pyšní. Dnes sme si neodniesli 3 body, ale z pohľadu perspektívy sme videli veľký posun a to do budúcnosti pre nás a deti znamená veľmi veľa.  


U19 7. kolo, 05.10.2019 sobota o 14:30 hod.,

FŠRH v Orvišti - Pastuchov 4:1

Tentokrát sme výrazný rozdiel v kvalite dokázali premeniť na výsledok 4:1. Videli sme veľmi pekné 2 góly J. Halandu a taktiež množstvo pekných futbalových akcií.  

U12 - 7. kolo, 05.10.2019 sobota o 10:30 hod., 
FŠRH Moravany - ŠK Dvorníky 18:0

Nominácia: Galo, Koch, Vavro, ´Ďurikovič, Horváth, Božik, Hritz, Novotný, Dúžek, Bednár, Krajčovič 

Zápas sa ťažko hodnotí. Deti  z Dvorníkov boli oveľa mladšie. My sme sa to snažili vykompenzovať menším počtom detí na ihrisku. Rozdiel bol výrazný aj napriek tomu.   


29.09. Turnaj (triangel) roč. 2009/08 v Hrubom Šúre. 

Hralo sa na dvoch ihriskách 6+1. Roč. 2009/10 + 2008.

Účastníci: Akadémia Senec  2009/08, Rača 2009, FŠRH 2009/08 +10

Nominácia 2009 - Galo,  Beneš, Hritz, Belica, Horváth, Barinec, Beták, Janča, Božik, Bougdar, Krasňan, Páleník S.

Nominácia 2008 - Lagin, Murín, Kotleba, Sivák, Dúžek, Bednár, Páleník, Kunda, Koch,

1. zápas sme odohrali proti Rači. 

2. zápas sme proti Seneckej Akadémii.

Hralo sa 2 x 20 min. Chlapci mali 80 minútovú minutáž o ktorú sa podelilo 21 detí. Na jednom ihrisku hrali deťmi najmä z kategórie 2008 a na druhom z kategórie 2009/10. Pri staršej kategórii máme prístup a požiadavky rozdielne ako pri mladšej. Lopta deti viac poslúcha. Sú odvážnejšie a prirodzene aj mentálne vyspelejšie. Nechýbajú im skúsenosti zo zápasov a preto sa môžeme rozprávať o futbale hlbšie. Hru aj individualitu môžeme rozvíjať. Mladšia skupina je na úplnom začiatku okrem niekoľkých detí. Preto tieto zápasy boli veľmi náročné. Deti sa boja lopty a sú úplným opakom toho čo naša škola produkuje. V tréningu sa zameriame na rozvoj individiuality (technika, pohybové schopnosti atď) a potom môžeme mať požiadavky na deti a na hru. My však vieme, že sa nám podarí tento ročník rozvinúť tak ako za krátky čas roč.2008 a plno ďalších pred nimi. 


U15 6. kolo, sobota 28.09.2019 o 13:00 hod., 

TJ Družstevník Pastuchov - FŠRH vo Veľkom Orvišti 2:5

Nominácia: Zuzic, Beňo, Petričko, Halas, Matejko, Mykultsia, Kunda, Páleník, Murín, Lagin, Kotleba, Herák 

Čakali sme ťažký zápas čo sa aj naplnilo. Z našej strany to bol po hernej stránke najlepší zápas s výnimkou druhej časti prvého polčasu. Súper bol veľmi rušivý a v obrane mal starších žiakov. To bola tá najlepšia výzva a príležitosť otestovať svoje kvality. Chlapci z kategórie 2008 sa zlepšujú a získavajú stále váčšiu istotu na lopte. Sedmičky a jediný starší žiak (Vladko) ťahajú tím správnym smerom. Chlapci sú veľmi aktívní. Sme neustále na lopte. Dnes sme sa dostali k zaujímavým individuálnym činnostiam a tiež vzájomná spolupráca hráčov je stále nápaditejšia. Výsledok sa zrodil ťažko, ale hlavne sme radi za cestu, ktorou sme tento výsledok dosiahli.     


U12 6. kolo, sobota 28.09.2019 o 12:00 hod., 

 MFK Vrbové - FŠRH v Moravanoch 6:1

Nominácia: Galo, Novotný, Dúžek, Božik, Hritz, Bednár, Beneš, Ďurikovič, Seidl, Koch, Horváth

V tomto zápase sme nastúpili s roč.2008/09/10. Chlapci sa snažili pekne vychádzať od brankára. Vychádzalo nám veľmi veľa. Samozrejme náročný prejav nás pripravil o lepší výsledok, ale túto daň radi zaplatíme. Boli sme veľmi spokojní ako sa chlapci realizovali a snažili.


U19, piatok 27.09.2019

Vrbové - FŠRH vo V. Orvišti 2:5

Zápas, ktorý mal charakter najnižšej súťaže. My môžeme vyjadriť spokojnosť za našu stranu a sme radi, že sme nepodľahli klíme, ktorá panovala počas celého zápasu až dovtedy pokiaľ nepadol 4. gól do súperovej bránky. Sme radi, že sme dotiahli zápas do víťazného konca. Napriek tomu sa ukázali nedostatky, ktoré do veľkej miery musíme akceptovať a podľa možností zlepšovať. Chlapci si potvrdili 2. miesto v súťaži. Je na mieste si zvýšiť cieľ a to dorovnať sa najlepšiemu mužstvu v súťaži. 


U15 5. kolo, nedeľa 22.09.2019 o 13:00 hod., 

FŠRH vo Veľkom Orvišti - TJ Družstevník Chtelnica 4:2

Nominácia: Zuzic, Jelenek, Halas, Petričko, Beňo, Mykultsia, Paulovič, Dúžek, Kotleba, Lagin, Bednár, Murín, Maślanka, Kunda, Páleník, Herák

Opäť zápas aký naše deti potrebujú. Chlapci museli ísť na plný plyn a museli pre dobrý výsledok ukázať aj futbalovú kvalitu. Prvý polčas bol z našej strany veľmi pekný. Vyprodukovali sme plno útočných akcií, ktoré sme dokázali 4 krát zakončiť úspešne do gólu. Veľmi atívni dopredu boli Vladko a Voloďa. Ostatné deti sa k svojim skúsenejším chlapcom dorovnávali a tak sme vytvorili silný tím. Druhý polčas sme neodohrali tak dobre. Kopilo sa dosť individuálnych chýb a keďže súper správne zápas nezabalil, tak bol z toho pre nás dosť náročný zápas. Striedali sme až 16 detí. Chlapci si zastali aj iné posty ako inokedy. Sme radi a cítime, že naše deti rastú pred očami nie len fyzicky, ale aj futbalovo. 


U19 5. kolo, sobota 21.09.2019 o 15:30 hod.

FŠRH v Orvišti - Dvorníky 12:3

Výsledok v skóre bol odzrkadlením výkonostného rozdieľu obidvoch tímov.


21.09. 2019. Ročník 2009/10/11 o 12:00 hod. v Moravanoch 

Zápas medzi sebou na umelej tráve v Moravanoch. (deti zo školy z Trenčína, z Moravian a z Orvišťa).

Nominácia: dva zápasy súčasne. Galo, Hritz, Božik, Ďurikovič, Belica, Horváth, Janča, Beták, Vangel, Bougdarovci, Bernát, Koch, Sotoňák, BrežnýM+M, Debnár, Seidl, Čavojský, Dzibala, Kovalčík, Páleník, Pšenek, Augustín, Makovič, Široký, Sivák, Janíček, Sokol, Štuller


U12 5. kolo, sobota 21.09.2019 o 10:30 hod.,

 FŠRH v Moravanoch - TJ Družstevník Dolný Lopašov 21:0

Nominácia: Galo,Vavro, Pavlík, Dúžek, Kotleba, Lagin, Bednár, Murín, Maślanka, Kunda, Páleník

V tomto zápase si chlapci vyskúšali ofenzívnu hru. Súper bol mladší a preto sme znížili počet detí na ihrisku. Napriek tomu to bol dnes nerovný boj. My sa však tešíme z individuálnej činnosti a nápaditosti našich detí.U12 4. kolo, 14.09.2019 

Dubovany - FŠRH v Moravanoch 2:7

Nominácia: Galo, Hritz, Vavro, Ďurikovič, Beneš, Božik, Dužek, Bednár, Pavlík, Maślanka, Murín, Lagin, Kotleba,

Zápas mal od začiatku rovnaký charakter. Naše deti sa snažili o hru s loptou pri nohe. Súper pôsobil na našu hru rušivo. Odkrylo sa veľa technických nedostatkov. V húštine súperových detí sa nevieme úplne ideálne orientovať. Hra v priestore je pre 10 - 11 ročné deti zložitá. Skúsenosť z takýchto zápasov berieme ako veľkú výzvu. Napriek tomu deti chválime a tešíme sa zo snahy a aj z toho čo už vieme.   


U15 4. kolo, 14.09.2019 

ŠK Dvorníky - FŠRH Veľké Orvište 3:1

Nominácia: Zuzic, Paulovič, Beňo, Halas, Zachar, Matejko, Mykultsia, Petričko, Páleník, Kunda, Herák,

Najťažší zápas aký táto kategória odohrala. Síce sme nehrali proti Zbrojovke Brno, alebo Sigme Olomouc, ale proti 14-15 ročným hráčom. Z tohto dôvodu naši mladší žiaci boli vystavení v určitých situáciach do zložitých až hraničných momentov, aké sa dajú po fyzickej stránke zvládnuť. V tomto zápase sme vsadili do maximálneho rozvoja futbalu. Chlapci sa snažili proti fyzickej presile zdokonaľovať hernú stránku. Využívame na to individuálnu prácu s loptou, kreatívnu a vedomú tvorbu akcií. Presne vieme čo deti chceme učiť aj napriek tomu, že je táto hra riziková pre výsledok. Čoskoro to všetci oceníme. Chlapci hrali už teraz slušne. Ešte nás vyrušujú v hre nedostatky resp. tlak súpera na loptu. Tešíme sa za takúto skúsenosť a sme veľmi radi, že zápasy majú takúto úroveň.   


14.09. zápas proti ročníku 2010 v Púchove. Roč.2009/10

Nominácia: Belica, Janča, Barinec, Beták, Vangel, Bougdar, Bernát, Behul, Krasňan, Koch, Brežný, Sivák

Veľmi sme radi za takúto skúsenosť. Neriešime negatívne skóre. Začíname úplne od začiatku. Tešíme sa v prvom rade, že 9-10 roční chlapci majú záujem o šport a ostatné sa naučíme. Deti robia pokroky. Tešíme sa na ďalšie podobné stretnutia. 


U15 3. kolo - nedeľa 08.09.2019  

FŠRH Orvište - Družstevník Dolný Lopašov 7:0

Nominácia: Beňo, Halas, Matejko, Zachar, Paulovič, Páleník, Maślanka, Pavlík, Dúžek, Kotleba, Kunda, Lagin, Bednár, Murín, Petríčko, Hnilka 

Zápas bol od začiatku náročný. Súper bol fyzickejší a bolo nám jasné, že dnes musíme ísť nad naše fyzické sily a na maximum futbalovej kvality. Výsledok sa rodil veľmi ťažko. Súper mal potenciál kedykoľvek hroziť, ale my sme dnes predviedli úžasný výkon. Chlapci lietali po ihrisku a svoj handicap vykompenzovali futbalovosťou a do súpera búšili bez prestávky. Ten sa unavil a tempo v 2. polčase nevydržal. Zápas, v ktorom sme museli zdolávať veľa súbojov sa skončil k našej spokojnosti. Tento zápas nám ukázal progres, ktorý chceme naďalej rozvíjať. 

Dobrá hra chlapci.
Dobrá hra chlapci.

08.09. Ročník 2010/11 - miniturnaj v Trenčíne

Nominácia: Božik, Brežný, Matejková, Čavojský, Páleník, Kovalčík, Pšenek, Krasňan, Behul, Bougdar, Rumanko,

Zažili sme veľmi peknú skúsenosť. Zápasy proti AS Trenčínu, Dolnej Súči a Častkovciam boli nad očakávanie úspešné. Deti sa dokázali zapaľovať počas zápasov rôzne. Jediným cieľom v tejto kategórii je deti povzbudzovať do vlastnej sebarealizácie, ktorá by mala mať aj iný rozmer, ako kopať loptu jednoducho do neznáma. Čiastočne sa nám to darí a sme veľmi radi, že kolektív aj v tomto roč. 2010/11 je počtom aj potenciálom veľmi zaujímavý


U12 3. kolo, sobota 07.09.2019 

Madunice - FŠRH Moravany 3:4

Nominácia: Páleník, Maślanka, Pavlík, Dúžek, Kotleba, Kunda, Lagin, Bednár, Murín, Vavro, Beneš, Galo, Hritz

Zápas, v ktorom sa chlapci museli prebíjať cez 8 dobre brániacich hráčov. Podmienky sme mali ťažké. Hľadali sme celý zápas cestičky ku gólom prostredníctvom vedomej hry. Nakoniec sme plno útočných akcií zakončili "len" štyri a keďže aj súper skóroval 3 krát, odchádzame zo zápasu ako víťazi. Za víťazstvo však považujeme aj to, že sme 60 min. neustále kombinovali a pracovali s loptou pri nohe.   

Gól Andrej Lagin "Langoš"
Gól Andrej Lagin "Langoš"

U19 3. kolo, sobota 07.09.2019 FŠRH Orvište - ŠK2011 0:6

Narazili sme na súpera, ktorý odhalil naše nedostatky. V niektorých momentoch sme narazili na strop možností, s ktorým sa nedalo nič robiť. Z objektívnych dôvodov sme na súpera nemali a tie dôvody musia byť jasné každému, kto na futbale bol.  


31.08. sobota turnaj 2008 v Zašovej. Roč. 2007/08

Nominácia: Jelenek, Mykultsia, Zachar, Páleník, Kunda, Vavro, Dužek, Lagin, Bednár, Murín, Pavlík, Petričko, Ďurikovič, Kotleba

Chlapcov sme hodili do veľkej vody. Plávali ako vedeli a novotvoriaci tím sa prezentoval na veľmi slušnej úrovni. Po hernej stránke sme sa v zápasoch proti Zbrojovke Brno a Sigme Olomouc vypli k výbornému výkonu. Mierny nedostatok v skúsenostiach z takýchto turnajov sme vykompenzovali veľkou snahou. Narazili sme aj na zápasy, kde sa herná kvalita prejavila v prospech súpera. V závere turnaja sme v skupine o Valašský pohár jednoznačne herne aj výsledkovo prevýšili Juventus Žilina a Valašský výber. Výsledkovo nám to vyšlo, ale videli sme aj v týchto zápasoch nedostatky. My sa však momentálne tešíme z pozitívnych vecí, ako je účasť na takomto turnaji a zo skúsenosti, ktorú môžu deti získať len v takejto spoločnosti mužstiev. A nesmieme zabudnúť na progres v odvahe riešiť situácie konštruktívne už za krátky čas. Problém je, že realizácia je stále ešte často neúspešná. Vieme, že spoločne dosiahneme ďalšie úspechy. Tento ročník tvorí skupinu podporujúcich rodičov a to je dôvod, o ktorý sa opierame, keďže klíma a všetko okolo toho je v detskom veku pre našu prácu najpodstatnejšia.


  • U19 2. kolo 29.08.2019 štvrtok o 17:00 hod. v Leopoldove. Výsledok 1:9

Tešíme sa z jednoznačného rozdielu v skóre aj v hre. 


28.08. Spoločná akcia pre deti 2007/08/09 v Piešťanoch.

Deti z FŠRH Trenčín a FŠRH Moravany strávili peknú prázdninovú stredu spolu v Piešťanoch. Deň začal tréningom v PN na umelej tráve po príchode deti z TN vlakom. Pokračovali sme obedom a kúpaním na Eve. Akciu sme ukončili o 14:30 hod. . 


  • U19 - 1. kolo 25.08.2019 nedeľa o 10:00 hod. v Drahovciach. Výsledok 1:8.  

  • U12 - 1. kolo 25.08.2019 nedeľa o 14:30 hod.    PFK Piešťany - FŠRH Moravany 4:4

Nominácia: Páleník, Vavro, Božik, Galo, Lagin, Bednár, Kunda, Kotleba, Dúžek, Murín, Ďurikovič

Zápas sa odohral na umelej tráve vo veľmi dobrom tempe. Od začiatku sa hral obojstranne rýchly futbal na hranici možností. Sme neuveriteľne potešení ako sa naše deti dokázali súperovi minimálne vyrovnať. Chlapci sú stále odvážnejší. Technicky napredujú a tiež realizácia je na dosť slušnej úrovni. Zápas sa skončil nerozhodne 4:4 (Góly: Páleník 2, Bednár, Kunda). Našou snahou je deťom ponúknuť takéto zápasy. Takúto a aj lepšiu konfrontáciu nám onedlho ponúkne turnaj v Zašovej. 


  • U15 - 1.kolo 24.08.2019 sobota o 14:00 hod. FŠRH Veľké Orvište - TJ Slovan Ostrov 15:1

Zuzic, Mykultsia, Páleník, Beňo, Zachar, Paulovič, Jelenek, Pavlík, Lagin, Bednár, Kunda, Kotleba, Petričko, Dúžek

Úvodný zápas súťaže sme zvládli výborne.  Súper bol vekovo približne ako my a keďže herná kvalita bola jednoznačne na našej strane, tak sme si počas celého zápasu dokázali udržať loptu na svojich kopačkách. Sme veľmi radi za takéto zápasy. Pre tento vek (2007/08) jednoznačne dostačujúce herné podmienky na rozvoj útočných individuálnych činností, alebo kombinačnej hry. Taktiež musíme vyzdvihnúť deti z Ostrova za slušný celkový prejav. 


20.08. v utorok zápasy v Trenčíne proti AS Trenčínu a FK Pohroniu 2008. Naše 2007/08. 

Nominácia: Zuzic, Beňo, Mykultsia, Nikodem, Vatr, Páleník, Moravčík, Kunda, Maślanka, Pavlík, Dúžek, Lagin, Bednár, Murín, Kotleba, Petríček

Do turnaja sa zapojil aj AS Trenčín ročník nar. 2009. Nakoniec sme zvolili zápasy proti tomuto družstvu 2 krát a taktiež proti AS 2008. Prvý zápas bol z našej strany veľmi dobrý. Chlapci stíhali po každej stránke a tiež sa vedeli presadzovať individuálne. Ďalšie zápasy boli úrovňou náročnejšie a tiež nám ubudli sily tak sme skôr ťahali za kratší koniec. My však vyjadrujeme veľkú spokojnosť. Je to najlepšia forma ako deti posunúť  a konštruktívne sa postaviť k nedostatkom. Sme veľmi radi za takéto akcie.  


10.08. 2019 

  • Zachar, Mykultsia, Páleník, Vatrt, Krajčovič. Lagin, Dužek, Murín, Bednár, Kunda, Ďurikovič, Srnánek, Belica

1 .spoločný turnaj detí zo školy z Trenčína a Moravian. Zažili sme pekný úspech v podobe výsledkov na turnaji v českom Spytihněve.  Okrem výsledkov nás teší, že sme videli potenciál detí a pre trénerov to je najväčšia možná motivácia. Najbližším cieľom je zdokonaľovať techniku v tréningu a spoločne s rodičmi deti povzbudzovať do odvážnej hry.