Futbalová škola v Moravanoch nad Váhom


Futbalová škola začala svoju činnosť v januári 2010 za podpory futbalového klubu OTJ Moravany nad Váhom, Základnej školy Moravany nad Váhom a samotnej obce. Zakladateľom FŠRH je Róbert Hanko, bývalý profesionálny futbalista s hráčskymi skúsenosťami na reprezentačnej úrovni v mládežníckych aj seniorskych kategóriách. FŠRH sa v Moravanoch venuje deťom vo veku 4- 15 rokov. V zimných mesiacoch sa tréningy konajú v telocvični Základnej školy Moravany nad Váhom. V ostatných mesiacoch sa realizujú tréningy v areáli Fubalového klubu OŠK Moravany nad Váhom. 

Podmienky pre zaradenie deti do FŠRH v Moravanoch.

Členský mesačný poplatok na sezónu 2020/21 platí od septembra 2019.

  • Pre deti s troma tréningami v rozvrhu  ............. 35 € / 3 tréningy v týždni / súťažné ročníky
  • Pre deti s dvoma tréningami v rozvrhu .............25 € / 2 tréningy v týždni / nesúťažné ročníky
  • Súrodenci ....................................................................50 €

Kritéria pre zaradenie detí do súťažných kategórií:

  • 1. kritérium:  Kalendárny vek 8 rokov.
  • 2. kritérium: Biologický vek, ktorý môže urýchliť zaradenie resp. zbrzdiť vstup do zápasov a turnajov. Záleží od aktuálnej zrelosti dieťaťa.

Čo je to súťažná kategória?:

  • Je to kategória, ktorá sa bude postupne zapájať do zápasov a turnajov. Približne 1 krát v mesiaci. Vekom budú akcie pribúdať.

Čo sledujeme hranicou súťaženia a nesúťaženia?

  • Z dlhoročnej skúsenosti a praxe sme určili hranicu vstupu do súťaží. Deti týmto chceme ochrániť od zbytočných stresov a situácií v zápasoch, ktoré často nie sú schopné zvládať z pohľadu mentálnej stránky dieťaťa. Deti v tréningoch (v jednoduchých podmienkach a rôznych hrách) budú postupne pripravované na konfrontáciu. Deti od 11 rokov zapájame do súťaží organizovanými SFZ. Pre deti od 8-10 rokov vyhľadávame zápasy a turnaje podľa zváženia trénerov.