Staré výsledky akcíí 

2017 a staršie

 • Turnaje v Korni.

09.12 roč. 2007

10.12. roč.2009

17.12. roč. 2006

18.12. roč. 2008

Už tradične sme prihlásili naše kategórie prípraviek a ml. žiakov na turnaje v Korni. V pekných podmienkach si deti mali možnosť zahrať futbal aj napriek tomu, že klimatické podmienky už v tomto období nie sú na viachodinové turnaje priaznivé. Cieľom bolo deťom spríjemniť pekný predvianočný čas a zároveň získať skúsenosti z turnajového prostredia.

Roč. 2009 bol jednoznačne pre naše deti nad sily. Deti nemajú skúsenosti z fungovania v hre a práve to zohrávalo v neprospech nás. Deťom sme však vysvetlili o čo ide a prehry sme neriešili. Tie sú prirodzeným javom, keďže sa futbalom zaoberáme len málo. Napriektomu spomedzi veľkého počtu šikovných detí dostal cenu najlepšieho hráča náš Danko Tomaga.

Roč.2008 je poskladaný z detí, ktoré už majú veľmi veľa skúseností a z detí, ktoré ešte len začínajú pravideľnejšie hrávať futbal cez víkendy. Určite tento tím predstavuje väčšiu silu, ale objektívne niektoré deti pre dlhší výpadok zápasov a tréningov stratili optimálnu istotu pri kontrole s loptou. Kladieme veľký dôraz na individuálu činnosť. Deťom to vychádzalo striedavo. Napriek tomu sme obsadili 7. miesto ukázali sme niekoľko nadštandardných výkonov či Maťo v bránke, alebo Danko v poli. Sme radi za prítomnosť bratov Maťka a Miška.

Roč. 2007 aj s 2008 odohral rozdielne zápasy. Keďže sme sa v niektorých prípadoch stretli aj proti 2006 zápasy mali rôzny charakter. Boli zápasy, v ktorých sme narážali na pressing a fyzickú prevahu. V mužstve je stále veľa detí, ktoré zaostávajú technicky a hlavne skúsenosťami. Veríme resp. sme si istí, že deti dostávajú veľa pozitívnych impulzov a bude to vidieť až keď deti budú mentálne zrelšie presne ako pri našich starších kategóriach.

Roč. 2006 môže byť vzorom pre mladšie kategórie a taktiež ukážkou, že trpezlivo sa s deťmi dajú dosiahnuť krásne veci. Naši už ml. žiaci preukázali na turnaji veľkú dominanciu, keď skupinu vyhrali s velikánskym skóre 40:0. V zápasoch o 1. miesto sme odohrali ťažké zápasy proti Michalovciam a Košiciam tie sme výsledkovo prehrali zhodne 3:2. Určite však herne sme preukazovali aj v týchto zápasoch veľkú snahu najmä o konštruktívne riešenie herných situácii a preto považujeme turnaj za vydarený a úspešný. Obsadili sme 3. miesto z 18- mužstiev. Ešte viac hodnotnejšie bolo to, že sme získali individuálne ocenenia a to Jakub Michlík za najlepšieho strelca a Jakub Majerský za najlepšieho hráča. Ocenenie dostal aj Oliver Petráš, ktorému sa už dlhodobo veľmi darí a bol ocenený trénerom za celoročné snaženie.

 • 17.12. Turnaj v Novom Meste. Roč.2007

Tento turnaj bol ďalšou dobrou skúsenosťou hlavne aj pre deti, ktoré odkrývajú svoj talent svojim tempom. Sme radi, že deti v týchto dňoch hrajú intenzívne a môžu získavať skúsenosti.

 • 18.12. Turnaj v Trebaticiach. Roč.2010

Turnaj v Trebaticiach bol pre niektoré deti iba prvou skúsenosťou. Naše deti sú naozaj veľmi šikovné, ale čas s nimi trávime pohybovými hrami, súťažami a rôznými všestrannými zábavnými spôsobmi. Tento turnaj mal byť zážitkom, ktorý sme im mali pripraviť my dospelí. Výsledky u 6-7 ročných detí vôbec neriešime. Potenciál je vynikajúci a tešíme sa na ich celkový rast a rozvoj a na trpezlivú postupnú prácu, ktorá za podpory rodičov môže mať krásne výsledky.

 • 26.11. zápas v Senici. Roč. 2002/03

V tomto zápase sme sa zišli v takom zložení, ako sme už ani nedúfali, že sa niekedy stretneme. Hrali sme v zostave podobnej tej, ktorá priviedla mužstvo do 2. ligy. Začiatok bol logicky z našej strany rozhádzaný, ale postupne sa náš prejav zlepšoval a bol z toho veľmi pekný vyrovnaný zápas. Určite máme stále predstavu riešiť situácie lepšie, ale musíme uznať, že to bol zápas, ktorý našim hráčom dal veľa. Vyhrali sme zápas "len" 1:0 z jedenástky, ale oveľa hodnotnejšie bolo vidieť našich aj bývalých zverencov v akcii. Po tomto zápase sa jedno oko smeje z toho, ako sa našim hráčom darí a druhé oko plače z toho, že tento kolektív dnes nevedieme v takomto zložení:).

 • 25.11. Cez víkend zápas proti Holíču a AS Trenčínu. Roč.2004

Analýzu týchto obidvoch zápasov využijeme na opravu chýb z posledného obdobia .

Ročník 2004 hrá zápasy 3. ligy, ktoré nemajú potrebné tempo a samozrejme ani situácie, aké vznikali proti Trenčínu. Nechceme poukázať na to, že deti z Trenčína sú učením popredu a že robia s talentovaným výberovými deťmi. To je fakt. Nemáme ani záujem pretláčať sa s nimi. My sme radi za zápas a svojim tempom vzhľadom na momentálnu úroveň detí budeme deti viesť k posunom a bolo by nesprávne keby sme poukazovali na to čo vedia Trenčania a čo naše deti. Jednu veľmi dôležitú vec sme však podcenili a to nám tento zápas ukázal. V minulosti sme deti v 3.lige viedli aj napriek hernej dominancii k neustálemu stupňovaniu tempa. Využívali sme v každom zápase a v každom okamihu možnosť sa zdokonaľovať. Nabádali sme deti k celozápasovému tvorivému prejavu, nenechali sme súpera nadýchnuť ani na minútu. Dávali sme si osobné ciele. Zlepšovali sme si štatistiky a kládli sme dôraz na neustále držanie lopty. Situácie síce neboli ako proti Trenčínu, ale hrali sme ukazovačky a zápasy končili dvojcifernými víťazstvami. Naučili sme sa to v jednoduchých podmienkach a dnes naše 2002/03 -ky nemajú problém držať krok s FK Senica 2003. Takže poučenie pre trénerov a deti je také. Nepodceňovať 3. ligu. Tá síce nemá takú úroveň, ale stále sa máme čo učiť aj tam. Držanie lopty je nekvalitné a krátkotrvajúce. Rodia sa chyby technické. Taktiež neudržíme tempo zápasov a tým nerozvíjame zápasovú kondícii a tvorivosť. Zápas s Trenčínom nás prekvapil v tom, že sme nezvládali hru futbal ako takú na takej úrovni ako súper. To by nevadilo, keďže sme oneskoreným učením pozadu. Viac mrzí nepodržanie lopty a technické chyby a tie sme mali dôraznejšie odstraňovať v jednoduchých podmienkach 3. ligy a potom by sme určite lepšie zareagovali na hru Trenčína. Logicky, ak sa o to nebudeme snažiť proti Holíču a ďalším, tak to nepôjde proti tým, čo budú vytvárať ťažšie podmienky na hru. Takže v tomto v budúcnosti nastane zlepšenie. Na deti budú kladené primerané nároky na ich vek. Veľmi sme radi za takýto zápas, ktorý bol potrebný, aby nás vytrhol z pohodlnosti a uspokojenia z druhého miesta v 3. lige.

 • 19.11. zápasy v Prievidzi.

Odohrali sme posledný zápas v 2. lige. Hralo sa naozaj v chladnom daždivom a rozbahnenom teréne. Napriek tomu sme videli paradoxne jeden z najkrajších zápasov v sezóne. Obidve družstvá sa snažili rozvíjať útoky vedome, kombinačne. Zápas mal potrebné tempo a fyzický vklad. Náš výkon detí hodnotíme veľmi kladne. Dokonca by sme mohli dnes hovoriť o kolektívnom výkone. Ten sa skladal zo zlepšenej hry a aktivity krajných záložníkov a útočníka. Môžeme povedať, že sme dnes všetky deti videli hrať v dobrej forme a to vtedy náš tým je silný a vie narobiť problémy mužstvám, ktoré sú výberové. Dovolíme si tvrdiť, že sme s našimi deťmi, ktoré sú na niektorých postoch vekovo mladšie, fyzicky slabšie a vzrastovo menšie hrali vyrovnanú partiu proti mužstvu, ktoré by určite patrilo v 1. lige k dobrým mužstvám. Pre výsledok veľká škoda, že sme pochybili pri 1. góle a nevystavili sme hráčov do ofsaidu. Taktiež škoda niektorých našich pobytov na súperovej polke. Videli sme pekný prienik Jakuba Tarabu zakončený do bočnej siete. Videli sme jasnú šancu Maťa Noskoviča po dobrom našom presingu a chybe brankára. Škoda nevyužitej šance Viki, ktorá z hranice šestnástky netrafila loptu tak ako trebalo. Vzápäti sme dostali gól z 30 metrov padáčikom pod brvno. Taktiež Alex mal dve možnosti na strelenie gólu z rohu. Dnes sme hrali futbal so všetkým čo momentálne dokážeme odovzdať. Fungovala záloha, obrana bola kompaktná a do útoku sme boli oveľa viac dravejší ako inokedy. Sme radi za to, čo sme videli.

Mladší žiaci hrali proti kompletnému roč. 2005 veľmi dobrý 1.polčas. Stačili vyspelým chlapcom po každej stránke. V 2.polčase docházali sily. Bolo nás presne 11 a to každou minútou bolo cítiť. Napriek tomu dobrá skúsenosť. Zápas bol na mäkkom teréne náročný a my sme odohrali dobrý zápas napriek negatívnemu výsledku 0:4

 • 18.11 miniliga v Bratislave.

Turnaj organizoval Slovan BA a s mužstvom Vrakuňa BA sme odohrali miniturnaj. Hralo sa dvojkolovo. Deti odohrali 4x25 min. a keďže nás bolo presne 12 tak sme celý turnaj odohrali bez striedania. Sme veľm radi za skúsenosť. Hralo sa 5+1. Sme veľmi radi, že takéto skúsenosti z hry získavajú naše menej ostrielané deti. Vidíme však veľký potenciál a sme hrdí na naše individuality. Hlavne tie deti, ktoré začali so zápasovou praxou skôr sa realizujú nadštandardne dobre.

 • 17.11 zápasy v Lednických Rovniach

Starší žiaci podali veľmi slušný zápas. Na mäkkom teréne sme sa snažili hrať futbal. Výsledkom celozápasového snaženia boli dva góly Lukiho Schmitta a Adama Hassama.

Mladší žiaci len s 10-timi deťmi odohrali 60 minútový zápas, v ktorom bola vidieť chuť detí. Tešíme sa z toho a taktiež z výsledku 5:1, ktorý sme dosiahli úplne zaslúžene.

 • 11.11. zápas proti ČFK NITRA, HOROVCIAM A TURNAJ V BRATISLAVE

Najskôr pohľad na dvojzápas proti ČFK Nitre. Tu by sme sa chceli v prvom rade zamerať na hodnotenie našich detí v mladších aj starších žiakoch a taktiež prostredníctvom tohto hodnotenia si priblížiť hlavný cieľ nášho vedenia a pôsobenia na deti. V zápase starších žiakov sme videli ešte na celkom dobrom teréne dva odlišné spôsobi vedenia detí. Dnešný súper hral neočakávane veľmi jednoducho aj napriektomu, že v družstve resp. v jednotlivcoch bol potenciál a to nielen fyzický ako to už v tomto veku je samozrejmosťou, ale aj futbalový. My sme mali z dnešného zápasu dobrý pocit, pretože sme si istí, že si naši jednotlivci odnášajú veľmi bohaté skúsenosti z riešenia veľa rôznych herných situácií. Čo sa týka úspešnosti riešenia situácii sme sa v zápase ocitali na rôznych vlnách. Od začiatku zápasu sme však každú jednu sekundu s loptou využili na rozvoj futbalovej myšlienky, vzájomného chápania sa 2 a niekedy aj viacerých detí v akcii. Samozrejme, že sa urobili chyby, ktoré nás nakoniec aj stáli výsledok. Či už pri Oskiho strate, alebo pri neúspešnom Dominikovom bránení. Chceme sa k týmto veciam postaviť takto. Deti upozorňujeme na spomínané, ale aj iné chyby. Pripomíname im možnosti riešenia. Deti si týmto veľmi dobre uvedomujú vážnosť každého svojho konania vo vzťahu k výsledku. Dobré činnosti vyzdvihujeme a tým deti podnecujeme k aktivite. Nesnažíme sa kritizovať, ale povzbudiť a konštruktívne poradiť. Sme veľmi radi, že sme v dnešnom zápase mali veľmi zaujímavé úseky hry. Najkrajšiu časť hry sme mali v strede 2. polčasu, keď sme našu snahu zakončili gólom. Loptu sme dostali do súperovej brány po 12-tich!!! vedomých konštruktívnych prihrávkach od brankára cez Dominika cez spoluprácu Viki, Oskiho, J. Tarabu, Alexa a cez úspešné Adamove Tomagove zakončenie. V zápase sme sa pokúšali ohrozovať súperovu bránku aj strelami spoza šestnástky. Na záver chceme povedať, že naše učenie je iné ako vidíme u väčšiny v tejto súťaži. Chceme dosiahnuť gól možno viac ako ostatní, len spôsobom kde treba predviesť dokonalú takmer neomylnú techniku, treba sa orientovať v priestore a čase, kde treba zosúladiť myšlienku viacerých hráčov v dannom momente. Súpery veľa z tohto preskakujú, zľahčujú si, nespoznávajú rôznorodosť herných situácií, učenie obchádzajú a dnes a možno ešte zajtra? to na dobrý výsledok bude stačiť. My(FŠRH) si však uvedomujeme, že deti chcú s futbalom pokračovať aj v ďalšom období. Každým prechodom do starších kategórií sa vo vážnom prostredí zvyšujú nároky na deti a preto deti budeme viesť naďalej spomínaným spôsobom a nakoniec aj pre deti oveľa zaujímavejším spôsobom. Na základe dnešného zápasu si môžeme veselo veriť. Naríklad, porovnajme konštruktívnu, sebavedomú hru našich stredných obrancov s hrou stredných hráčov súpera, ktorí nám pri riešení trošku zložitejších situácii odkopli niekoľko lôpt do susedných záhrad. Na úplný záver hodnotenia st. žiakov musíme povedať, že naše prostredie opustili deti do Trnavy a Slovana chlapci, s ktorými by boli naše riadky viac uveriteľnejšie. Úspešnosť akcií a ich prevedenie do gólov by bolo efektívnejšie, ale my pracujeme s ďalšími deťmi, vytvorili sme dve ligy a dávame im šancu rozumieť tejto hre stále viac. Mladších žiakov zhodnotíme krátko a jasne. Naše deti stupňovali aktivitu a súper bol rád, že sa zápas skončil a mohol sa tešiť z výsledku 1:1. Zápasy proti Horovciam. Chlapci veľmi trpezlivo a konštruktívne dobíjali bránku. Po niekoľkých nepremenených šanciach sa predsa len jedna ujala. Oli Petráš poslal do šance Lukiho a ten strelil jediný gól zápasu. Mladší žiaci sa opäť vybláznili. Dokonca sme dosiahli aj pekný výsledok 6:4. Súper mal menej detí tak siahol aj do radov starších žiakov takže zápas bol po každej stránke náročný.

 • 04.11. zápas v Myjave a Častkovciach.

Starší žiaci: Dnešný deň bol z našej strany nevydarený a nie len preto, že sme dostali 4 góly, ale hlavne, že sme zlyhali po hernej stránke. Súper sa na našu hru pripravil. Pri rozohrávke nás osobne obsadzoval z čoho sme sa nevedeli dostávať. Bola to však naša chyba. Vynaložili sme veľmi malú aktivitu v rozvíjaní akcií a hlavne sme si nevytvorili väčšie hracie pole svojim postavením. Taktiež sme nezvládli štandardné situácie, z ktorých súper ťažil a vlastne týmto spôsobom sa proti nám presadzoval. Tento náš výkon a plno nezvládnutých herných situácii pripisujeme zlej príprave na zápas. Neskoršia reakcia na situácie, málo kreativity a odvahy sú znaky nedostatočného zápalu. Deti pôsobili menej kvalitne v práci s loptou. V 2. polčase bola snaha a aj sme sa dokázali dostať do zaujímavých situácii. Bolo to však primálo. Viaceré deti majú ambície s futbalom a mrzí nás, že sa v takýchto "ľahkých" zápasoch ukazujú základné nedostatky. Chýba nám ľahkosť, prirodzený zápal, dravosť, vzajomná podpora, verbálny prejav. Niektoré deti úplne prespali dnešný zápas. Tento prejav nás trénerov úplne zaskočil. Nevideli sme hravosť, ktorú deťom vštepujeme roky. Náš prejav sa podobal tomu čo vidíme na okolí. Sme alergickí na tabuľku a výsledky. Tie nás odpútavajú od nášho učenia. Motiváciu vidíme v budovaní individuálnej kvality, ktorá predurčuje deti tešiť sa na kontakt s loptou. Toto nám posledné zápasy utieklo. Pre porovnanie so súpermi sa však nemusíme vzdávať svojej cesty. Futbal dnes síce umrel z obidvoch strán, ale stále vidíme potenciál v našich deťoch.

Mladší žiaci: Pri hodnotení zápasov mladších žiakov nešetríme chválami, ale dnes to bolo divadlo, aké sme ešte sami nevideli. Prehrali sme veľmi bolestivým spôsobom 1:2. ale nikdy nezameníme za to, čo predvádzal Oli, ako sa zbavoval hráčov ako pripravil gólovú šancu pre Romana. Nikdy nezameníme aktivitu Maťka Danka za zvýšenú aktivitu, kreativitu a zvýšenú úspešnosť v riešení situácii. Nikdy nezameníme za Maťkovu Taranovu odvahu, aktivitu a individuálne prieniky a taktiež za šancu, ktorú si pripravil v poslednej minúte. Nikdy nezameníme za Samkov Pabišov prehľad v hre a plno úspešných bežeckých súbojov. Nikdy nezameníme za Miškovu, Jakubovu Gorekovu, Jakubovu Polákovu a Adamovu zlepšenú hru. Nikdy nezameníme za Jakubovu Majerského snahu, dravosť, prácu s loptou na poste útočníka a sebavedomé vniknutia do šestnástky. Nikdy nezameníme za Samkovu Fanovu prácu s loptou, rýchlosť a strašnú chuť sa stretávať s loptou. Nikdy nezameníme za Romanov vklad do súbojov a každým zápasom zlepšenú orientáciu s loptou v herných situáciách. Nikdy nezameníme za Dominikovu rozohrávku na poste brankára. A nikdy nezameníme za podporu a pochopenie rodičov, ktorá je nadradená nad všetko.

Tento zápas si deti užili. Mali mierny smútok z prehry, ale deti riešili ťažké vzorce a malú násobilku nechali pre súpera. Sme šťastní a máme veľkú motiváciu deťom ešte viac rozviazať krídla.

Zápasy v Častkovciach

Starší žiaci: Škoda nevyužitej hernej prevahy a nadvlády na ihrisku. Finálna fáza bola dnes menej úspešná. Potenciál je slušný a taktiež sa chceme zamerať na rozvoj techniky a zvyšovanie sebavedomia.

Mladší žiaci: Hodnotíme pozitívne. Veľa individuálnych akcii stáli za to.

 • 28.10. zápás proti Lokomotive Trnava.

Starších aj mladších žiakov čakal zápas z kategórie ťažších. Hralo sa v ťažkých podmienkach. Rozmočený terén bránil súvislejšej kombinácii. Obidve družstvá museli siahnuť na dno fyzických síl. My sme úvod zápasu nedokázali zachytiť. Postupne sme dorovnali, ale z našej strany to bol viac boj. Hra v poslednej dobe nie je uspokojivá. Výsledok sme dosiahli 1:0 po odvážnom Alexovom prieniku a premenenej jedenástke.

Mladšie deti čakal veľmi náročný zápas. Proti šikovným chlapcom roč. 2005 sme počas celého zápasu držali krok a dokonca sme sa presadzovali. Výsledok však nebolo možné dosiahnuť. Chlapci podali vynikajúci výkon. Výsledok 0:5.

 • 24.10. Minichampions liga Slovensko.

Ročník 2006 sa prebojoval do celoslovenského finalé, ktoré sa konalo v Nemšovej (hralo sa 4+1) . Naše deti sa prebojovali na základe dosiahnutých výsledkov, ktoré sme dosiahli v krajskom kole po nádhernej hre našich individualít. Vo finále v Nemšovej sme sa ocitli v konkurencii cca 100 detí z celého Slovenska. Zápasy proti Popradu, FŠMH Banskéj Bystrice, Prievidzi a Leviciam nám poskytli vynikajúce podmienky na učenie. Dobre, že si deti skúšali hrať 1:1. Jakub Majerský, Oli aj Maťo Tarana našli odvahu v každej situácii. Samozrejme urobili sme aj veľa chýb čo nás stálo výsledky, ale ani dnes s odstupom času by sme za 1. miesto nevymenili odvahu riešiť, tvoriť a nestavať sa v situáciach alibisticky. Maťko Danko, Kubo Polák, Hamšo, Miško, Danko, Samko robili ako vedeli a pozitívne je, že sa vôbec nemusia hanbiť za to, čo vedia. Od 1. zápasu sme hrali ofenzívny futbal založený na individuálnej činnosti detí. Miestami sa naše deti chytali a videli sa v priestoroch. Deťom nevyčítame tento prejav. Veď toto bola posledná šanca na malom ihrisku rozvinúť túto veľmi dôležitú individuálnu hernú činnosť. Chlapci maju pred sebou už len roky ďalšieho nabaľovania a spájania všetkého naučeného. Takže aj napriek prehrám, chlapcov upútali predstavitelia SFZ a popredných klubov. A taktiež sme radi, že podporili našu filozofiu, ktorá znie, že budovanie individulity a vštepovanie sebavedomia podložené kvalitou jednotlivca je u 10-11 ročných detí oveľa vzácnejšie pre budúcnosť ako sa skrývať za výsledok, ktorý bol dosiahnutý veľkou obkľukou rozvoja. Musíme však priznať, že dnes sme videli veľa dobrého na turnaji veľa individulít a našim cieľom bolo vidieť deti konkurencii schopné. To sme naozaj videli a veľmi sa z toho tešíme.

 • 21.10. zápas v Komárne a Novákoch.

Starší žiaci v Komárne: Zápas sa odohral zatiaľ v najnáročnejších podmienkach. Terén bol mokrý a nerovný, takže sme sa museli prispôsobiť podmienkam. Napriek tomu sme sa snažili hrať s loptou pri nohe. Po väčšinu času sme kontrolovali hru. Tento zápas nám ukázal aj slabé stránky. Veľa sme nedokončili len kvôli technike a vlastným nedostatkom. Zápas bol nakoniec dramatický z pohľadu výsledku. Museli sme sa vysporiadať aj s nadstaveným časom. Je perfektné, že sme v defenzívnej činnosti urobili velikánsky pokrok. V posledných štyroch zápasoch sme dostali jeden gól aj to z jedenástky. Potrebujeme sa zlepšovať v ofenzíve. Určite chlapci na to majú, pretože prechodová fáza je na veľmi dobrej úrovni, takže máme na čom stavať. V tomto zápase využil Alex svoje silné prednosti a opäť zariadil peknou hlavičkou výsledok 1:0 v prospech nás. Zápas priniesol veľa vzruchov. Bolo to naozaj veľmi nepríjemné. Strašne veľa vulgarizmov a klíma aká je v týchto zápasoch až sa nám nechce veriť. Určite aj rozhodcovia urobili niekoľko chýb. Mali sme pocit, že nám ubližuje, ale vôbec to tak nebolo. Opäť budeme kritizovať systém, v ktorom sa hrá o výsledky resp. o záchranu v 2. lige. Vo veku kedy by malo dochádzať k spájaniu všetkého čo sme krvopotne učili deti od ich 5 tich rokov, tak často nedochádza. Celkovo v 2. lige dominuje silový futbal. Futbalistov je veľmi málo a to je výsledok našej práce a celej spoločnosti.

Mladší žiaci: Deti sú silné na lopte. Je to presne od čoho sa chceme v budúcnosti odraziť a rozvinúť jednotlivcov a hru pod názvom "futbal".

Starší žiaci v Novákoch hrali pekný futbal. Futbalovo sme sa presadzovali. Výsledok, ktorý nám ušiel určite každého mrzí, ale je dôležité, že naše deti ukázali schopnosť sa presadzovať a hlavne, že sme vymysleli súťaž pre 2004-ky, ktorej úroveň nám poskytuje dostatočné podmienky na rozvoj.

Mladší žiaci: Odohrali sme tento zápas na zmenšenom ihrisku. Bolo to veľmi dobré naozaj sme sa veľmi tešili napriek prehre, že deti získavajú skúsenosti a hlavne dnes aj oveľa viac dotykov s loptou ako inokedy.

 • 18.10. zápas v Prievidzi.

Starší žiaci: Tento zápas nás vystavil do náročnejších herných situácii ako inokedy. Súper sa snažil hrať futbal. Bol to obojstranne dobrý zápas. Pre nás výsledkovo krutý, pretože sme si vypracovali niekoľko príležitostí, ktoré sme nedokázali premeniť. Zápas nám ukázal nedostatky. Chlapci sa snažia tvoriť, ale dnes sme nedokázali rozvíjať akcie trvalejšie a nedokázali sme prenikať do ofenzívy. Z taktického hľadiska sme nekompaktní a veľmi deraví. Chlapci potrebujú hrať a získavať skúsenosti a nielen tie futbalové, ale aj tie, ktoré sa odohrávajú mimo ihriska, ale súvisia s prenosom do kolektívneho poňatia hry. Opäť sa ukazuje podobne ako ešte nedávno pri 2003 jkách. Akonáhľe odpor súpera a kvalita vzrastie tak deti narážajú. Súhra nie je trvalejšia. Tú nám kazí pri väčšom dôraze súpera vlastná technika, mentálna nevyspelosť, vek a určitá nedotiahnutá zodpovednosť za svoj post. Budeme však pokračovať v našej fylozofii. Budeme tieto dôležité aspekty zdokonaľovať a spájať do celku a tak veríme, že dosiahneme v budúcnosti oveľa prijateľnejšie výsledky v hre, ale aj v počte dosiahnutých gólov a aj so súpermi, ktorí robia výbery do svojích jednotlivých družstiev a taktiež treba brať do úvahy, že zápas odtiahli roč. 2004 s Viki, Adamom a Eliášom na lavičke zatiaľ čo súper ťahal z kategórie 2003.

Mladší žiaci: Krásny zápas. Z nášho pohľadu trochu menej presvedčivý, ale treba povedať, že súper mal slušnú kvalitu. Hlavne bol behavý a stále vo veľkom počte hráčov atakujúci. Futbalovo sme však mali navrh a postarali sme sa o veľmi zaujímavý priebeh hry. Veľmi si vážime, že sme odohrali náročný zápas s jedným striedajúcim hráčom a pri výsledku 3:4(vyhrávali sme 3:0) sme dokázali siahnuť na dno síl a streliť 3 góly. Nepoložila nás ani výsledková zmena z 3:0 na 3:4. Chlapci neriešia a futbalovo sa bavia. Je perfektné, že sa deti pravideľne zapájajú do tréningov. Progres robia aj také deti, ktoré v minulosti tak nevynikali. Napríklad Roman svojou snahou a už aj zvýšenou kvalitou dostáva krídla a taktiež iné deti, Napriek veľkým pozitívam očakávame v obdobi fyzického rastu detí, že výsledky sa môžu ťažšie dosahovať. My budeme deti v individualizme podporovať a následne v tréningoch postupne naďalej ukazovať hlbší rozmer futbalu a zdokonaľovať technické zručnosti. Samozrejme si to bude žiadať daň, ale radi sa s deťmi do tohto učenia pustíme. Taktiež ofenzíva dnes bola veľmi kvalitná. Veď súper do dnešného dňa dostal za celú súťaž 6 gólov a my sme tento počet zdvojnásobili.

 • 14.10. zápasy s Považskou Bystricou

Starší žiaci: Zápas sa začal v dobrom tempe. Naši hráči od úvodu čelili nápadaniu, ale veľmi futbalovo si poradili s každou situáciou. Súper to veľmi rýchlo pochopil a mal nárok akurát na bojovný výkon. Futbalové noty sme udávali my, ale napriek tomu sme si museli dávať pozor. Prvý polčas bol veľmi dobrý a v druhom sme jednoznačne vystupňovali úsilie čo sa vyplatilo a súpera sme aj 2 krát prekonali. Musíme veľmi pochváliť dnešný výkon našich jednotlivcov a aj kolektívny výkon. Danco v bráne v spolupráci so spoluhráčmi vyriešil všetky situácie presne tak ako trebalo. Obrana bola pevná a veľmi kreatívna. V zálohe to malo taktiež hlavu a pätu. Veľmi pekne si rozdelovali úlohy naši strední záložníci. Každý dal do svojho prejavu to, čo má najsilnejšie a vyžarovala veľká futbalová sila z našich stredopoliarov. Krajný záložnici podali veľmi dobrý výkon. Zvlášť Jakub bol veľmi aktívny a hlavne mal krídla, ktoré robili problémy súperom. Veľká snaha bola zaslúžene ocenená gólom. Adam Hassam sa rozohral hlavne v 2. polčase a využíval svoju rýchlosť, ktorá robila problémy protihráčom. Adam Tomaga sa veľmi snažil. V strede útoku musel čeliť presile hráčov a niekoľkým bežeckým súbojom. Taktiež v šestnástke sa dalo zorientovať futbalovejšie, ale je to v poriadku. Určite sa to zlepší. Treba čas a trpezlivosť. Veľkú zásluhu na druhom góle mal okrem Adama Hassama aj Matúš Pavlovič, ktorý vniesol veľkú energiu do hry. Taktiež aj keď len na krátko nastúpil Oli, ale sme veľmi radi, že okrem svojich zápasov dostávajú šancu naše 2004 aj v týchto zápasoch.

Na záver by sme chceli vyjadriť poďakovanie rodičom za vytvorenie pozitívnej klímy. Nezaoberali sme sa chybami, ale vo vzduchu bola cítiť podporná pozitívna atmosféra, ktorá deťom pomáha a povzbudzuje. Taktiež vidíme, že deti každým zápasom rastú, každým týždňom majú vačšiu istotu a náš prejav sa neustále šperkuje. Hráči predstavujú slušnú individuálnu kvalitu(technika, výber miesta, kontrola priestoru pred prijatím lopty!!! a taktiež stále taktickejšia vyspelosť). Zápasy v žiackej kategórii sú veľmi ťažké. Súper vie vyvolať svojim fyzickým prejavom ťažké podmienky na hru. My sa zameriame na zdokonaľovanie zvládania futbalových herných situácii. Naše učenie a vytváranie klímy by malo mať pokračovanie aj v dorasteneckom veku.

Mladší žiaci: Naše deti zapli turbo a bol z toho celozápasový tlak. Idividuálna kvalita viacerých hráčov bola rozdielová a súper sa takmer vôbec nedostal do hry. Chlapcov čakajú ďalší súperi, ktorí budú mať vyššiu kvalitu. Tešíme sa na túto konfrontáciu. Budeme sa v tomto období zameriavať na vygradovanie individuálnych herných činností a zároveň vzhľadom na vek a vyspelosť detí budeme postupne sledovať zlepšujúcu kombinačnú schopnosť. Tréning bude rozvíjať techniku, pohyb a zápas v dobre vytvorenej klíme realizáciu herných situácii, kreativitu, sebavedomie.

 • 08.10. zápasy v Dubnici a Bánovciach.

Starší žiaci. Zápas v Dubnici sa od začiatku vyvíjal v prospech nás. Mali sme hernú prevahu, ktorú sme vyšperkovali štyrmi gólmi. Veľmi sa z toho tešíme. Je výborné, že konfrontácia proti rovesníkom (roč. 2004) tak ako proti Myjave vyšla v prospech nás. Určite je v našich silách popasovať sa aj proti starším výberom. Výsledok 1:4 góly:Závodský, Tomaga, Schmitt

Zápas v Bánovciach sme rozbehli ako sa patrí. Súpera sme prekvapili dobrým napádaním a dvoma peknými gólmi. Pri prvom góle krásne Oski vysunul nášho prvého strelca Alexa a pri druhom sa prejavila dravosť Jakuba Tarabu a po odobratí lopty pripravil dobrú streleckú pozíciu pre Viki. Obidvaja naši strelci boli veľmi presní. Po týchto góloch sme síce mali hernú prevahu, ale dnes to bolo s viacerými chybami. Chlapcom nechýba snaha. Stalo sa asi prvýkrát, že súper chcel hrať od brankára, čo bolo veľmi sympatické a pre nás konečne niečo nové. Doteraz všetci súperi túto fázu rozvoja útoku obchádzali. Chápali sme trénera Bánoviec a vieme čo chcel, ale má to veľmi ťažké a dnes sme aj my boli rozčarovaní z toho ako vieme deti ubrzdiť v rozvoji. Sme sklamaní z celého systému, v ktorom sa hodnotí podľa výsledkov. Tabuľka žiakov má veľmi negatívny vplyv na učenie. Tréneri sú pod tlakom vypadnutia a ten kto chce deti učiť vypadá ako hlupák. To bolo dnes v prípade Bánoviec a cítime, že tento tlak ovplyvňuje aj nás.

Tento zápas hodnotíme však aj kladne. Bánovce do dnešného dňa strelili po ČFK Nitre najviac gólov v celej súťaži a my sme v defenzíve boli celkom pevní a kompaktní. Oski zvládol náročnú úlohu po vystriedaní Valda a aj vďaka ďalším momentom sme v tomto zápase strelili viac gólov ako súper. Výsledok 2:1 pre nás má hodnotu. Chlapci sa prejavovali konštruktívne. Do budúcna budeme žiadať väčšiu samostatnosť v rozhodovaní sa v herných situáciach . V poslednej dobe hráči majú veľa pokynov od trénera a stále viac od rodičov. Chceme pokračovať v tom, čo sme deti učili roky. Stálo nás to veľa síl. Takýmto štýlom znegujeme minulé veľmi náročné pôsobenie.

Mladší žiaci: V Bánovciach to bol balzam na oči. Krásné divadlo individuálnych zručností našich deti a taktiež krásne riešenie situácii 11 ročných detí predurčuje možnosť ďalšieho rozvoja. Súper nás 7 krát prekonal strelami pod brvno. My sme strelili jediný gól (J.Gorek) a nevyužili sme veľa možností na strelenie gólu. Sme veľmi spokojní s tým čo deti vedia.

V Dubnici iba naši prípravkári odohrali zápas proti žiakom Dubnice a veľmi pekne sa deti snažili. Boli fázy, keď sme sa pekne presadzovali, ale samozrejme proti fyzickej presile sme nemali nárok na viac. Hodnotíme kladne.

Počas jedného dopoludňia sme vyťažili až 47 detí. Sme radi za spoluprácu s rodičmi. Deti majú minutáže. Kvôli tomu sme prihlásili 2 súťaže.

 • 04. 10. zápas v Šali

Starší žiaci: Odohrali sme 10 zápas a musíme priznať, že to bol najťažší zápas zo všetkých. Súper dal do svojho prejavu svoj fyzickú silu podloženú vyspelým vzrastom viacerých hráčov. Od prvej minúty súper vytváral tlak na našu rozohrávku. Najťažších bolo prvých 10 min. keď sme sa čonajrýchlejšie potrebovali adaptovať na vzniknuté podmienky. Chlapci mákli a proti veľkej presile dobre atleticky vyvinutých detí zvládali osobné súboje a taktiež aj bežecké. My sme sa chceli presadzovať svojou kombinačnou hrou. Nebolo to zlé, ale očividne sme nedokázali súvislejšie rozvíjať akcie tak ako minulé zápasy. Napriek tomu sme mali dve veľmi veľke šance. Adamovi Tomagovi sa nepodarilo premeniť ponúknúté šance. V 2. polčase sme začali veľmi dobre. Minimálne 10 minút sme mali hernú prevahu, ktorá sa však postupne začala vytrácať súbežne so silami. Posledných 10 minút sme vsadili všetko do defenzívy. Museli sme riešiť veľa defenzívnych štandarných situácii. Zápas sa skončil 0:0. Tento zápas bol naozaj len boj. Veľmi si vážime, že chlapci ukázali aj inú stránku. Urobili všetko čo mohli. Poučenie je také, že sme dnes nemali silu a schopnosť vynútiť si svoj herný šýl. Boli fázy veľmi zaujímavé. Dá sa určite sa v tomto zlepšiť. V prvom rade treba zažiť takéto zápasy a situácie v ňom. Pridať na individuálnej kvalite a môžeme aj takéto zápasy herne ovládnuť.

Postreh:

Musíme však priznať, že v tomto období detí je celé porovnávanie neobjektívne, keďže každé dieťa sa nachádza v rozvoji a rozdiely vo vývoji môžu byť medzi deťmi veľké. Preto je perfektné, že chlapci ukázali kus futbalovosti a aj veľký fyzický vklad. S odstupom času však tento zápas hodnotíme z pohľadu učenia futbalu negatívne. Viac s rodičmi a deťmi kedykoľvek na tréningoch, alebo spoločných akciách.

Mladší žiaci opäť predviedli pekný výkon. Hlavne čo sa týka kvality v práci s loptou. Videli sme aj peknú súhru. Výsledok 1:0 gól: Petráš

 • 01.10. zápas s Novým Mestom nad Váhom

Prvýkrát v sezóne sme využili striedanie 6 tich hráčov. Roč. 2004 sme doplnili niektorými staršími. Zápas v 1. polčase bol z našej strany zlý. Na ihrisku sa stretlo veľa detí, ktoré nie sú pripravené na to, aby si určovali tempo hry. Deti sa snažili, ale chýbala technika, kondícia a v niektorých prípadoch oboje. Kopili sa chyby a hra bola neucelená. Z tohto polčasu by sme vyzdvihli Andyho a Maťa Noskoviča. V druhom polčase sa obraz zmenil. Paradoxne súper z brejku zvýšil skóre na 0:2, ale kvalitný herný prejav každou minútou dobíjal defenzívu súpera. Videli sme pekný futbal a dokonca aj tri góly, ktoré znamenali pekný obrat vo výsledku.

1.gól : Oski po peknej individuálnej akcii strelil gól spoza šestnástky

2. gól: po peknej kombinácii stredných záložníkov strelil gól Lukas taktiež spoza šestnástky

3. gól: 5 minút pred koncom po kolmej prihrávke Valda prekonal Matúš P. vybiehajúceho brankára

Poučenie pre deti a trénerov: Ukázalo sa, že niektoré deti stále nedokážu podať mentálny výkon. Je jasné, že stále len 13 ročné deti majú právo na výkyvy, ale určité veci nekorešpondujú s našou filozofiou. Na obhajobu plati, že roč. 2004 v konfrontácii proti starším nemusí stačiť fyzicky. Tento zápas ukázal nedostatky, ktoré sa dajú odstraňovať v našom tréningovom procese. Deti majú v nás veľkú podporu, ale tréneri pre motiváciu tiež potrebujú spätnú väzbu aspoň v podobe snahy a zvládania základných technických a taktických úloh aspoň tak, ako to bolo v druhom polčase.

Mladši žiaci: Tento zápas bol od prvej minúty v našej réžii ako herne tak aj výsledkovo.

 • 23.09. Zápas v Seredi.

Starší žiaci:

V úvode zápasu sa rozdávali karty. Hra bola od prvej minúty obojstranne rýchla a bolo jasné, že je to boj o každý centimeter, každú loptu a hlavne o to, kto si vynúti svoj spôsob hry. Po cca 10-tich minútach sme ovládli hru vo svoj prospech a herne sme dominovali stále viac. Nasledujúcich 20-25 min. môžeme označiť našu hru za top výkon. Táto pasáž 1. polčasu bola ukážkou slušnej kreativity, odvahy a hlavne presvedčenia vo svoje kvality. Celkovo naša hra každým tréningom a týždňom naberá na sile. Celá obranná formácia s brankárom pri zakladaní útokov hrala síce s vysokou dávkou rizika, ale deťom prídu tieto situácie už bežné a dokážu vyriešiť situácie futbalovo a efektívne. Obranná činnosť tejto formácie spĺňala už tiež vysoké kritéria. Na hru našich obrancov sa napájali naši záložníci. Stredová trojica Oski, Viki, Oli hrali krásny tvorivý futbal. Šľapali ako dobre namazaný stroj. Všetci traja vedeli presne, čo chcú a spolupracovali tak, ako pri rozvíjaní akcií, tak aj pri defenzíve. Taktiež si ceníme, že hra naše deti baví. Vedia čítať ofenzívne aj defenzívne herné situácie. Boli častokrát o myšlienku popredu. Myslíme, že schopnosť predvídať je odrazom dlhodobého pôsobenia na deti. Hra krajných záložníkov a útočníka je menej nápadná. Chlapci sa veľmi snažia, ale pri našom učení je funkcia týchto postov ešte v tomto veku zložitá. Na kvalitné fungovanie hráč potrebuje určitú mentálnu futbalovú zrelosť a hlavne fyzickú. Keďže deti majú 13-14 rokov, sú len na začiatku chápania týchto herných situácií. Je veľmi náročné vedieť v správny čas sa zapojiť do akcií a to nielen v čase a priestore. Ukážkou a zároveň povzbudením bola fantastická akcia v 2. polčase po osi Oski, Viki, Adam Tomaga, kde sme po údajnom ofsaide dali gól. Nebudeme sa zaoberať, či to bol milimetrový ofsaid, alebo nebol (nebol postranný rozhodca). Dôležité je, že naši hráči rozmýšľali správne. Veríme, že takýchto akcií bude stále viac a ďalšou kapitolou učenia v tréningoch a zápasoch bude finálna fáza hry. Tu sa budú orientovať naše vedomosti a skúsenosti. Škoda, že sme nezvládli dve situácie v našej šestnástke a dvakrát sme inkasovali. Po znížení na 1:2 sme nenašli v závere silu na ohrozenie súpera. Celkovo hodnotíme zápas veľmi kladne. Bol to súper, ktorý v 2. lige dokáže vytvoriť súperom veľmi ťažké podmienky a my sme sa v týchto podmienkach necítili zle. Dokonca sme si dokázali vynucovať svoj spôsob hry. Chlapci stále fungujú lepšie a kompaktnejšie po taktickej stráne. Takže veľká pochvala od trénerov, ale potenciál, ktorý sme si dokázali za roky poctivého tréningu nahromadiť je velikánsky a bola by škoda túto energiu nepremeniť na progres !!! Sme povzbudení a budeme sa naďalej orientovať na rozvoj.

Ml. žiaci:

V tomto zápase nahradili niektorých našich mladších žiakov prípravkári. Na ihrisku bol v niektorých prípadoch až trojročný rozdiel medzi deťmi. Podľa toho vyzerala naša hra. Staršie deti sa snažili brať zodpovednosť aj za mladšie. Situácie riešili často individuálne, resp. s nepochopením mladších. Nerobili sme vôbec žiadne zásahy do prejavu našich detí. Mladší sa snažili, čo vedeli. Orientácia na veľkom ihrisku je pre nich náročná. Netlačíme na spôsob hry a na nejaký stály prejav. Bolo to nesúrodé. Záver je taký, že chlapci získavajú skúsenosti. Zažili sme klímu, z ktorej sa môžeme poučiť my. Pre roč. 2005/06 (12 detí) platí, že je schopný ďalšieho posunu.

 • 17.09. Zápasy proti Nemšovej

Podmienky na hru boli ešte náročnejšie ako v sobotu. Starší žiaci dokázali byť po celý zápas lepší, čo sme vyjadrili aj výsledkom 6:1. Mladší hrali v úplne zimnom a upršanom počasí. Zväčša naše 2007/08 získavajú veľmi cenné skúsenosti proti žiackym družstvám v 3. lige. Výsledok 1:3.

 • 16.09. Zápasy proti Hlohovcu

Obidva zápasy sa hrali na podmočenom teréne. Starší žiaci si od začiatku veľmi pracne vynucovali svoju hru. Po štvťhodine sme hru dostali pod kontrolu. Výkon detí hodnotíme veľmi pozitívne. Veľmi trpezlivým spôsobom a hlavne v druhom polčase veľmi obetavo sme dosiahli 2 góly. Tie padli po pekných centroch. Tieto góly boli vyvrcholením veľkej snahy detí. Alex strelil krásne dva góly a sme veľmi radi, že v tomto zápase potiahli mladšie deti.

V zápase mladších žiakov to bolo od prvej minúty jednoznačne v náš prospech.

 • 09.09. zápasy proti Trebaticiam

Starší žiaci prežili zápas, ktorý nás posunie vpred. Prvý polčas sme v totálnej dominancii využili len jednu šancu, čo bolo pre výsledok škoda. V druhom polčase súper pridal na dôraze a my sme svoju hru vzťažených podmienkach nevedeli ukontrolovať. Hral sa skackaný futbal, loptu trebalo dať pod kontrolu a trebalo si presadiť svoju hru. Poučenie je také, že budeme zlepšovať hru na takú úroveň, že dokážeme s loptou robiť aj pod tlakom a zároveň dorovnať v nasadení. To si vyžaduje stále kvalitný tréning, dôveru a podporu okolia. Sme radi, že si môžeme dovoliť takto rozmýšlať a strašne sa tešíme na rozvoj spomínaných vecí. Chlapci majú veľmi silné základy. Súperovi gratulujeme k výsledku a zároveň sme veľmi radi, že nám vytvoril perfektné podmienky na rozvoj futbalových vecí.

Mladší žiaci odohrali veľmi podobný zápas. Maximálne ťažké podmienky sme dokázali veľmi futbalovo riešiť a je potešiteľné, že sme dokázali streliť 2 góly. Chlapci siahli na úplné dno síl. Boli sme veľmi spokojní. Chlapci získavajú každým zápasom skúsenosť z veľkého ihriska, medzihra funguje stále lepšie a chlapci cítia priestor stále lepšie. Tešíme sa, že chlapci dokážu už v takomto mladom veku a takýto spôsobom dosiahnuť výsledok.

V obidvoch zápasoch chlapci nastúpili so zraneniami, alebo sa zranili počas zápasu. Chlapci majú po hustom programe vyčerpané telo. Deti hrávajú celé zápasy takmer bez striedania. Nasledujúci týždeň budú mať tréningy kompenzačný charakter.

 • 06.09. Zápas v Dubnici

Starší žiaci: Na úvod hodnotenia musíme povedať, že prístup a pôsobenie trénerov v 1. polčase a cez prestávku nebol adekvátny tomu, čo deti učíme roky napriek tomu, že chlapci v druhom polčase vybehli a zápas výsledkovo zdramatizovali. Niekedy sa však tiež pristihneme, že by sme radi preskočili na štýl zbierania bodov a zabudneme na to, že deti majú stále len 14 rokov, majú svoju dávku talentu, majú svoju povahu a vlastnosti, ktoré treba nielen kritizovať, ale rešpektovať a postupne a pozitívnym smerom ovplyvňovať. Samozrejme kritika trénerov bola z veľkej časti opodstatnená a dúfame, že padla na úrodnú pôdu. Opäť sme mali veľmi slušnú medzihru, ktorú ocenila aj odborná verejnosť. V tomto by sme nezamenili naše deti za žiadne súperove a už vôbec nie za tri body. Budeme v tomto deti podporovať a snažiť sa postupne vysvetľovať ako sa hrá nielen v poli medzi šestnástkami, ale aj ako sa tvorí výsledok, aké sú dôležité priestory pred bránou a ako sa v nich správať. Naši hráči si to určite uvedomujú, len sme v každej situácii príliš konštruktívni a súperom by sme brali loptu citlivo a až príliš futbalovo. Hustý zápasový program budeme mať za sebou a veríme, že aj v tréningoch bude čas na rozvoj ofenzívnej aj defenzívnej sily. K týmto veľmi dôležitým futbalovým záležitostiam by sme radi chlapcom vysvetľovali resp. formovali osobnosť športovca, ktorá sa postupne vekom bude stávať dôležitejšou než sú futbalové veci. Sú to spojené nádoby, ktoré nie je môžné oddeliť, ale práve nastavenie mentálnej stránky človeka je v dnešnom športe klúčové. Samozrejme do veku 14 rokov môžeme urobiť len to, že byť dobrým vzorom, ale cítime, že deti začína formovať okolie a má na ne veľký vplyv. Preto je na mieste sa týmto zaoberať, deťom ukazovať správny smer a budúcnosť. Dieťa musí mať nielen dobrý futbalový, športový vzor ale aj ľudský. Všetko čo športovec za roky natrénuje(technika, kondícia a iné pohybové schopností) nemusí v konečnom výsledku vôbec nič znamenať. My môžeme byť pri pozitívnom vplyve rodiny nápomocní. Sme veľmi prístupní v rozhovoroch v týchto veciach pre deti aj rodičov.

Ml.žiaci: Niektoré deti veľmi dobre fungujú po individuálnej stránke. Niektoré tiež pekne odkrývajú svoje schopnosti. Pre fungovanie na veľkom ihrisku z pohľadu hry vidíme veľa nedostatkov. Odstraňujeme pomaly. Nechceme nič urýchliť. Tešíme sa zo šikovnosti detí.

 • Augustové zápasy v 2. a 3. lige.

Prvé zápasy začali už 5. augusta. Zápasy proti Topolčanom, Partizánskemu, Kanianke, Štúrovu, Piešťanom, N. Zámkom a Kútom ponúkli dobrú konfrontáciu.

Starší žiaci:

Úvodné zápasy a hlavne proti Topoľčanom boli poznačené veľkou absenciou hráčov. Postupne od Partizánskeho sa náš prejav zlepšoval. Proti Štúrovu a Piešťanom chlapci predvádzali krásny vedomý a konštruktívny futbal. Súperov sme futbalovo prevýšili. Vypracovali sme si hlavne proti Piešťanom veľa šancí, ale nie a nie dať gól. V tejto činnosti sa postupne chlapci určite zlepšia. Dôležité je, že vedia, čo vedia a takýmto herným štýlom si naši odchovanci budujú vstupenku do prostredia, kde bude základnou podmienkou vedieť narábať s loptou a mať futbalovú myšlienku. Stúpajúcu formu sme potvrdili v najťažšom zápase proti N. Zámkom a paradoxne sme aj dosiahli víťazstvo. Na druhý deň naše 2004 potvrdili svoju dominanciu na ihrisku proti Kútom aj jednoznačným víťazstvom 7:1. V sumáre sme určite nedosiahli v augustových zápasoch toľko bodov ako vyzerala hra. Hlavne proti Štúrovu a Piešťanom. My sme však veľmi hrdí na to ako deti hrajú, akým smerom sa uberajú. Všetci cítime stúpajúcu formu. Naďalej sa budeme snažiť o moderný futbal a nabaľovať na deti to, čo je v tomto veku potrebné. Zároveň sa budeme tešiť z každého gólu dosiahnutého takýmto spôsobom.

Mladší žiaci:

Chlapci taktiež v rôznzch zostavách predvádzali zápasy nášho učenia. Veľká dravosť v hre 1:1 s náznakmi súhry viacerých detí. Fantastické ako dokážeme vyhrotiť rozvoj individuality 11 - ročných detí!!! Chlapci sú takticky odviazaní a vieme, že výsledok sa často rozplynie medzi prsty. Niektoré deti sa na väčšie ihrisko horšie adaptujú. Buď chýba deťom vek, fyzický fond, alebo je tam ešte nevyzretosť techniky, bez čoho sa nedá hrať plynulejší futbal. Absolútne nám to nevadí a preto deti netlačíme do niečoho, čo ešte nemajú šancu ovládať. Rešpektujeme a postupne deti pripravíme. Je dôležité zápasovému prostrediu a výsledkárčeniu nepodľahnúť aj zo strany rodičov. Zamerajme sa na pozitívny prístup k deťom a k Futbalovej škole. Každá snaha odkloniť pozornosť na iné je brzdou hlavne pre svoje dieťa. My naďalej budeme vytvárať výnimočné prostredie, ktoré nielen bude deti držať pri zábave, ale deti formovať po futbalovej a osobnostnej stránke. Veľmi si vážime podporu rodičov, ktorá je pri formovaní v tejto kategórii veľmi podstatná.

 • 29.07. zápasy proti Sencu 2003 a 2004.

Hralo sa opäť v Očkove na veľmi kvalitnom ihrisku. Najskôr odohral roč. 2003 a následne 2004. Tieto zápasy mali pre obidve družstvá veľký význam. Hral sa obojstranne kvalitný zápas. Naši chlapci naháňali športovú formu. Minutáž bola nadštandardná. V obidvoch zápasoch sme prestriedali 18 detí, takže zápas mal po každej stránke progresívny charakter. Sme spokojní s dnešnými zápasmi aj keď výkon mužstva bude počas prázdnin nestáli s objektívnych dôvodov.

 • Zápasy v Novom Meste nad Váhom a proti LokomotíveTT.

Obidva zápasy boli na začiatok sezóny veľmi dobrou previerkou výkonnosti starších aj mladších žiakov. Proti Novému Mestu to bol zápas ako sme poznali z 3. ligy či už mladší, alebo starší. Až zápas s Lokomotívou prinútil naše deti ísť naplno. Sme veľmi radi za takýto zápas, lebo práve takéto zápasy nás posunú ďalej. Určite sa ukázali nedostatky, ale videli sme ako sa naše deti dokázali presadzovať. Dôležité sú tréningy. Deti sa presvedčili aké náročné je fungovať v takom vysokom tempe keď nie je natrénované. Mladší hrali tento zápas tiež na veľké ihrisko. Keďže sme mali veľkú absenciu detí (2006), tak sme doplnili mladšími. Súper sa samozrejme presadzoval gólovo, ale bolo radosť pozerať sa aj na naše deti.

 • 18.06. turnaj Spartak Cup. Roč. 2008

Odohrali sme 8 zápasov. Zúčastnilo sa 12 mužstiev z útvarov talentovanej mládeže. Prvé zápasy boli z našej strany trochu menej úspešné v hre 1:1. Posledné tri sme proti Prievidzi, Petržalke a Nitre zvládli perfektne. Začali sme poznávať naše šikulky. Chceme využiť tieto podmienky na učenie hry 1:1. Je to stále náročnejšie. Mužstvá sú stále vyspelejšie v defenzíve, ale my budeme od detí chcieť to, čo v tomto veku treba rozvíjať a doprajeme im naplniť potrebu. Perfektne sa chlapci držali aj proti Slovanu či Trnave. Sme radi za takúto skúsenosť a taktiež 8. miesto v takej konkurencii a takým štýlom je pekná vizitka.

 • 16.06.-17.06. Junior Cup. Roč. 2004 a 2005/06

Na obidvoch frontoch sa halo 7+1. Zápasy boli náročné pre toho, kto sa prišiel učiť a využiť vyše 200 minút hry. Nepodľahli sme výsledkarčeniu a počas náročných dvoch dní sme tréneri vložili celé úsilie do našich detí. Je to veľmi náročné v klíme, ktorá panuje na takýchto turnajoch. Na druhej strane sme veľmi radi, že si deti precítia súťaživé prostredie. Od prvých minút sa obidve kategórie prezentovali úplne iným herným prejavom ako iné družstvá. Bolo neuveriteľné, koľko slalomových dráh si urobil Samko Fano zo súperových hráčov bez ohľadu na to, či to bol Inter Miláno, alebo iné. Koľko kontaktov a myšlienkových pochodov prebehlo Oliverom Petrášom. Koľko úsilia a snahy v ofenzíve aj defenzíve predviedli chlapci z roč. 2006. Koľko konštruktívnych rozohrávok vymyslel brankár Marek Martišovič. Akými nositeľmi kvality v rozvíjaní akcií boli Adam Hlinka, Maťo Noskovič a zároveň pôsobili taktickejšie v každom nasledujúcom zápase. Aké výrazné zlepšenie predvádza Vlado Bakita a Lukas Schmitt vo všetkých činnostiach. Koľko dotykov mala Viki a koľko situácií rozvinula hlavne od brankára (takmer u iných tímov nevídané). Koľko nezastaviteľnej aktivity a nabehaných kilometrov zaznamenal Oliver Kardoš. Akým nositeľom kvality v strieľaní gólov bol Adam Tomaga. Aký bol na všetkých postoch použiteľný Matúš Pavlovič. Ako neuveriteľne dobre a už zodpovedne pôsobí Adam Ištok, či Eliáš Masaryk. Taktiež sme veľmi radi, že sme dali po dlhšom čase minutáž Alexovi Marošovi. Pekné skúsenosti zažil Roman, Jakub Gorek, Dominik Majko.

Sme pyšní na deti. Od trénerov majú veľkú pochvalu. Odbehali kilometre. Vydali zo seba úplne všetko. Hrali odvážne. Neobchádzali situácie. Učili sa. Tvorili. Výsledky prišli aj neprišli. Roč. 2004 predviedol hlavne proti Interu a Petržalke nadštandardné individuálne výkony pretavené do kvalitnej kolektívnej hry.

Nešťastný koniec turnaja zažil Luki. Opäť proti Hodonínu tentokrát Luki potreboval lekársku pomoc. Je to až neuveriteľné. Za 8 rokov FŠRH sa nestalo v žiadnom zápase nikomu nič, a v troch zápasoch proti Hodonínu za posledný rok sme utrpeli dve zlomeniny a jedno nevyhnutné privolanie sanitky. Plus roztrhané štucne a niekoľko modrín to ani nerátame. Nechceme byť týmto na naše deti ľútostiví. Veľmi dobre poznajú, že futbal je kontaktný šport a je treba sa vkladať do hry aj fyzicky, ale čo je veľa to je veľa. Smola na tento tím je neuveritelná. Držíme Lukimu palce pri liečení zlomenej kľúčnej kosti. Luki sa zo dňa na deň zlepšoval a veríme, že bude onedlho opäť s nami.

 • 13.06. odvetný zápas s Púchovom. Roč.2004

Nič lepšie sa nemohlo stať ako si odohrať dvojzápas proti Púchovu. Obidva zápasy mali vynikajúcu úroveň z obidvoch strán. V tomto druhom sme odohrali väčšinu zápasu najlepšie ako sme na velkom ihrisku odohrali. Šancu dostávajú všetky deti. Dokonca sme nasadili tri 2005-ky a jednu 2006-ku. Zápas sme dotiahli do víťazneho konca 5:4 čo je veľmi povzbudzujúce hlavne keď vieme, že súper skončil v 1. lige v strede tabulky. Góly strielal Adam Tomaga a posledný gól strelil Dominik Majko po peknej prihrávke Olivera Petráša, najmladšieho chlapca na ihrisku.

 • 10.06. zápasy proti Dominu BA a Sencu. Ročník 2003/04

Chlapci odohrali o čosi ťažšie zápasy ako v súťaži. Mali sme držanie lopty v každom zápase lepšie. Náš prejav zdobil slušné ovládanie hry. Boli tam pekné prvky tvorivosti a spolupráce. Opäť sme zahodili neuveritelné množstvo šanci, ale chceme pochváliť každého jednotlivca, ktorý sa do šancí dostal. Musíme naďalej v tomto zotrvať a budeme sa tešiť zo stále zlepšujúcej efektivity. Chválime deti za peknú hru, ktorá síce nepriniesla výsledky aké by sme si želali, ale herný prejav sľubuje, že to bude stále lepšie. Hlavne veľmi dobre hrali mladšie deti z čoho sa tiež veľmi tešíme.

 • 09.06. zápas proti Vlčanom. Roč.2008/09

Zápas sa hral na dvoch ihriskách 4+1. Od začiatku sme boli zaskočení veľmi búrlivým prejavom detí a rodičov. Deti sa však postupne adaptovali a dokázali sa sústrediť na seba a na to, že futbal má byť v prvom rade o deťoch. Radi sme videli u našich detí hru 1:1. Táto činnosť sa postupom zápasu stále zlepšovala. Súper mal šikovné deti a k tomu hral dosť fyzicky a preto to boli pre naše deti veľmi dobré podmienky na učenie sa v hre 1:1.

 • 07.06. sme odohrali zápas v Púchove proti roč. 2004.

Tešili sme sa na zápas. Hralo sa 10+1. Očakávali sme ťažký zápas. Naše deti od začiatku zvládali hru veľmi slušne. Hlavne hra medzi šestnástkami je na dobrej úrovni. V šestnástkach sme málo taktický a najmä pri zakončení veľmi málo efektívni. Náš prejav má však veľkú tendenciu sa rozvíjať pozitívne. Výsledok 0:9 je úplne mylný z pohľadu toho, čo sa na ihrisku dialo.

 • 04.06. zápas proti Vrbovému. Sviatok MDD.

V tomto sa starší žiaci rozlúčili vysokým víťazstvom. Deti dali peknú bodku za súťažou a mohli sme oslavovať postup do 2. žiackej ligy spolu aj s mladšími žiakmi, ktorí si síce posledný zápas neodohrali, ale taktiež majú veľú zásluhu na tom, že môžeme byť s priebehom súťaže veľmi spokojní. Po zápase sme prijímali gratulácie od predsedu ZSFZ Pavla Šípoša. Popoludní patrilo ihrisko aj našim prípravkárom, ktorí aktívnym pohybom oslávili MDD.

 • 29.05. zápas so Slovanom BA ročníku 2010.

Postavili sme dve ihriská. Hralo sa 4+1. Naše deti 2009 a mladšie získavajú ďalšie skúsenosti. Tentokrát to bolo proti deťom, ktoré sú už učením ďalej. My ostávame pri našom. Chceme, aby deti robili s loptou spontánne.

 • 28.05. zápas v Gbeloch. Starší a mladší žiaci.

Pre starších to bol zápas ako každý iný v súťaži. Tentokrát sme neboli tak efektívní v zakončení. Mladší žiaci mali ťažší zápas. Súper bol behavý a vytváral nám pomerne ťažké situácie. Sme radi, že sme takýto zápas hrali.

 • 22.05. zápas s Myjavou 2007.

Odohrali sme zápas na jednom ihrisku. Hralo sa 5+1 a mali sme dobrý pocit z toho ako sa naše deti prejavovali. Miško hral za nás, čo sa tiež prejavilo ako výhoda pre naše mužstvo.

 • 21.05. zápas v Kútoch. Starší a mladší žiaci.

Starší žiaci odorali zápas, v ktorom bolo od začiatku jasné kto bude udávať tempo hry. V tomto zápase nás prekvapilo niečo čo nás v predošlých zápasoch nikdy za 8 rokov existencie nestretlo. Nechceme to rozoberať veď vždy nás zdobilo to, že sme sa snažili zamerať na seba. Z tohto sa môžeme poučiť, lebo v budúcnosti nás a deti môžu rozrušiť rôzne ďalšie a iné vonkajšie vplyvy vyplývajúce z hry. Deti to zvládli na jednotku o dokázali sa sústrediť na futbal a strelili 11 gólov.

Mladší žiaci

 • 17.05. zápas proti Myjave 2006 a 2009

Roč. 2006 hral 6+1. Doplnili sme mladším Dankom a dobre sa zapája Miško. V 65 minútovom zápase sa chlapci veľmi dobre presadzovali individuálne a dochádzalo aj k častej spolupráci. Sme veľmi radi, že deti majú slušne zakódovanú hru 1:1, s celkom slušným technickým prevedením. Výsledok 16:3 a tešíme sa na ďalšie učenie.

Roč. 2009 hral 4+1. Mali sme 9 detí, ktoré sa naozaj krásne vybláznili a futbalovo sa dobre presadzovali. Taktiež deti získavajú skúsenosti z futbalu a hlavne sa prirodzene rozvíjajú. Aj tu sme radi, že deti majú vytvorenú veľmi priaznivú klímu na rozvoj.

 • 13.05. Zápasy proti Senici B.

V obidvoch zápasoch sa deti prekonávali v strielaní gólov. Zhodne obidva ročníky vyhrali 26:0. V dvoch zápasoch sme videli 52 gólov a plno ďalších pekných akcií. Aj keď odpor súpera nebol adekvátny našej sile, veľmi si vážime akým herným prejavom sa deti prezentujú.

 • 10.05. zápas proti Myjave 2003. Roč. 2004/03

Nastúpili sme proti mužstvu z 1. ligy. Hrali sme s kategóriou 2003/04. Zápas z našej strany splnil čo mal. Deti sa presvedčili, že futbal nerobia zbytočne. Hralo sa 75 min. napriektomu gól nepadol. Sme, ale spokojní. Počas celého zápasu sme mali minimálne 4-5 mladších detí v zostave a mali sme celozápasovú územnú prevahu.

 • 06.05. turnaj vo Vsetíne. Roč. 2005/06

Vo Vsetíne sa konal turnaj roč. 2005/04. Zúčastnené družstvá, Sparta Praha, Sigma Olomouc, Slovácko, Baník Ostrava, AS Trenčín, Opava, Frídek Místek, Zlín, Prostejov a FŠRH. Túto šancu využili mladšie deti 2006/05, keďže roč. 2004 hral v tom čase zápas v Holíči. Náš mladý ročník doplnil Matúš Pavlovič a Andrej Vesperín. Bol to veľmi dlhý a náročný turnaj. Deti odohrali 24 minútové zápasy. Boli to zápasy najvyššej možnej úrovne mladších žiakov. Naši štyria prípravkari mali veľmi odvážny prejav podporený Samkom Fanom a Andrejom Vesperínom. V bráne výnikajúco chytal Matúš Pavlovič, ktorý bol zároveň vyťažený aj v hre nohou. Výsledky v podobe víťazstiev sa samozrejme nedostavili. Hrali sme stále individuálnejšie ako sa patrí hrať na veľkom ihrisku v systéme 7+1. Veľa nám vyšlo, ale sme aj veľa pokazili, čo nás stálo veľa síl a stratu výsledkov. Veľmi sme radi za perfektnú skúsenosť. Za vysoké tempo, ktoré si deti mohli precítiť. Pre Dominika, Kuba G. a Romana to bolo stále veľmi rýchle a náročné, ale veľmi cenná skúsenosť. Najcenejší fakt bol ten, že rodičia neváhali a túto šancu deťom dali, keďže trebalo účasť riešiť na poslednú chvíľu.

 • 06.05. dvojzápas v Holíči. Žiaci

Starší žiaci opäť hrali zápas, v ktorom sme si určovali dej hry. Súper nekládol odpor a výsledok 12:0 bol z našej strany veľmi milosrdný. Mladších žiakov čakal ťažší zápas. Chlapci podali pekný výkon. Súper sa veľmi snažil a preto sme v zápase museli šľapať naplno.

 • 01.05. zápasy proti Prievidzi a Častkovciam.

Sviatočný deň sme využili a zorganizovali sme v dopoludňajších hodinách zápasy pre deti z kategórie 2007/08 a 2006. Obidva zápasy splnili presne, čo mali. Pozornosť pútalo viac individualít. Deti mali ideálne podmienky na rozvoj.

 • 29.04. dvojzápas vo Vrbovom. Starší aj mladší žiaci.

Starší žiaci odohrali v priebehu piatich dní tretí zápas. Výsledok sa rodil veľmi ťažko. Súper predstavoval väčší odpor ako v minulosti. Fyzická sila mužstva bola oveľa vyššia príchodom viacerých hráčov a neustále hrozili protiútokmi. Naše mužstvo nastúpilo od začiatku bez Kuba Valíka a Burzu a Filipa. Doplnili sme mužstvo mladším Matúšom Pavlovičom. Dlho sme nevedeli roztočiť našu hru. Chýbala aj určitá kvalita jednotlivcov, na ktorej musíme neustále pracovať. Na strielanie gólov našim spôsobom je potrebné zlepšovať sa. Taktiež sa lopta na rozmočenom ihrisku správala ťažšie. Preto hru a výsledok by sme nechceli podceniť. Taktiež je dôležité pracovať na sebavedomí. Odvážna hra v herných situáciách chlapcom chýbala. Výsledok 5:1. Mladší žiaci hrali síce proti jednému hráčovi naviac, ale z pohľadu veku a fyzičnosti sa ťažko hodnotí. My však môžeme vyjadriť spokojnosť s prevedením akcií po technickej stránke. Výsledok 22:1

 • 26.04. zápas v Senici. Starší žiaci.

Hrali sme proti mužstvu prvej žiackej ligy U14 taktiež doplnenom o starších chlapcov. V tomto zápase sme v porovnaní so včerajškom nepredviedli tak kvalitný zápas. Sme však vďační za dobrú skúsenosť. Výsledok 2:5 môže byť po zlepšenom výkone kludne opačný.

 • 25.04. dvojzápas proti Lokomotíve Trnava. Starší a mladší žiaci.

Odohrali sme zápas proti mužstvu 2. ligy starších žiakov. Najskôr hrali starší žiaci 2x25 min. a následne 2x25 min. mladší žiaci proti druhej polovici trnavského mužstva. Prvý zápas sa začal s rešpektom. Mužstvá sa nepoznali a my sme nevedeli odhadnúť odpor. Obidva polčasy mali oveľa vyššiu úroveň a tempo hry na aké sme zvyknutí. Je až neuveriteľné, ako si chlapci poradili s podmienkami. Herne sa každou minútou zlepšovali a získavali istotu. Nezastavila nás ani chyba v rozohrávke od brankára. Stále sme stupňovali výkon a bolo nesmierne dôležité, aby sme sa súperovi vyrovnali v nasadení a fyzickým vkladom. Všetko fungovalo a dokonca aj nad plán. Náš prejav mal všetko. Veľmi umnú rozohrávku s brankárom. Dobrý prechod cez zálohu do útoku. Videli sme kolmé prihrávky na krajných záložníkov. Videli sme šance a góly a hlavne sme boli dobre preverení aj z pohľadu defenzívy. Dali sme tri krásne góly. Najskôr Oski technickou strelou vyrovnal na 1:1. Potom Viki po peknej spätnej prihrávke od Filipa dostala strelou zo šestnástky mužstvo do vedenia a po najkrajšej akcii sme strelili gól Alexom Šimurdom. Sme radi, že sa do našej hry pretavuje 8 ročná snaha, ktorá nemusela mať vždy pochopenie a pozitívne ohlasy. Tento zápas sme potrebovali ako soľ. Je to perfektné povzbudenie pre deti, trénerov a rodičov.

Mladší žiaci odohrali zápas nad očakávanie dobre. Až moc príjemne prekvapili fungovaním na veľkom ihrisku. Síce sa zápas skončil 1:3, ale bol to pekný výkon. Bol to výkon, ktorý sa dá budovať. Je veľmi dôležité, že deti majú svoju hlavu a vedia situácie vyriešiť viac, ako len jednoducho. Dali sme pekný gól. Matúš sa vynašiel v neťažkej situácii zoči voči brankárovi. Chlapci výborne a len tak ďalej.

 • 22.04. zápasy proti Gbelom. Žiaci

Je veľmi ťažké zhodnotiť zápas mladších žiakov. Hrali sme proti mladším deťom, ale zároveň šikovným. Deti si zahrali tak, ako trebalo. Možno môžeme vyčítať deťom záver zápasu, kedy sme loptu nevedeli dlhšie skrotiť. Napriek tomu, že v zápasoch máme jasnú dominanciu, je v práci s loptou čo zlepšovať aj v podmienkach, aké sú vytvárané našim deťom. Výsledok 10:3.

Starší žiaci dnes začali zápas veľmi kvalitne. Vyšli nám pekné dve akcie v úvode zápasu. V 1. polčase sme skóre ešte mierne navýšili, ale vzhľadom na rozdiel v kvalite sme mohli ešte viac. V druhom polčase sme hrali vlastne len v tretine ihriska, ale skôre sme navýšili len na 7:0. Tieto riadky možno znejú nadradene, ale sme radi, že sme s chlapcami dokázali to, čomu sme pred 5 timi rokmi sami neverili. Na druhej strane platí, že herné podmienky nie sú tak zložité a nedostatky sa napriek tomu ukazujú. Preto je perfetné, že vieme, v čom treba deti zlepšovať.

 • 15.04. zápasy s Kútmi. Žiaci

Obidva zápasy mali opäť jasný priebeh. Pri mladších sa rodil výsledok trochu ťažšie a taktiež hra bola menej nápaditá ako inokedy. Postupom sa chlapci dostávali do lepšej pohody a videli sme pekné akcie zakončené gólmi (6:0). Starší žiaci sa taktiež neprispôsobili hre súpera a výkon vystupňovali stále sa zvyšujúcou aktivitou. Videli sme 15 gólov, čo je znak zlepšujúcej sa ofenzívy. Deti pekne prichádzajú na hru na veľkom ihrisku. Prirodzene vidíme aj nedostatky, ktoré vieme v tréningoch odstraňovať. Tešíme sa na zápas po sviatkoch v stredu proti mužstvu z 1. žiackej ligy proti Myjave. Roč. 2003 doplnia niektoré mladšie deti.

 • 15.04. turnaj v Prievidzi (v Pravenci). Roč. 2008

Tento turnaj bol kvalitne obsadený. Odohrali sme 40 minútové zápasy proti AS Trenčínu, Prievidzi a Príbovciam. Deti sme rozdelili do dvoch skupín. Sme veľmi radi za odvážne výkony našich detí. Najväčšiu radosť máme z detí, ktoré stále získavajú prvé skúsenosti práve na takto náročných turnajoch a veríme že sa naďalej budú osmelovať.

 • 08.04. Zápas v Hrádku. Roč. 2008/09
 • Zápasy v Trnave. Roč. 2006 a 2007/08

Najskôr 2006 hrali na dvoch ihriskách. Na jednom sme odohrali len s 2006-kami a na druhom doplnili mladšími. Pre mladšiu skupinu to bol ťažký zápas. Napriek tomu sme radi, že niektoré deti odohrali plných 60 min. (Hamšo, Jakub, Roman) a získali skúsenosti z hry. Roč. 2006 si to rozdal so svojimi rovesníkmi zo Spartaku a musíme vyjadriť velikánsku pochvalu deťom. Chlapci ukázali perfektné ovládanie lopty. Bolo príjemné sledovať, ako pri hre naše deti rozmýšlajú a rozhodujú sa vo veľmi ťažkých situáciách. Súper nám robil veľký odpor už pri rozohrávke od brankára. My sme však každú situáciu využili na rozvoj detí a nenadradili sme výsledok. Hrali sme dobre už aj v priestore. Začína fungovať prihrávková činnosť. A keďže sú chlapci dobre technicky vybavení, tak aj realizácia je na veľmi dobrej úrovni. Ďalšou našou úlohou je deti viesť týmto štýlom. V tréningoch zdokonaľovať techniku a v zápasoch bez veľkých očakávaní dosahovania výsledkov zvyšovať kreativitu detí. Taktiež číslo jeden je dosiahnuť uvolnenosť detí, čo sa nám darí a veríme, že za podpory rodičov dosiahneme výsledok, aký bude mať pre budúcnosť našich deti neoceniteľnú hodnotu.

V 2. zápase sa hralo iba na jednom ihrisku. Čakal nás ročník 2007. Naše deti boli aj v tomto zápase mladší a fyzicky menej zdatní a hlavne aj menej skúsení. Súper bol jednoducho vyspelejší a učením úplne inde. My stále preferujeme aj v tréningoch zmenšené hry a dnes sme hrali 6+1. Chlapci robili čo mohli. Niektorí sa presadzovali 1:1, ale na veľkom ihrisku je potrebná hra v priestore spojená s prihrávkovou činnosťou a to my od detí ešte nevyžadujeme a držíme sa našej metodiky. Preto tento zápas z pohľadu našeho učenia nemal význam a vnímame tento zápas, len za dobrú skúsenosť na veľkom ihrisku proti dobrým chlapcom z Trnavy. Opäť sa nám začína pretáčať film pri naších cca 10 ročných deťoch, aký sme zažili pri prechode na väčšie ihriská aj s roč. 2006/05, 2004 a 2002/03. Prechod na väčšie ihriská ešte dlho bude spôsobovať narážanie do súperov. Individualizmus si nesú so sebou. Je dobré, že deti hrajú 1:1, ale pridať do ich prejavu videnie v priestore a orientáciu v ňom a riešenie situácií aj prihrávkami si vyžaduje čas a trpezlivosť trénerov a hlavne veľkú podporu rodičov k deťom aj k ich vedeniu. Týmto vyzývame aj rodičov k tomu, aby sa deti podľa možností zúčastňovali čo najviac na tréningoch. Práve tu dochádza k učeniu a k zmenám spomínaných vecí. Veríme, že si deti lepšie zahrajú o týždeň proti ročníkom 2008 v Prievidzi, ktorý je nášmu vekovému priemeru oveľa bližší. .

 • Zápas v Čáčove proti Senici B.

Tieto zápasy sa hodnotia veľmi ťažko. Výkonostný rozdiel v starších aj mladších žiakov bol výrazný. Boli to zápasy, kde sme si vytvorili veľmi veľa šancí. Starší strelili 10 gólov. V 1. polčase sme boli aj efektívni a akcie sme doťahovali do konca. V 2. polčase sme prestriedali a deti poposúvali na postoch. Stelecká dravosť Filipa a Alexa určite chýbala, ale sme radi, že sa v situáciach pred súperovou bránou ocitli aj ďalší chlapci aj za cenu, že to prevedenie nevyšlo podľa predstáv. Určite budeme hrať ťažšie zápasy mimo súťaže, ktoré nás viac preveria. Výsledok 10:1

Rozdiel v mladšej skupine bol spôsobený aj tým, že sme hrali proti oveľa mladším deťom. Naše deti však využili 60 minút na zlepšenie kombinačných schopností. Určite to bol nerovný boj, ale aj tak musíme pochváliť naše deti za celozápasovú chuť stále útočiť, kombinovať a riešiť situácie. Taktiež platí, že budeme vyhľadávať zápasy mimo súťaže.

 • Zápasy proti Holíču. Starší aj mladší žiaci.

Obidva zápasy boli pre nás dobrou skúškou húževnatosti a kvality. Starší chlapci mali od začiatku prevahu, ale súper sa tiež dokázal nadýchnuť k rýchlym protiútokom. Po našom prvom góle sme tohto boli svedkami a po menšom hernom výpadku sme museli ťahať loptu z našej bránky. Do polčasu sme síce skóre upravili na 3:1, ale škoda niektorých streleckých pokusov po pekných akciách, ktoré sme nedokázali zúžitkovať. V 2. polčase sme skóre začali navyšovať a taktiež sme súpera stále viac dostávali pod tlak. Konečný výsledok 7:2 bol reálnym ukazovateľom rozdielu kvality mužstiev, ale my sa chceme zamerať na zlepšenie v ofenzívnej hre v držaní lopty a opäť si zvyknúť na väčší priestor, v ktorom vieme určite hrať lepšie. Sme radi za niektoré výkony detí. D. Valko dobre ťahal útoky po pravej strane. Dokonca Alex strelil 2 góly hlavou po jeho pekných centroch. Filip ťahal útočné akcie a tiež strelil pekné 3 góly. Určite vidíme, že na jednotlivých postoch chýba potrebná kvalita, na ktorej radi popracujeme.

Mladší žiaci odohrali veľmi dobrý zápas. Taktiež to nebolo jednoduché. Tak ako aj starší to nemajú ľahké ani mladší. S loptou robíme úplne inak ako naši súperi. Zakladáme si na umnej hre, ktorá je podložená aj potrebnou dávkou nasadenia fyzických síl. V tomto zápase sme museli siahnuť po morálno-vôľových vlastnostiach. Súper nás v 1. desaťminútovke dvakrát prekvapil dvoma brejkami a bolo 0:2. Nemôžeme deťom však nič vyčítať, lebo naozaj veľmi chceli a straty lôpt vyplynuli z veľkej aktivity. Súper pôsobil veľmi odhodlane a vytváral nám odpor. Naše deti sa postavili k zápasu tak, ako to vychádza z ich povahy. Loptu sme naďalej držali a do súpera búšili. V krátkej dobe sme strelili 3 góly a súpera sme postupom času stále viac tlmili a zápas mali pod kontrolou. Sme radi, že sme strelili 5 gólov, ale sme aj radi, že sme fungovali ako silný na slušnej úrovni a na každom poste vyvážený žiacky tím. Odchádzali sme veľmi spokojní. Týchto 60 minút bolo dosť náročných. Chlapci išli úplne naplno.

Pre obidva ročníky platí, že tieto zápasy majú pre rast detí význam. Každý musí vedieť s loptou. Celé naše vedenie je založené na kvalitné prevedenie z pohľadu techniky, ale najmä futbalovej myšlienky a rozhodovania sa v herných situáciách, ktoré nie sú ľahké, keďže súperi sú aj deštruktívne orientovaní. Preto budeme veľmi radi, keď si našu útočnú fázu čo najlepšie zdokonalíme a svoje tvoríve futbalové schopnosti čo najviac rozvinieme, či sa výsledok dostaví alebo nie. Taktiež sme radi, že stav našich detí je na takej úrovni, že počas zápasov sme my s loptou pri nohe a my sme tí, ktorí určujeme, máme dotyky a riešime. Daň môže byť chyba v riešení, alebo možno aj celkový výsledok, ale na toto sme pyšní a tešíme sa na ďalšie zápasy.

 • 26.03. Zápas v Kanianke. Starší aj mladší žiaci.

Odohrali sme posledný zápas pred súťažou u súpera, ktorý hrá 3. ligu žiakov sever. Obidva zápasy boli pre nás dôležité. Sme v období, kedy sa naše deti dostávajú stále do lepšej hernej pohody.

 • 25.03. zápasy v Malackách. Ročníkov 2006, 2007 a 2009

Tieto zápasy znamenali pre nás ďalšiu dobrú skúsenosť. Roč. 2009/10 a 2007 odohrali na zmenšených ihriskách. Roč. 2005/06 odohral veľmi kvalitný zápas na veľkom ihrisku. Akcie sa prelínali z jednej strany na druhú. Zápas mal vysoké tempo a to sme radi.

 • 19.03. turnaj v Otrokoviciach. Roč. 2004 a 2005/06

Zápasy obidvoch ročníkov sa hrali 7+1. Zápasy mali pre nás veľký osoh. Stretli sme sa proti súperom, ktorí hrali silový futbal a taktiež proti futbalovým mužstvám. V obidvoch prípadoch bol na naše deti vyvíjaný tlak. Preto my môžeme byť len radi za takéto podmienky. Usilovali sme sa o vedomú hru, ktorej úspešnosť bola podmienená aj odporom súpera. Situácie sme dokázali zvládať v našom prevedení hry striedavo. Pre dlhšie trvanie držania lopty za účelom prechodu do útoku trebalo robiť s loptou rýchlo a kvalitne. Toto spĺňalo niekoľko deti na veľmi vysokej úrovni. Samozrejme, že sme veľa pokazili, ale to je naša filozofia. Sme veľmi hrdí na to, čo naše deti vedia a ako robia. Chyby radi opravíme opakovaním a vysvetlovaním. Toto je cesta, ktorá nie je populárna, lebo výsledky sa skôr nedosiahnu ako áno, ale pre naše deti a ich futbalový rozvoj veľmi úrodná. Stovky ťažkých dotykov dnes vykonalo veľa detí a v kategórii 2005 sa naše deti s o rok staršími deťmi neuveriteľne dobre presadzovali. Tešíme sa aj za staršie deti, ktoré robia po technickej stránke a taktiež po futbalovej pokroky. Trochu si predstavujeme uvolnenejší prejav, ale vyzdvihujeme veľkú snahu detí.

 • 18. a 19.03. turnaje v Korni. Roč. 2007 a 2009

Tieto obidva turnaje s obidvoma ročníkmi splnili naše predstavy. Naše deti si zahrali turnaj v pekných futbalových podmienkach. Neriešime futbal z pohľadu výsledkov. Radi vidíme ako si naši malí prípravkári napĺňajú svoje prirodzené potreby. Z pohľadu úspešnosti je to samozrejme veľmi vrtkavé. My sa však veľmi tešíme z aktivity detí a sme radi za takéto akcie.

 • 16.03. zápas v Novom Meste nad Váhom

Zápas starších žiakov nás ani trochu neuspokojil. Dnešný zápas bol jeden veľký nepodarený výlet našich detí. Po každej stránke od prvej sekundy sme sledovali slabulinké tempo hry, ktoré sme veľmi radi akceptovali a súperovi sa prispôsobili. Po individuálnej stránke sme boli jednoznačne lepší, ale aj tu sme robili chyby na ktoré sme neni zvyknutí. Totálne pribrzdené výkony našich detí sa ako tak zlepšovali od 2. polčasu. Napriek tomu nemáme jedno pozitívne hodnotenie. Z pohľadu defenzívy trebalo počas zápasu vyriešiť možno 5 situácii a my sme nezvládli 4. Celá defenzívna činnosť mužstva bola zlá. Útočná činnosť fungovala len po šestnástku súpera a to len dovtedy dokiaľ sme sami neurobili jednoduchú stratu lopty. Paradox bol ten, že sme ani necítili tlak súpera na loptu. Počas zápasu sme sa trápili s prekonaním viacerých hráčov v bloku na hranici šestnástky. Nenachádzali sme sa v danom okamihu minimálne dvaja hráči na jednej vlnovej dĺžke. To nehovoríme traja a viac. Nefungovala hra krajných záložníkov. Vôbec sme sa nedostávali do hry 1:1. Strelecká snaha našich hráčov bola až priveľmi bojazlivá až nemohúca. Jednoducho povedané sami sme sa zaskočili svojou vlažnou hrou a dostali sa do nepriaznivého stavu. Tento výkon nemá nič spoločné s ďalším napredovaním našich deti. My budeme mať na deti iné nároky. Môže sa stať, že sa výsledok nedostaví, ale snaha, šprint, ochota, odvaha, kolektívny duch je neodmyslitelnou súčasťou hry 14 ročných detí. Tento zápas hodnotíme negatívne aj z toho pohľadu, že včerajší tréning bol viac zaťažujúci ako dnešný zápas. Podcenenie, alebo niečo podobné nie je na mieste a to už vôbec nie v tejto vekovej kategórii. Na obhajobu niektorých spomenutých veci je to, že deti sa nachádzali opäť v situáciach, na ktoré sme v doterajších zápasoch neboli zvyknutí. Nevedeli sme prekonať hradbu tiel. V tréningoch sme sa k týmto záležitostiam nedostali. To je však len malé ospravedlnenie, lebo rozdiel v individualitách bol evidentný a to malo v tomto zápase byť rozhodujúce. Ešte spomenieme taktickú zložku. Niektoré situácie boli z tohto pohľadu na vek detí riešené neštandardne zle. Takže veľké poučenie. Takéto zápasy nás teraz čakajú celú jar. Hlavným cieľom týchto zápasov bude zlepšovať útočnú fázu a učiť sa ako sa dostať cez prehustený priestor do gólových situácií a zároveň si zachovať kvalitné postavenie po strate lopty. Výsledok 4:4.

 • Víkend bohatý na futbalové zážitky.

Víkend sme začali Senicou, kde sme najskôr v nafukovačke hrali s roč. 2007/08 a následne vonku na umelej tráve proti roč.2004. Prípravkári si odohrali najskôr zápasy vo formáte 4 + 1 a potom 6 + 1. Akciu využilo 12 detí z kategórie 2007 a 2008 a sme radi, lebo tieto akcie sú veľmi rýchle a efektívne ako z pohľadu vyťaženia, ale aj učenia a získavania skúseností.

Následne roč. 2003/04 sa postavil proti kategórii 2004. Tento roč. v 1. lige obsadzuje 5. miesto a vedeli sme, že šikovní chlapci majú svoju kvalitu. To sme sa presvedčili v jeseni minulého roka, kedy nám zápas nevyšiel a súper mal viac z hry. Dnes sme si to vymenili. Naše deti od začiatku vyzerali lepšie a dokonca sme fungovali na veľkom ihrisku futbalovejšie. Súper mal svoju kvalitu a taktiež hral s veľkým nasadením, ale my sme sa vo všetkých dôležitých aspektoch súperovi minimálne vyrovnali a dokonca z pohľadu individuálnej kvality sme súpera na niektorých postoch prevýšili. Skóre sme otvorili po 11 metrovom kope, ktorý bezpečne premenil dobre hrajúci Oski. Naše skóre sme zvýšili ešte Adamom Hlinkom a krásnym gólom spoza šestnástky Jakuba Tarabu. Je dobré, že sme dosiahli pozitívny výsledok 3:1 a to sa veľmi cení hlavne preto, že sme hrali počas celého zápasu futbal s množstvom rizika a odvážnych vecí. Sme veľmi radi, že sa nám potvrdzuje náš smer, že sme nič nezanedbali a že všetko má v tomto veku čas a trpezlivosť a pokojný prístup má svoj význam. Zlepšenú formu, ktorú sme posledným štvrťrokom z objektívnych dôvodov stratili, sme opäť mohli nachádzať na druhý deň v Pezinku. Tu si starší žiaci zmerali sily proti 2. lige žiakov. Hralo sa na prírodnej tráve. Trochu sme sa obávali, že nám terén bude narúšať našu hru, čo sa nakoniec aj dialo, ale chlapci sa veľmi vyspelo a futbalovo postavili k podmienkam a súperovi, ktorý hral viac-menej fyzický futbal. Trebalo zvádzať veľa osobných súbojov a zložité herné situácie. Opäť chlapci tento zápas odohrali veľmi pekne a ukázali kus hernej kvality. Na výsledku 3:3 by nebolo nič zvláštne, keby sme ho nedosiahli opäť spôsobom, aký v deťoch pestujeme už roky. Tento štýl bude pre naše deti stále zložitým rébusom v každom zápase bez ohľadu na úroveň súpera. Veľmi sa tešíme, že dochádza k zvýšenému sebavedomiu. Máme veľkú motiváciu a tešíme sa na ďalšie akcie. Góly: Ondris 2, Halanda. Po tomto zápase odohrali mladší žiaci zápas systémom 8+1 a tu došlo presne k tomu, prečo bol tento zápas určený. Nádherné prejavy s pekným futbalovým ťahom Samka Fana, Matúša Pavloviča, Adama Hlinku, Adama Ištoka, Eliáša Masaryka sa museli páčiť. Viki v bráne prekvapovala stále viac svojou istotou a nesmierne sa tešíme, že si takýto zápas odohrali R. Ročiak, J. Gorek a M. Martišovič. Inkasovaný gól v závere vôbec nemusí mrzieť. Odnášame si veľa pekných momentov a hlavne dobrú náladu do ďalších futbalových dní.

Tento víkend sme mali spestrený ešte dvoma turnajmi v Korni. Roč. 2006 v sobotu v konkurencii 18 tich mužstiev obsadil 8. miesto, ale veselo môžeme prehlásiť, že to z ďaleka nebolo objektívne vysvedčenie. Najviac nás tešilo, že sme v mužstve mali vysoko nadštandardné individuality. To, čo predvádzal Oli, J. Majerský a J. Michlík bolo ďaleko odskočené od toho, čo sa dialo v hale. M. Danko, S. Pabiš a M. Tarana síce neboli tak výrazní v činnostiach, ale sme veľmi šťastní za potenciál, ktorý prekvitá v plnosti. Maťko Zuzic sa veľmi pochlapil v bráne a v niektorých situáciách bol dokonca oporou. J. Polák a A. Miklovič sa už vedeli futbalom zabávať aj lepšie. Maťko Rehorčík bol dnes prvýkrát s mužstvom. Cenu najlepšieho hráča na turnaji si úplne zaslúžene získal Oli Petráš a čo ešte viac pozitívne je, že keby rozdávali 6 takýchto pohárov, tak máme 6 silných kanditátov z nášho mužstva.

V nedeľu v Korni odohralo 7 chlapcov turnaj z kategórie 2008. Veľmi sme spokojní s vystúpením našich detí. Robili pesne ako mali a dosahovali veľmi pekné individuálne výkony.

 • 08.03. zápas v Senci. Ml. žiaci.

Sme veľmi radi za takúto konfrontáciu. Hrali sme proti mužstvu, ktoré malo oveľa väčšie skúsenosti v hre na veľkom ihrisku a zároveň malo šikovných futbalistov. My sme od začiatku riešili hru od brankára. Dobrých 10 úvodných minút sa futbal hral cca 20 m okolo našej bránky. Mali sme veľké množstvo pokusov dostať loptu konštruktívnym spôsobom smerom vpred. Počas prvého polčasu sa nám to niekoľko krát podarilo. V druhom polčase sa náš prejav stále viac prehlboval do únavy a kopili sa chyby. Volíme veľmi náročný spôsob hry. Súper nám vytváral svojou dravosťou veľmi ťažké situácie. Ešte stále nedokážeme pod takýmto tlakom vyrešiť situácie k spokojnosti. Pre viacerých sú tieto situácie nové a nevieme pracovať s priestorom. Tieto nové podmienky prinášajú nové špecifiká hry, ktoré deti vychytajú len praxou a takýmito zápasmi. Zatiaľ si nedovolíme apelovať na chyby jednotlivcov. Od detí sme vždy chceli, aby hra 1:1 bola ich hlavná črta. V takýchto podmienkach, aké nám vytvoril súper nefungovala s objektívnych dôvodov prihrávková činnosť a hlavne si deti ešte stále neuvedomujú akú zodpovednosť nesie jednotlivý hráč na jednotlivých postoch pri strate lopty (napr. chlapci hrajú na jasličky pred vlastnou bránkou). Nám sa však páči táto spontánnosť Treba si uvedomiť, že práve cez tieto veci hrajú futbal tak ako hrajú viaceré deti, ktoré pred nedávnom mali problém s najzákladnejšími hernými činnosťami jednotlivca. Doteraz sme od deti na menších ihriskách cheli 5 rokov niečo, tak je logické, že si to nesú deti so sebou aj na veľké ihrisko. K opravám, alebo zmene prejavu budeme pristupovať postupne a citlivo. My sme radi za takýto zápas. Bodaj by sme hrali stále také. Veríme, že už v sobotu proti rovnakému štýlu hry sa v Senici budú naše deti cítit istejšie vo veľkom priestore.

 • 07.03. zápas v Piešťanoch proti Myjave. Roč. 2006

Chlapcov sme doplnili s mladšími. Hrali sme až 80 minút. Bol to zápas, kde naše deti robili veľa s loptou. Sme veľmi radi za tieto dotyky. Už sa tešíme na turnaj v Korni.

 • 05.03. zápas v Karlovej Vsi.

Odohrali sme zápas proti mladším žiakom (1. liga, roč. 2004). Sme veľmi radi, že sme v tomto zápase dali šancu až 24 deťom. Z tohto pohľadu to bola veľmi dobrá akcia a taktiež ešte viac nás tešil prejav našich detí. Na jednom ihrisku hrali 2004-ky doplnené so staršími, ktoré sme doplnili z dôvodu získania hernej praxe. Tieto deti začali veľmi dobre. Hru s loptou si veľmi užívali. Postupne sa kvalita vytrácala. Deti boli rotované na postoch a možno aj preto strata výsledku, ktorý by znamenal víťazstvo. Očividne prehra 3:7 nemôže vadiť. Deti odchádzali šťastne vyčerpané a hlavne obohatené o vzácne futbalové momenty. Na druhom ihrisku sa odohrával zápas, kde sme sa odvážili postaviť roč. 2005/06. V bráne bol Adam výborný. Až neuveriteľné, ako riešil situácie. Pár chybičiek nevadí. Chlapci ťažili z Adamovej rozohrávky a tie keď sa k lopte dostali, tak už sme ju neradi súperovi požičali. Veľká pochvala pre Jakuba Majerského, Oliho, obidvoch Samkov, Maťka Taranu. Pekné futbalové veci mal M. Danko, K. Gorek, R. Ročiak. Ostatní (K. Polák a Hamšo) sa proti starším ťažšie orientovali, bolo to rýchle, ale tiež sa tešíme z pokrokov týchto detí.

 • 04.03. zápas v Piešťanoch. St. žiaci.

Zápas sme odohrali v peknom počasí na umelej tráve v Piešťanoch. Zápas sa začal pre nás nešťastne. Ešte v prvej minúte sme inkasovali gól. Chlapcov to však nezastavilo v aktivite. Zlepšený výkon našich detí bol odmenený niekoľkými šancami a jedným pekným gólom (O.Osvald). Zápas bol z našej strany oveľa lepší. Lopta lepšie poslúchala a nebolo jednoduché proti vzrastovo vyšším deťom loptu nestrácať. Určite naše deti majú potenciál lepšie zvládať herné situácie, ale dnes sa chlapci cítili sebaistejšie. Danco v bráne založil desiatky akcií a to takmer bez jedinej väčšej chyby. Chlapci rozvíjali akcie veľmi pekne. Vedeli si poradiť s ťažkými situáciami. Paťo hral veľmi dobre a bol veľmi platný v obrane. Danco M. neustále ťahal akcie. Veľa nabehal a taktiež veľa vytvoril. Oski B. bol každou minútou stále viac istejší. Podobné hodnotenie platí pre Kuba Pavloviča. Nadpriemerný výkon podali v strede zálohy Viki, Oski a Valdo. Riešili presne tak, ako pre tento vek treba. Tešili sa na kontakt s loptou. Síce hrali "len s 2. ligou", ale radšej tvorivo proti PFK ako jednoducho proti 1. lige. Chlapci potrebujú hrať takéto zápasy a zlepšovať to, čo bude v budúcnosti rozhodujúce. Výšku a váhu tréningom neovplyvníme. Kreativitu a odvahu áno. Ešte spomenieme Fifa. Ten sa veľmi snaží a získava stále viac skúsenosti. Stále je to lepšie. Kubo Taraba, Halanda a Burza potrebujú stále opravovať kontakty.

 • 28.02. zápas v Piešťanoch. Mladší žiaci + roč.2006

Zápasy sa hrali na dvoch ihriskách. Na jednom starší a na druhom mladší. K týmtom zápasom nie je čo dodať. Bolo potešenie sledovať, ako naše deti lietali po ihrisku. Sme veľmi spokojní.

 • 26.02. dvojzápas žiakov v Seredi.

Najskôr zhodnotíme roč. 2004/05 (ml. žiaci). Tento zápas bol jasnou záležitosťou. Chlapci 60 minút hrali pekný futbal. Mrzí nás, že sme nemohli deti zaťažiť podľa predstavy. Súper sa zišiel v skromnom počte a nemohli sme hrať 8+1. Našťastie sa chlapci vo voľnom čase zabávali.

Starší žiaci odohrali 80 minútový zápas. Chlapci striedali veľmi pekné futbalové momenty s horšími. V celku to stále vyzerá dosť nekompaktne. Niektoré individuality však predvádzajú nadštandardné výkony. Hrali sme proti poprednému mužstvu 2. ligy. Súper mal niekoľko vyspelých chlapcov o ktorých sa opieral. My môžeme pochváliť Danca za rozohrávku od bránky. Hra rukami je horšia. Dobre spolupracoval pri rozohrávke s najbližšími chlapcami. Tí sa vedeli dostávať z ťažkých situácií í futbalovo. Držanie lopty bolo negatívne ovplyvnené herným výpadkom a samozrejme aj horšou hráčskou kvalitou na.niektorých postoch. Druhý polčas mal lepšiu úroveň. Síce hra z obidvoch strán bola stále nesúroda, ale mala väčší náboj. Chlapcom sme vyčítali slabší zápal do hry a odvahu. Deti stále necítia, že si svoj výkon už môžu regulovať sami. Že nemusia čakať na podnety z okolia. Že sú schopní uniesť kus zodpovednosti a že ich hnacou sila je to, čo za roky nadobudli. Sme spokojní s toutou stránkou prejavu len s niektorými deťmi. Jakub Valík zvládal celkom ťažké bežecké súboje s vyspelými 2002-jkami. Futbalovo si poradil aj so zložitými situáciami. Oski Osvald sa rozohrával na poste defenzívneho záložníka. Postupne to bolo stále lepšie a odvážnejšie. Futbalová myšlienka prevyšuje fyzický vklad. Často môže hru zrýchlovať smerom dopredu. Spolu s Oskim nadštandardne odohrali v strede zálohy Viki a v 2. polčase Alex Maroš. Boli ukážkou kreativity a odvahy, ktorú by sme chceli dosiahnuť aj u druhých detí. Domino a Alex Šimurda momentálne hrajú so zranením, ktoré sa pri záťaži objavuje a obmedzuje ich vo výkone. Jakubovia v zálohe aj Aďo majú trochu potlačený prejav. Majú už veľa naučeného, riešenia sú často aj dobré. Budeme veľkí optimisti a veľkí podporovatelia rozvoja sebavedomia. Naše prostredie je prednostne orientované práve na dieti nad, ktoré nikdy nenadradíme záujmy futbalovej školy. Zostali nám len traja 2002-jkári. Paťo veľmi dobre. Príjemne prekvapil. Bol síce niekedy chybný, ale riešil situácie futbalovo a kreatívne. U Filipa vidieť velikásku snahu. Urobil pokrok. Sme radi, že dosiahol už dnes výkonostne minimálne druhú žiacku ligu. Je však čo opravovať. Hlavne väčší kľud, ktorý by mohol prísť ďalšími zápasmi. Oski Bartovic nastúpil v druhom polčase. Nato, že má menšiu skúsenosť tak Oski hral dobre. Pre Oskiho je to krásna vizitka. Už rok je mimo pravidelnej hernej praxe. Novemrová 2001-tka hrala veselo na úrovni 2. ligy ba dokonca riešil situácie konštruktívnejšie ako ktorýkoľvek skúsenejší chlapec. Zápas, v ktorom sme dali tri pekné góly a viac dostali je reálnym ukazovateľom toho čo sa dialo. Herne sme hrali minimálne vyrovnane. Súper mal kvalitných chlapcov o ktorých je záujem v ÚTM-kách a boli dá sa povedať aj vďaka svojmu vzrastu rozdieloví.

 • 13.02. turnaj v Korni. Roč. 2008 aj 2009

Využili sme možnosť zahrať si zápasy v pekných podmienkach. Na jednom ihrisku hral roč. 2008 (4+1) a na druhom 2009 (2:2). Sme radi aj napriek dlhšej ceste, ale takú možnosť sme nemohli odmietnuť. Chlapci sa presadzovali, niektorí viac, niektorí menej. Skúsenosť a zážitok z hry však získali všetci.

 • 13.02.. turnaj v Starom Měste. Roč.2006

Turnaj strednej úrovne zo začiatku naznačoval, že by sme mali jasne dominovať a turnaj vyhrať. Táto skutočnosť sa naplnila len čiastočne. Turnaj sme nevyhrali, ale herná dominancia bola zjavná. Zápasy proti Starému Městu a Slovácku U10 sa o víťazstvo hralo do poslednej chvíle. Vo veľkej snahe s vysokým držaním lopty sa nám to nepodarilo. Zato v ďalších 3 zápasoch sme nastrielali cez 30 gólov. Obsadili sme 3. miesto, ale hlavne si odnášame veľmi veľa dotykov s loptou a nie hocijaké.

 • 12.02. zápas v Senici. roč.2007

Sme radi, že sa nám podarilo narýchlo vybaviť zápas v nafukovačke. Túto možnosť využilo 12 detí a sme veľmi radi. Chlapci odohrali 90 minút, 4+1. Striedali sme tri formácie a veľmi sme sa tešili z predvedených činností našich detí.

 • 12.02. zápas v Trnave proti Spartaku 2004

Na tento zápas sme spravili nomináciu s roč. 2003/04. Hralo sa 10+1 na umelej tráve. Tento zápas má z našej strany veľkú hodnotu. Je to počas týchto týždňov pre nás prjemná zmena, keďže tréningy trávime vo fitness. Aj z tohto dôvodu sme v niektorých prípadoch nepôsobili tak uvolnene ako inokedy. Musíme však povedať, že naše deti dnes hrali proti deťom, ktoré patria v 1. lige žiackej k najfutbalovejším. Keby sme náš prejav hodnotili z tohto pohľadu tak to bola pra nás pekná vizitka. Herný prejav obidvoch družstiev bol veľmi podobný. Rozohrávka od brankára a konštruktívny prechod do útoku. My sa môžeme pochváliť tým, že sme tento stav dosiahli s deťmi, ktoré chceli chodiť na tréningy bez rozdielu talentu. Výsledok 0:2 + plno šancí na obidvoch stranách.

 • 05.02. turnaj v Korni. Roč. 2004/05

Na turnaji kategórii 2004 sme odohrali v Korni zápasy proti N. Zámkom, Juventusu Žilina, Valašskému Meziříči, Púchovu, Turzovke a TJ Rovinke. Okrem posledného zápasu, kde boli aj mladšie deti to boli pekné zápasy. Boli to súperi strednej úrovne, kde môžeme vyjadriť spokojnosť s tým, ako naši mladší žiaci na ihrisku konali. Určite sme mali veľké rezervy, ktoré vyplývali z iného zamerania sa v tréningoch. Napriek tomu to miestami vyzeralo slušne. Hlavne nás teší, že chlapci chcú robiť vedomé veci. Je to stále s chybami, ktoré sa dajú postupne a trpezlivo odstraňovať. V bráne Vladko, Luki, Viki a Adam ani raz nekonali náhodne. V každej situácii sme sa vynašli. Je pozitívne, že sme tento náročný prejav, kde vznikali pri hracom systéme 6+1 náročné situácie zvládali do strielania gólov a zároveň do víťazstiev. Akurát nám nevyšiel z pohľadu výsledku zápas proti Žiline a preto sme obsadili 2. miesto na turnaji. Z turnaja si však odnášame oveľa hodnotnejšie ako 2. miesto a to okrem skúsenosti veľmi veľa vedomých dotykov, ktoré si všimli aj organizátori a individuálne ocenenia tentokrát zobrala Viki a Adam Tomaga za najlepšieho strelca. Čakajú nás ďalšie pekné akcie, na ktoré sa tešíme.

 • 04.02. a 05.02. turnaje v Trnave.

Najskôr roč. 2007/08 sa zúčastnil na turnaji 2007 a potom roč. 2006 na turnaji svojej kategórie. Hodnotenie pre obidva ročníky je veľmi pdobné. Boli sme na turnaji kde súperi majú oveľa viac skúsenosti zo zápasov. Vedeli fungovať na ihrisku a poznali cestu k dosiahnutiu výsledkov lepšie. Platí najmä pri 2007 - kách, že dosiahnuť pozitívny výsledok bolo takmer nereálne. Najlepšie zápasy sme však hrali proti Zbrojovke Brno (2 x) a hlavne v tom druhom chlapci dokázali chlapci aj ako celok držať tempo so súperom a dej hry bol aj v našej réžii. Roč. 2006 dokázal byť efektívnejší. V zápase s D. Stredou a hlavne proti Spartaku Trnava a AS Trenčínu sme dokázali aj vyhrať 6:4. Opäť platí pre obidve skupiny. Naše 9-11 ročné deti sú vedené k individualizmu. K prejavu, ktorý je pre výsledok veľmi nevýhodný. Táto cesta sa nám ukazuje, ale ako správna. Veď práve cez tento víkend si naše deti všímali tréneri prítomných družstiev a teší nás aj to, že o naše 14 ročné deti začínajú prejavovať záujem útvary talentovanej mládeže.

Stále sa budeme zameriavať na prirodzený rozvoj detí zohľadnený podľa zrelosti každej individuality. Výsledkom tohto pôsobenia je kreativita, ktorá sa potom veľmi páči a žiada sa. Podporujeme sebavedomie detí, lebo práve to je v budúcnosti spúšťačom všetkého naučeného.

 • 03.02. zápas v Piešťanoch. Roč. 2002/03

Sme radi, že sa nám podarilo odohrať zápas na veľkom ihrisku. Posledné dva mesiace sa venujeme inému rozvoju. Chlapci napriek tomu však ukázali pekný prejav. Ten sa bude stále zlepšovať. Zvlášť pozítivne na našej hre je to, že náš končiaci ročník (starší žiaci) hrá už bez Kika, Jakuba, Matúša a naše deti to stále krásne vedia. Z tohto zápasu si najviac vážime, že držanie lopty na našich kopačkách malo trvácnosť. Síce sme nehrali proti Slovácku, tempo bolo úplne iné, ale kretívny prejav sa chlapcom nedá uprieť. Na tom budeme naďalej pracovať, lebo len to je brána do ozajstného futbalu.

 • 29.01. turnaj v Púchove. Roč. 2007/08

Hralo sa vo volejbalovej hale 4+1. Turnaja sa zúčastnilo 13 detí, ktoré sme rozdelili na dve skupiny. Jedna hrala dopoludnia a druhá popoludní. Opäť môžeme vyjadriť spokojnosť. Sme radi, že naše ešte len 8-10 ročné deti ovládajú loptu na slušnej úrovni. Neboja sa riešiť situácie odvážne. Chyby sa samozrejme dostavujú, ale sme pripravení naďalej deti v tomto smere podporovať.

 • 22.01. turnaje v Brne. Roč. 2004 aj 2005/06

Dopoludnia sme odohrali 5 zápasov. Zostava detí bola oslabená o choré a zranené deti. Napriek tomu je dobré, že väčšia zodpovednosť bola aj na ďalších deťoch. Určite sme očakávali lepší prejav v tom, že si deti budú viac veriť v hre s loptou. Na obhajobu musíme povedať, že naša príprava spočíva v mesiaci január v niečom inom. Nestretávame sa s loptou, a potom to samozrejme tak nejde. Pokiaľ sme hrali proti výkonnostne slabším mužstvám, tak sa naša sila prejavila. Ako náhle odpor súpera bol väčší, tak sme nevedeli pracovať s loptou tak dobre a kvalitne. Práve takéto zápasy sú vyberané hlavne preto, aby deti mali veľa kontaktov. Zúčastnené deti okrem Alexa sú futbalovou zrelosťou len tam, kde im vek a talent dovoľuje. Tešme sa, že máme deti, ktoré sa dajú rozvíjať. Neočakávajme viac, ako je možné. Neporovnávajme s Brnom, ktorý má vo svojich radoch 8 Alexov. A naozaj by bolo veľmi neobjektívne merať výkon detí vzhľadom na to, že sa zaoberáme kompenzáciou telesnej záťaže a nie futbalom. Futbal cez víkend je dobrá zmena po tréningoch v týždni. My veríme, že je dobré sa zamerať na tieto záležitosti. Je to pre budúcnosť viac osožnejšie.

Popoludní ročník 2005/06 hral na turnaji 2005 a tu bolo vidieť ako naše deti "žerú" futbal. Deti sú perfektne nastavené (rodičia, tréner). Dokonca mladšie deti krásne držali krok. Neriešili sme výsledky a tie prišli samé. Dokonca sme opäť zapojili deti, ktoré svojou zrelosťou nezodpovedali veku. Boli sme trpezliví a Roman Ročiak aj Kubo Gorek sa celkom pekne zaradili. Preto nikdy nemôžeme riešiť výsledky. Pracujeme s každým. Šancu dostáva každý a ten, kto má talent, vyzerá dobre. Zažili sme krásny záver dňa. V poslednom zápase proti Sparte Brno sme odohrali pekný zápas herne aj výsledkovo. Deti v tejto kategórii hlavne veľa robili s loptou a išli domov správne unavené.

 • 21.01. zápas proti Slovácku U14. Roč. 2002/03

Odohrali sme zápas v Piešťanoch na umelej tráve. Na začiatok sezóny sme si vybrali zápas proti chlapcom zo Slovácka. Hralo sa 3x25 minút a musíme povedať, že to boli ťažké minúty po tom, čo sme naposledy odohrali zápas na veľkom ihrisku až začiatkom novembra. Takže po viac ako dvoch mesiacoch chlapci pocítili opäť veľkosť ihriska. Od úvodu bolo jasné, že veľmi technické deti zo Slovácka budú silní na lopte. V 1. tretine sme si ešte vedeli udržať loptu, ale ostatok času sa odohrával na našej polovici ihriska. Musíme však pozitívne zhodnotiť aj našu hru. Púšťali sme sa pri zakladaní útokov do ťažkých riešení, aj keď veľa akcií končilo našou nepresnosťou, ale aj vďaka vysokému napádaniu súpera. My sa však z tohto zápasu môžeme len poučiť. Je perfektné, že si môžeme hrať proti top hráčom Čiech a že sa môžeme dohodnúť na ďalšej odvete. My stále napriek straty hernej pohody využijeme zimný čas na kompenzačné tréningy, medzi ktoré vsunieme ďalšie zápasy. Tešíme sa z tejto akcie a s rešpektom sme prijímali a učili sa od dnešného súpera. Škoda, že viacero našich detí nemohlo túto skúsenosť získať.

 • Turnaje roč. 2007, 2008 a 2004

Najskôr v sobotu 14.01. v Novom Meste nad Váhom sa predstavili 2007- mičky doplnené mladšími. Odohrali sme štyri dvadsaťminútové zápasy. Turnaj patich mužstiev mal rýchly priebeh. Chlapci si zahrali dobre. Robili veľa individuálne a dostávali sme sa aj do peknej súhry dvoch hráčov. Určité pochopenie tam bolo, ale samozrejme vznikali aj chyby. Neočakávame stabilitu výsledkov. Deti dostávame do situácii, kde chceme aby boli. Aby sa oboznamovali s hernými situáciami. Napriek poslednému miestu si chlapci zaslúžia pochvalu a vlastne aj výsledkovo sme obstáli, lebo 0:0, 2:2 a dve prehry 2:3 sú zaujímavé.

V nedeľu odohral ročník 2004 s dvoma družstvami turnaj v Puchove. Turnaj bol z nášho pohľadu veľmi náročný, ale veľmi užitičný. Hala menších rozmerov predurčovala neustáli kontakt so súperom. Hra 1:1 bola častá a veľmi dôležitá činnosť. K tomu sa pridala celkom dobrá futbalová myšlienka. Obidve naše družstvá sa rozbehli neuveriteľne dobre. V prvých dvoch zápasoch sme dosiahli víťazstvá aj napriek tomu, že sme hrali s loptou veľmi odvážne a že každým takýmto dotykom hrozilo aj riziko pre našu bránku. V nasledujúcich zápasoch v obidvoch našich mužstvách nastal výsledkový krach. Chlapci však pokračovali v peknej hre veľmi obohacujúcej o ďalšie a ďalšie skúsenosti. Naozaj sme veľmi spokojní aj napriek tomu, že sme si určite zaslúžili hrať o prvé miesta. Nemôžeme deťom absolútne nič vyčítať. Dnes si neodnášame pocit víťazstva, ale určite niečo hodnotnejšie. Víťazom gratulujeme. Nás teší, že si naše deti obohatili svoju futbalovú kvalitu a taktiež osobnostnú. To je pre budúcnosť a rozvoj našich detí veľmi dôležité. K tomu pripomíname, že sme hrali s piatimi mladšími deťmi. Marek odchytal všetky zápasy. Mal to naročné a dobre to zvládol. Ročník 2004/05 je dosť početný a veľmi si vážime, že sme dosiahli stav, ktorý nám môžu závidieť mestské kluby.

Čerešničkou bola účasť našich 2008-čiek na turnaji v Trnave. Účasť klubov Slovan Bratislava, Nitra, AS Trenčín, Spartak Trnava, Hodonín, Lokomotíva Trnava a My. Tieto útvary talentovanej mládeže garantovali tú najlepšiu úroveň v rámci Slovenska. Ide samozrejme stále o 8 ročné deti v našom prípade sme dali šancu našim decembrovým 2007-čkám + chlacom, ktorí vlastne ešte len začínajú. Turnaj mal naozaj kvalitnú úroveň. My musíme byť veľmi šťastní za naše deti. Tie čo začínajú sa veľmi snažia a veľmi chcú. Za zmienku však stojí spomenúť, že naše ostrielané 2008 -čky robili v Trnavskej hale poriadny vietor. Často sa presadzovali individuálne nadštandardne dobre aj proti šikovným deťom z Bratislavy, Trnavy, Nitry. Opäť nás ani nenapadlo myslieť na výsledky. Šancu dostávali všetky deti. V niektorých prípadoch individuálna odvaha v riešení 1:1 bola pozoruhodná. Tešíme sa.

Náš prievan v hale zbystrila aj prítomná verejnosť. Škoda, že začali riešiť vek našich detí a nechceli vidieť to dobré. Väčšia dôvera k trénerom a ich rozhodnutiam by nezaškodila, pretože naša nominácia o pridané 2007-čky nie je z dôvodu podvádzania, ale z dôvodu jednoznačnej orientácii na dieťa. Veď aké užitočné pre Slovan, Trnavu, Hodonín a ďalšie veľke mestá, keď odohrali krásny vyrovnaný zápas. Všetkým to dalo. Keby sme sa držali striktne veku museli by sme nominovať 2009-iatky. Naše deti by prirodzene nestačili a súperi by sa bez námahy presadzovali. Našťastie kluby resp. tréneri niektorých klubov, ktorí majú cit pre prácu s deťmi to neriešia a dôverujú trénerovi, že nominácia detí bola opodstatnená a pre všetkých zainteresovaných prospešná.

 • Turnaj v Trnave. Roč. 2009

Prvý turnaj v novom roku odohrali naše 7 ročné deti na opäť dobre zorganizovanom turnaji v Trnave. Na tomto turnaji sa naše deti prejavili len toľko koľko vedeli. V našom prípade je futbal potlačení. Venujeme sa príprave na futbal (rozvoj techniky, pohybu, upevňovanie záujmu). Chlapci počas futbalu pôsobia neostrielane. My však neponáhľame a tešíme sa z toho čo vedia. Tento turnaj pre nás znamenal pekné spestrenie.

 • Turnaj v Trnave. Roč. 2010

Táto akcia bola prvá pre 5-6 ročné deti. Zároveň dala bodku za rokom 2016. Neni zvykom chodiť na turnaje so škôlkármi, ale musíme povedať, že za takých podmienok ako sa hralo v Trnave to veľmi súhlasíme. Ihriská a pravidlá boli postavené tak, aby to bolo o deťoch. Ten, kto chcel tak to využil a zbytočne netlačil. My sme veľmi prekvapení, ako naše šikovné deti fungovali. Akcia bola trochu dlhá a náročná pre malé deti, ale bolo to naozaj podľa našej predstavy. Zúčastnené tímy: Spartak Trnava 2x, Slovan BA, AS Trenčín, Galanta a FŠRH.

 • Roč. 2006/05 odohral zápasy v Senici.

Najskôr sme odohrali zápas proti Zlatým Moravciam a potom 40 minút proti domácim. Chlapci hrali 7+1 a veľmi dobre zvládali priestor a hru v ňom. Deťom chutí hrať a z toho sa tešíme najviac. Futbal riešime primerane veku a nič nechceme predbiehať. Napriektomu to vyzerá dobre. K silným individualitám sa pridávajú ďalší. Je perfektné ako každý dozrieva svojim tempom k svojim momentálnym možnostiam.

 • Turnaj v Spytihněve. Roč. 2007

Opäť sme vycestovali do známeho prostredia. 6 chlapcov si zahralo kvalitné zápasy. Urobili veľa dotykov. Niekomu sa darilo viac niekomu menej. Sme opäť radi ako sa darilo M. Peťovskému. Obsadili sme tretie miesto z pohľadu strelených gólov.

 • Starší žiaci na turnaji v Bratislave a v Brne.

V Bratislave 11. 12. sme na halovom turnaji hrali s dvoma mužstvami. Ročník 2002 a roč. 2003 si meral sily proti Bratislavským mužstvám, Chomutovu atď. Obidve mužstvá herne aj výsledkovo obstáli. Roč. 2002 obsadil 1. miesto a roč. 2003 3. miesto. Ďalší víkend 17.12 sme mali skúsenosť s Brnenskými mužstvami. Pri hodnotení musíme zohľadniť niekoľko aspektov. Hrali sme so 6 - timi mladšími deťmi a súperi predstavovali nadpriemernú úroveň. Sparta Brno U15 aplikovali výbornú prácu s loptou. Ich činnosť bola pre nás motiváciou. Pre našich rovesníkov to bola výborná skúsenosť a pre mladších (2003) dosianutelná méta. Deti majú potenciál. V porovnaní so súpermi majú 200 tréningov k dobru a za jeden celý rok plno skúseností a cca 10 kg a 10 cm. Turnaj v Brne bol o veľa náročnejší. V Bratislave sme si prežili väčšiu súťaživosť, ale Brno nám ukázalo, že treba rozmýšlať progresívne. Veľa a odvážne robiť s loptou. Dať deťom voľnosť, aby docházalo k situáciam, uvedomovaniu a následne k tvorivému riešeniu. Náš prejav v tomto bol neuspokojivý. Bola to veľmi poučná akcia. Deti videli a precítili vyššiu úroveň. To nie sú školské turnaje. Tu rozhoduje kvalita prevedenia činnosti, rýchlosť, reakcia na situácie, futbalová myšlienka atď. .V tomto veku platí. Kvalita=motivácia=výkon. V preklade, keď mám kvalitu mám chuť, som aktívny a podávam výkon. Takže pre 14-15 ročné deti začína byť hnacia sila kvalita(pocit že mi to ide). Na základe tejto teórie a pozorovania detí na turnaji v Bratislave a Brne môžeme prehlásiť, že je vidieť kto v tomto veku s futbalom končí a kto ešte len začína. Cítime, že keď sa s deťmi od 5-15 rokov robí systematicky, tak 15. rok dieťaťa môže byť odrazovým mostíkom do futbalovej budúcnosti. Za našich staršich žiakov sa k tomuto môžeme vyjadriť pozitívne. Určite ten odrazový mostík tam je, ale je otázne ako vysoko vyskočí. My poskytneme deťom stále čo najlepšie podmienky pre rozvoj a spravíme pre naše deti maximum, čo sa len dá.

 • Roč. 2008 v Senici.

Odohrali sme zápas na dvoch ihriskách proti domácim. Hralo sa v nafukovacej hale. My sme doplnili decembrovými 2007- čkami. Taktiež hralo vela začínajúcich detí. Sme veľmi radi za takéto zápasy, kde si chlapci odohrajú potrebné minúty. Výsledky vôbec neriešime. Vidíme veľa dobrých individuálnych činnosti našich osemročných detí.

 • Ročník 2004 na Morave v Spytihneve.

Na turnaji ročníkov 2004/05 sme odohrali kvalitné zápasy proti moravským tímom. Niektoré zápasy sa nám podarilo aj vyhrať. Dnes sme sa však celý deň trápili v koncovke. Nedarilo sa nám strielať góly. Chlapci však ukázali aj napriek striedavo dosiahnutými výsledkami veľkú snahu hrať. Povrh bol pre nás nový. Bola to však opäť dobrá skúsenosť proti dobrým tímom.

 • Ročník 2006 a 2007 na turnaji v Myjave.

Na turnaji ročníkov 2006 sme zostavili dve družstvá. Hralo sa v hale 4+1. Chlapci si postupne zvykali na iný povrch. Ročník 2006 hral dobre. Tu sme zvyknutí na na dominantnú hru niektorých našich detí, ale sme veľmi spokojní ako sa presadzovali mladšie deti. Zápasy sme odohrali proti domácim, Starému Městu a Považskej Bystrici,

 • Roč. 2002/03 v Uherskom Hradišti.

Odohrali sme zápas v hale proti Slovácku 2003. Od začiatku to bol nadštandardne kvalitný zápas. S veľmi dobrým mužstvom sme držali krok a postupne to bolo z našej strany stále lepšie a lepšie. Odohrali sme 5 x 25 min.. Záťaž bola veľká a chlapci to zvládli perfektne.

 • Zápas v Dubnici nad Váhom. Roč. 2004/05

Na zápas sme vycestovali v strede týždňa. Hralo sa na umelej tráve v Dubnici 10+1. Mužstvo bolo zložené zo 16 detí (roč. 2004 a 2005). Hralo sa až 3 x 30 minút. Zápas mal dobrú úroveň. Deti na obidvoch stranách sa stále ešte len zoznamujú s veľkým ihriskom. My sme dnes merali trochu prísnym metrom počas zápasu, ale po zápase a krátkej analýze sme mohli byť spokojní. Lukas Schmitt, Adam Hlinka, Matej Noskovič a Vlado Bakita tvorili obrannú formáciu a spolu s Marekom pôsobili kompaktným dojmom. Z pohľadu obrancov boli veľmi aktívni pri zakladaní útokov. Dobre čítali hru a často loptu získavali pre svoje družstvo. Chceme pochváliť Andreja Vesperína aj Olivera Kardoša. Vyhľadávali kontakt s loptou. Ukazovali veľký zápal pre hru. Chyby v takejto snahe sa určite vyskytli. Môžeme povedať, že prvé dve tretiny sme mali loptu na nohe hlavne my. V tretej tretine už hralo 5 mladších detí. Súper nás v hre dorovnal. My sme však veľmi radi, že každý chlapec odohral minimálne 45 minút. Zlepšujú sa Eliáš a Adam Ištok a práve vďaka veľkej vyrovnanosti detí tvorí ročník 2004 silný tím a to sa ešte tešíme na návrat Aďa po dlhšej pauze.

Tento zápas bol veľmi príkladný pre naše deti. Bolo tu veľa herných situácií, kde sa dalo pochopiť, ako sa dá zrýchľovať hra smerom dopredu. Veľakrát sme takéto situácie vyriešili perfektne. Druhá časť zápasu sa hrala na snehu. Napriek zhoršeným podmienkam sme veľmi radi za zápas proti mužstvu z 2. žiackej ligy, ktoré v tabuľke obsadzuje popredné miesta. Výsledok 6:4 pre nás mohol byť ešte výraznejší, ale v zakončení sme boli nepresní, alebo nás v sľubných situáciách zastavoval ofside.

 • Zápas v Dunajskej Strede. Roč. 2004

Odohrali sme ďalší zápas z kategórie prvoligových. Po Slovane, Spartaku, Interu nás čakal popredný žiacky tím. Hralo sa na prírodnej tráve 10+1, 3x30 min.. Zápasu sa zúčastnilo 17 hráčov z kategórie 2003, ale najmä z 2004. Zápas od 1. minúty naznačoval veľkú vyrovnanosť. My sme sa snažili celý zápas hrať svoju hru založenú na konštruktívnom prejave. Opäť sa nám to darilo a boli sme naozaj spokojní. Každý hráč hral opäť minimálne 45 min.. Nehľadeli sme na výsledok. Využili sme každú minútu hry na stále lepšie poznanie herných situácií. Bolo ich veľmi veľa. Na realizáciu deti využívali celkom slušnú futbalovú výbavu a to aj na dosť nerovnom teréne. Po 60-tich minútach sme dokonca držali aj veľmi dobrý výsledok (1:1). Počas zápasu sme menili deťom posty. V poslednej tretine sme niektoré situácie pri zakladaní útokov od brankára nezvládli a dostali sme 3 góly. Zápas hodnotime, ako veľmi vydarený. Dôležité bolo to, že sa naše deti opäť konfrontovali s dobrými žiakmi z Dunajskej Stredy a presvedčili sa vo svoju kvalitu.

 • Roč. 2008 na turnaji na Morave.

V peknej hale v Spytihněve sme odohrali 7 zápasov s okolitými mužstvami. Hralo sa 4+1 a boli sme zvedaví na hru našich detí, respektíve ako budú fungovať v súťaživom prostredí, keďže pre 4 deti sú toto stále nové podmienky. Naopak zase Marko, Danko, Maťko a Miško chodia na futbal dlhšie a bolo to cítiť. Všetci štyria sa na ihrisku pohybovali veľmi suverénne a v hre 1:1 vynikali. V takomto štýle sa chlapci ukázali aj proti Slovácku a Zlínu. Miško si zaslúžene odniesol aj ocenenie organizátora za svoj prejav. Chválime deti a dokonca aj tie, čo začínajú. Spoločne sme si odniesli tretie miesto za počet nastrieľaných gólov.

 • Roč. 2005 a 2007 v Korni.

Obidva roč. hrali systémom 5+1. Starší ročník sme zložili aj z mladších. Vzhľadom na tento fakt sa naše deti presadzovali. Samko Fano, Samko Pabiš, Oliver Petráš a Alex Maroš hrali príliš prenikavo. Ich prejav bol založený na silnom individualizme a týmto upútali aj organizátorov, ktorí vyhlásili Alexa z pomedzi 18-tich družstiev za najlepšieho hráča. Ostatní chlapci sa veľmi približovali k tomuto štýlu hry. Romanko a Jakub G. zbierajú skúsenosti. Obsadili sme týmto ťažkým prejavom aj pekné 6. miesto. Z pohľadu kvality hry sme však poškuľovali ešte k poprednejším miestam. Veľmi sa nám páčila hra našich kamarátov z letných kempov. Mužstvo Starej Ľubovne sa prezentovalo veľkou futbalovosťou, ale taktiež nedosiahli vrchol v podobe výsledkov.

Roč. 2007 zatiaľ nepreukazuje takéto schopnosti, ale sa nám páčilo, že snaha hrať bola. Chlapci boli menej úspešní. Situácie boli pre 9 ročné deti ešte zložité a preto sa chyby v hre 1:1 vyskytovali príliš často. Samozrejme v tréningu deti získajú, čo majú. Je dôležitý pravidelný kontakt trénera s deťmi a naše motto pre tento vek "nie koľko, ale ako" platí dvojnásobne.

 • Turnaje v Korni, Roč. 2009, 2008, 2006

Nenechali sme si ujsť turnaje v krásnych futbalových podmienkach. Najskôr 13.11. sa roč. 2009 zoznamoval s futbalovým prostredím a na ďalší víkend roč. 2008. V obidvoch kategóriách sme mali deti, ktoré začínajú. Preto považujeme tieto zápasy za veľmi užitočné a veríme, že pre naše najmenšie deti bola účasť zážitkom. Čo sa týka kvality základných technických zručností, môžeme vyjadriť spokojnosť. Hlavne v staršej skupine medzi 2008-kami bolo vidieť veľmi slušnú hru 1:1 v porovnaní s inými deťmi v iných družstvách. V strede turnaja sa Danko, Marko, Maťko a Miško rozohrali a proti Ružomberku a Žiline boli nadštandardne úspešní. Ostatní získavali prvé skúsenosti a z toho sa veľmi tešíme.

Následne sa v nedeľu konal turnaj kategórie U11. Na tento turnaj sme sa samozrejme prihlásili. Nenechali sme si ujsť perfektné podmienky. Máme na mysli aj hrací systém(5+1), ktorý hovoril o tom, že nás čakala poriadna dávka zložitých herných situácií, ktoré sme nechceli odignorovať. Naše deti loptu milujú a na kontakt s ňou sa tešia. Od prvého momentu sa deťom darilo v hre 1:1. Niektoré deti boli viac odvážnejšie, niektoré menej, ale podstata sa naplnila. Dokonca sme sa dokázali takýmto spôsobom presadzovať, strieľať góly a dokonca zápasy aj vyhrať. Vynikali 4 individuality, ktoré ovládali loptu nadštandardne. Samko, Maťko Tarana, Maťko Danko mali veľkú zodpovednosť a z pozície obrancov riešili situácie natoľko, koľko im sily a schopnosti stačili. To platí aj pre ostatné deti, ktoré možno v tejto činnosti zatiaľ toľko nevynikajú, ale... . Maťko Zuzic v bráne aj krásne pochytal, ale stále sa učíme. Zvládať situácie v rýchlom slede po sebe je pre Maťka náročné. V posledných štyroch zápasoch deti ukázali veľkú vyspelosť. Deti sa v zápase organizovali a navzájom riadili, koučovali. V závere už chlapci v unavenom stave nedoťahovali akcie do gólov. Za celý turnaj deti urobili neskutočný počet dotykov a stretli sa s veľkým počtom rôznych herných situácií. Všetky deti chválime za celodenný zápal pre futbal.

 • Ročník 2007 na turnajoch v Novom Meste a v Bratislave.

Turnaj v Novom Meste sme odohrali v športovej hale. Odohrali sme 4 zápasy na obidvoch turnajoch. V Bratislave sa hralo na umelej tráve. Sme spokojní s obidvoma akciami. Škoda, že v Bratislave využilo pekné futbalové podmienky len niekoľko detí.

 • Zápas proti Slovanu Bratislava. U13

Absolvovali sme ďalší zápas z najvyššej kategórie. Hrali sme na umelej tráve v Piešťanoch. Opäť sme dali šancu až 20 - tim deťom z kategórie U14-13. Súper pricestoval bez štyroch chlapcov, napriek tomu sme boli veľmi zvedaví, ako budeme konkurovať deťom z 1. ligy žiackej, ktoré sú v tabuľke na 1. mieste. V 1. polčase sme 7 hráčov z kategórie 2003 doplnili z 2004. V 2. polčase sme nastúpili len s deťmi z 2004.

1. polčas: Chlapci od úvodu držali loptu na svojich kopačkách a veľmi umným spôsobom prekonávali súperových hráčov. Sami sme boli prekvapení z toho, že sme futbalovo nielen stačili, ale sme určovali tempo a dej hry. Chlapci hrali za každých okolností. Snažili sa vyriešiť každú situáciu konštruktívne a boli sme naozaj veľmi úspešní. Bol to asi náš herne najlepší polčas proti mužstvu z 1. ligy. Dokonca sme v útočnej fáze pri riešení situácií pôsobili dosť pokojne. Škoda koncovky, ktorá bola naša najslabšia stránka. V tejto činnosti sme sa presadili len dvakrát a skóre 2:1 nebol objektívny ukazovateľ toho, čo sa dialo na ihrisku. Matúš sa veľmi snažil, ale plno šancí nevyužil. Za to Oski po strele zpoza šestnástky mal aj šťastie a Viki po individuálnej akcii zakončila presne. Z tohto polčasu si odnášame veľkú skúsenosť a hlavne zistenie, že deti idú správnym smerom. Keď budú naďalej takto pristupovať k futbalovým povinnostiam, môžu v budúcnosti konkurovať tým najlepším deťom na Slovensku. Chválime J. Burzu za zlepšený a odvážnejší výkon.

2. polčas: Zápas mal obojstranne dobrú úroveň, Musíme priznať, že súper mal miernu hernú prevahu a mal viac loptu na svojich kopačkách. Naši chlapci sa snažili napodobniť herný prejav detí z 1. polčasu. Celkom sa to deťom darilo, ale rok učenia sa nedá oklamať a taktiež technická stránka na úspešné zrealizovanie herných situácií nie je na takej potrebnej úrovni. Sme však veľmi spokojní. Veď by sme pred dvoma rokmi v takejto zostave nemali šancu. Napriek spokojnosti je potrebné slušné základy detí rozvíjať ďalej. Taktiež chceme pripomenúť, že proti nám hral náš odchovanec (Kiko), ktorý v druhom polčase patril k nositeľom kvality Slovanu.

 • Zápas proti Spartaku Trnava U13

Dňa 09.11. sme odohrali v Moravanoch zápas proti Spartaku Trnava mladším žiakom U13. Hralo sa 2x40 minút. V 1. polčase sme postavili deti z kategórie U14, ktoré sme doplnili deťmi z U13. Tento polčas sa začal našou veľkou dominanciou a na 15 minút sme súpera zatlačili. Postupne sa hra začala vyrovnávať. Súper mal v útoku veľmi šikovného a hlavne fyzicky zdatného chlapca, ktorý dvakrát ušiel našej pozornosti (0:2). V 2. polovici polčasu sa hral obojstranne krásny futbal hore dole. Trochu sme očakávali, že niektorí naši chlapci sa viac presadia. Obrana bola zložená len zo starších chlapcov a vôbec to z pohľadu taktiky nevyzeralo dobre. Chlapci sa nechávali uniesť útočnou aktivitou a zabúdali, že nemajú dočinenie s 3. ligou. Po strate lopty sme boli rozhádzaní a kvalitní rýchli útočníci to mali zjednodušené. Prehra 2:5 bola trochu krutá z pohľadu priebehu hry. Snahu o tvorivú hru chválime, ale z pohľadu defenzívy a vykrývania priestorov v ťažisku hry, to nebolo v poriadku.

2. polčas sme nastúpili v zložení U13. Pre chlapcov to bol jeden z prvých zápasov na veľkom ihrisku. Napriek tomu sme videli obojstranne pekný futbal založený na tvorivej hre od brankára až po útočníka. Súper mal v 1. polovici územnú prevahu, mal aj viac z hry. 2. polovica sa po odchode rozdielového hráča z Trnavy vyrovnala. Dostávali sme sa často do útočných akcií a dokázali sme streliť 2 góly (A.Tomaga, A.Maroš). Sme veľmi spokojní so zápasom. Musíme pochváliť súpera za kvalitný herný prejav a nás za to, že sme sa pekne dorovnali a obidva herné prejavy obidvoch mužstiev boli veľmi totožné. Druhý polčas bol pre nás zaujímavý aj z pohľadu výsledku (2:2). Čaká nás podobný zápas proti Slovanu. Chlapci hrajú proti najvyššej možnej úrovni a takéto zápasy chlapcov posunú vpred nielen po futbalovej stránke, ale aj z pohľadu sebavedomia. Pri tom nesmieme zabudnúť na tréningy, ktoré sú nadradené nad všetko.

 • BUDAPEŠŤ SPÁJALA.

6.11. sme sa zúčastnili turnaja v Budapešti, ktorý organizoval domáci Ferencváros pre kategóriu žiakov U13. Táto skúsenosť pre nás mala výnimočný náboj. Turnaj spojil mužstvá, ktoré sú vzdialené od Piešťan 450 km. Máme na mysli Srbský klub Vojvodina Nový Sad a Bačka Topola (Akadémia KRPAN-BABIČ) a taktiež chorvátsky klub z Osijeku (Hypo Limač). Okrem domáceho Ferencvárosu sa zúčastnil aj ďalši slovenský tím Inter Bratislava(1. liga mladších žiakov, 7. miesto). Najskôr sme začali zápasy proti mužstvám, ktoré vynikali hlavne svojim vzrastom. Zápasy sa hrali na ihrisku s príliš veľkým počtom hráčov (8+1) a to bola tlačenica, ktorá vyhovovala práve fyzicky silnejším deťom. My sme však hrali našu hru s loptou pri nohe. Samozrejme z objektívnych dôvodov sme zápasy proti Ferencvárosu a Vojvodine nemali šancu odohrať bez chýb. Súperi sa zamerali na silné odoberanie lopty. Niektoré naše chyby využili a preto vyhrali. V týchto dvoch zápasoch sme napriek prehrám ukázali veľmi dobrú individuálnu kvalitu. Náš prejav je odlišný a ten, kto chce vidieť, vidí. Naše viaceré individuality zatienili svojou hrou hráčov z Ferencvárošu aj Vojvodiny. Práve v týchto zápasoch sme si mysleli, že nebudeme stíhať futbalovo, ale opak bol pravdou. Naše deti ešte takéto zápasy resp. akcie nevedia dotiahnuť do gólov. Chýba vek, mentálna vyspelosť, rozvinutá kombinačná schopnosť, orientácia a hra v priestore v zložitých podmienkach. Práve tieto schopnosti sme mohli v plnej miere rozvijať proti mužstvám s rovnakými telesnými parametrami. Proti Chorvátom Hypo Limač z Osijeku sme mali veľmi pekné držanie lopty. Deti sa nadýchavali ku kvalitným kombináciám. Súpera sme väčšinu zápasu mali pod kontrolou a výsledok 1:1 (gól Fano) nebol zrkadlom toho, čo sa na ihrisku dialo. Našu futbalovosť sme ešte viac zvýraznili proti Interu. Proti nášmu ligistovi sme mali hernú dominanciu. Víťazstvo 1:0 zariadil Alex Maroš z priameho kopu. V poslednom zápase proti Srbom z Bačka Topola sme pokračovali v dobrej hre. Súper hrozil z protiútokov, v ktorých nás podržal Kubo v bráne. My sme sa vedeli dostať do dobrých streleckých pozícií. Viki, Maťko Noskovič, Samko Fano, Oli Kardoš mierili do brankára, alebo vedľa. Bola to škoda, lebo remíza bola nespravodlivá, ale mrzelo nás to iba chvíľku, lebo prevýšila radosť z toho, že sme v posledných troch zápasoch určovali tempo hry. Zažili sme krásnu skúsenosť. Odohrali sme zaujímavé zápasy proti zaujímavým mužstvám s južanským temperametnejším prejavom. Odnášame si aj skvelý poznatok z prvých zápasov proti Ferencvárošu a Vojvodine. Recept, ako zvyšovať svoju výkonnosť, je ukrytý v trpezlivom postupnom rozvíjaní pohybu, techniky v tréningoch a na takýchto akciách.

 • AKCIE KATEGÓRIE 2006

Práve v čase písania tohto komentáru si pripomíname 2.rok bez nášho dobrého človeka, trénera Ľuboša Mihálika. Na počesť sme zorganizovali turnaj v Moravanoch za účasti štyroch mužstiev. Pekné nedeľné dopoludnie sme trávili futbalom. Tešili sme sa z výkonov našich detí proti Slovácku, CSFA Malackám a Futbalovej škole Royaldomu z Častkoviec. Zápasy mali peknú úroveň. Každé mužstvo odohralo 90 minút. Kategória 2007 odohrala paralelne zápas proti ČSFA Malackám. Ročník 2006 pokračoval v ďalšom úspešnom ťažení. Po turnaji v Seredi s víťazným koncom pre nás sa konal tentokrát halový turnaj v Novom Meste nad Váhom. Zápasy v týchto nových podmienkách boli pre nás a pre mužstvá, ktoré chcú hrať futbal, ťažké. Napriek tomu, že lopta bola veľmi rýchla, my sme ju vedeli skrotiť natoľko, aby sme boli úspešní nie len herne, ale aj v podobe výsledkov. Tréneri považujú tieto výsledky za veľký úspech, lebo vieme aké je ťažké dosahovať výsledky a zároveň chcieť od deti v tejto kategórii odvážnu kreatívnu hru.

 • ZÁPASY V GBELOCH A S VRBOVÝM.

Obidva tieto zápasy mali podobný charakter. Bolo to dobíjanie súperovej bránky s tým rozdielom, že mužstvo Gbely kládlo väčší odpor. Obidve družstvá ukončili jesennú časť sezóny vysokými výhrami proti Vrbovému.

Hodnotenie celej sezóny:

Obidve naše žiacke družstvá vstúpili do organizovanej súťaže 3. ligy západ. Nemali sme prehľad o kvalite tejto súťaže, preto sme nevedeli do čoho ideme a aké zápasy nás čakajú. Prvé zápasy nám ukázali, že máme kvalitu na to, aby sme mohli hrať svoju hru a jednoznačne si nárokovať na víťazstvá. Mladšia aj staršia kategória zvládla zápasy po hernej stránke dobre. Chlapci hrali naozaj pekne. Niekedy odpor súperov bol vyšší (Holíč), ale chlapci súpera tlačili a súperovú bránku dobíjali. Starší žiaci mali najťahší zápas v Senici. Tieto zápasy nepreverili našu defenzívnu činnosť, ale za to sme si každý zápas vytvárali plno šancí a chlapci sa v strieľaní gólov určite zlepšili. Počas sezóny sme sa nevyhli zraneniam a chorobám. Hlavne sme radi, že Závoďák sa dostáva z choroby a zase začne s tréningom. Chlapci vytvorili perfeknú partiu. Držia spolu za každých okolností. Taktiež si deti rozumejú bez ohľadu na vekový rozdiel. Do zápasov nás hnal transparent od Jendrušákovcov. Pred každým zápasom chlapci prichádzali skôr. Pomáhali s organizáciou zápasov. Radi spolu trávili soboty a my tréneri s nimi tiež. Máme najlepšich strelcov obidvoch súťaží, máme aj veľa dobrých tvorcov hry. Smerovanie našich detí je dobré. Čakajú nás zimné mesiace, ktoré budeme chcieť využiť v náš prospech. Odohráme niekoľko turnajov, zápasov a tréningy zameriame aj na rozvoj pohybových schopností prostredníctvom gymnastiky v telocvični.

 • 16.10. V STREDU SME ODOHRALI ZÁPAS V TRNAVE PROTI SPARTAKU 2003. ROČ. 2002/03

Na úvod hodnotenia musíme vyjadriť potešenie z toho, že sa nám podarilo odohrať takýto zápas aj vzhľadom na to, že počasie bolo vrtkavé. Zápas sa začal tvrdou ofenzívou súpera. Trvalo nejakú minútu na vymanenie sa z defenzívy a začalo sa hrať štýlom hore dole. Pre nás začala konfrontácia so súperom 1. ligy. Porovnávali sme kvalitu jednotlivcov a celkovú futbalovú vyspelosť staršich žiakov. My sme sa opäť zamerali na maximálne tvorenie hry, zakladanie útoku cez brankára, kombinačnú hru za každých okolností. Tento spôsob hry naše mužstvo zvládalo na jednotku. Nebolo jedného hráča, ktorý by nehral to čo vie a k čomu je vedený. Hrali sme proti dobrým deťom. Hlavne sme videli obmenu kádra Trnavy z posledného vzájomného zápasu. Celý zápas sme dokázali udržať tempo.zápasu. V strede zálohy Oski, Jakub, Viki stačili ba aj viac. Hra našich 2002 -iek je úplne na inej úrovni.. Chlapci sú sebavedomejši pomerne dostatočne technický so slušnou futbalovou myšlienkou. Síce padali góly viac do našej bránky, my sme však hrali úplne otvorenú hru s maximálnym rizikom. Prestriedali sme bezohľadu na výsledok. Nastúpili do útoku Matúš aj Adam z ml. žiakov. Máme veľmi dobrý pocit. Bol to zápas dobrý nielen pre nás, ale aj pre Spartak. Tak otvorené zápasy s takým tempom údajne často nehrávajú ani v lige. Bola výborná priaznivá klíma pre všetky deti. Zápas, kde sa obojstranne hralo a netaktizovalo. Efektívne strávený čas, ktorý si budeme chcieť zopakovať. Vysledok 1:10 má charakter kozmetický. Pre nás dôležité, že viacero hráčov by malo miesto v mužstve 1. ligy na základe dosiahnutého osobného výkonu a celkového futbalového prejavu.

 • Turnaj v Seredi. Roč. 2006

Na turnaji sme hrali 4 zápasy. Zapojili sme do hry aj mladších hráčov. Zápasy proti Seredi, N.M.Bratislava, Sládkovičovu a Cíferu sme zvládli. V individuálnych herných činnostiach sme výrazne vynikali. Deťom krásne chutilo a sme radi, že sme zápasy aj povyhrávali a obsadili 1. miesto na turnaji.

 • Zápasy v Kútoch.

15.10. sme odohrali najskôr zápas starších žiakov. Zápas sme začali síce so stálym držaním lopty, ale takmer 30 minút sme neohrozili brankára. Chýbal nám rýchlejší prechod do útoku a hlavne kvalita v útočnej fáze hry. Až v 27. minúte zobral na seba zodpovednosť Danko Miklovič a individuálnym prienikom dostal loptu až do súperovej šestnástky, kde sa v zápätí dobre zorientoval v trme vrme a skóroval. Ešte v 1. polčase sa presadil z pravej strany Dávid Valko a ľavačkou zvýšil skóre na 2:0. Celý 1. polčas sme boli pasívni a málo nebezpeční. V 2. polčase sme mali stále viac z hry a aktivita hráčov sa zvýšila. Vypracovali sme si viac príležitostí na strelenie gólu. Niektoré akcie mali úroveň, ale stále nám chýbal kľud v zakončení. V 2. polčase sa presadil Alex Šimurda a Dávid Valko svoju zvýšenú aktivitu v 2. polčase korunoval pekným gólom z 20 metrov. Celkovo sme zápas v porovnaní s predošlými odohrali najhoršie.

Niekoľko postrehov, ktoré si na tréningu rozoberieme hlbšie.

 1. Pozitívum. Absenciu Aďa, Matúša, Jakuba sme síce nedokázali nahradiť, ale napriek tomu sme počas celého zápasu mali prevahu.
 2. Na druhej strane musíme povedať, že deťom chýbal väčší pohyb, nápaditosť, odvaha. Neboli sme spokojní s viacerými deťmi. Jednoducho s takýmto vkladom niektorých detí sa nestotožníme.
 3. Na obhajobu platí, že horšia kvalita ihriska sťažovala prácu s loptou. Vyhovovala súperovi s deštruktívnym prístupom. Platí, že ihriská v tomto období budú aj horšie a my sa musíme prispôsobiť.
 4. Nefungovala taktická zložka hlavne obrannej formácie.
 5. Kvalita detí vysoko prevyšovala súperove, ale s touto úrovňou sa neuspokojíme a budeme nedostatky v tréningu odstraňovať.
 6. Viaceré deti mali v týždni futbalové povinnosti mimo FŠRH. Regenerácia síl nebola adekvátna záťaži.
 7. Tešíme sa na zápas v stredu v Trnave.

Mladším žiakom sa taktiež nedarilo. Boli sme neúspešní v individuálnych činnostiach. Prihrávková činnosť, prvé dotyky, streľba na bránu, to všetko bolo s veľa chybami. Platí to isté. Ihrisko bolo ďalším hráčom súpera. Chlapcom lopta hrkotala a niektorým deťom sa k tomu nedarilo ako inokedy. Nechceme viac hodnotiť. Je to stále o tom istom. Deti potrebujú dobrý tréning, ďalšie takéto a kvalitnejšie zápasy. Jednotnú podporu trénera a rodiča. Len pre informáciu pre deti a rodičov. Deti sú vo fáze učenia individuálnych činností, ktoré chceme čo najefektívnejšie pretransformovať do zápasov. Je to zložité obdobie. Je potrebná trpezlivosť. Netreba nič očakávať. Nestabilita výkonu je úplne bežná. Úspešnosť/neúspešnosť riešenia individuálnych herných činností a herných situácii sú podmienené rôznymi faktormi. Tento zápas sme vyhrali 4:2 a tešíme sa na ďalšie zápasy.

 • Zápasy proti Senici B.

Starší žiaci: Na tento zápas sme sa veľmi tešili. V doterajšom priebehu súťaže nám družstvo Senice kládlo najväčší odpor. Dnes sme však od prvej minúty súpera zatlačili a skôre narastalo v prospech nás. Súper sa zameral len na defenzívu. Pre nás to bola dobrá škola z toho pohľadu, že sme 70 minút hľadali možnosti a spôsoby ako prekonať súpera. Podarilo sa nám to 9 krát a mali sme veľa ďalších šancí.

Mladší žiaci: Jasná záležitosť pre naše deti. Chlapci sa k zápasu postavili tak, ako treba. Vysledok 26:0 dokumentuje rozdiel v kvalite.

Pre obidve kategórie platí pochvala od trénerov. Ukážková dochádzka na tréningy spôsobuje, že tréningový proces má úroveň. Nemusíme z pohľadu tréningového obsahu improvizovať. Stále nás zaujíma kvalita v individuálnych herných činnostiach a práve z dôvodu dobrej dochádzky sa môžeme venovať aj herným tréningom.

 • Turnaj v Malackách a Trnave. Roč. 2006/07/08

O turnajoch píšeme ešte predtým ako sa uskutočnia. Tu sme rozdelili deti do dvoch turnajov z dôvodu vyťaženia detí. Chceme aby deti loptu guľkali a prirozene sa v hre rozvíjali.

 • Zápasy v Holíči. St. a ml. žiaci.

Starší žiaci zachytili zápas od úvodu. V 2. minúte pekný gól Oskara po centri z ľavej strany naštartoval ostreľovanie súperovej bránky. V úvodnej 10 minútovke sme 3krát opäčiatkovali brvno. Ofenzívna sila v strede polčasu ustála. Našou zhoršenou hrou sme dali šancu aj súperovi. Po strele z diaľky Danco nezareagoval a strelu k tyčke nechytil. Ešte štastie, že máme aj ďalšieho Danca. Ten nebol spokojný s výsledkom a vybral sa na výlet, ktorý meral asi 100 metrov a trval asi 10 sekúnd :-) . Opäť sme dali loptu pod kontrolu a začali sme tvoriť. Po peknom založení akcie Dominika cez Viki, Matúš napodobnil Danca. Taktiež ukázal dravosť, priamočiarosť, rýchlosť. Druhý polčas pokračoval v našej réžii. Strelili sme 3 rýchle góly a všetky strelil Matúš. Bol na správnom mieste po Filipovej strele a taktiež pri ďalších góloch ukázal silnú strelu z diaľky. Zápas sa dohrával štýlom, že sa hralo v tretine ihriska proti desiatim hráčom súpera. Hľadali sme možnosti ako prekonať tento zhluk hráčov, ale skóre sa nepodarilo dokonca zápasu navýšiť. Napriek jasnému víťazstvu vieme o nedostatkoch, ktoré sa v tomto veku vedia odstrániť. Súper nás napriek veľkej snahe nepreveril v defenzívnej činnosti. Pochválime Oskara, ktorý nebol zdravotne fit a viac ako polčas ťahal naše útoky po pravej strane. Podobne Valdo po chorobe v strede režíroval našu hru. Hral výborne. Vyčítali sme mu menšiu priamočarosť, ale taktiež odohral pekný zápas. Sme spokojní ako chlapci pristupujú k zápasom a tešíme sa na ďalší.

Mladších žiakov hrajúcich stále na zmenšenom ihrisku 7+1 nútime k maximálnemu tvoreniu a dávame deťom v hre úplnu slobodu, v ktorej môžu použiť všetko, čo sa do dnešného dňa naučili. Môžeme vyjadriť spokojnosť s hrou 1:1 a krásne akcie naznačujú stále sa zlepšujúcu kombinačnú schopnosť detí. Musíme pochváliť deti za veľkú snahu vnikať do šestnástky. Brali na seba zodpovednosť a neustále súpera ohrozovali. Taktiež chlapci pôsobia pomerne kompaktne v defenzíve. Všetky činnosti, ktoré deti robili pôsobili veľmi futbalovo a tomu hovoríme kreativita. To je niečo, čo si deti po odchode z FŠRH odnesú a už im to nikdo nezoberie. Samozrejme chyby boli, aj budú. Dôvody sú objektívne a aj spôsobené veľkou snahou. Výsledok? Chlapci urobili maximum. Vyhrávať chceme, ale len spôsobom, ktorý deti posunie výkonostne vyššie. Dávame šancu všetkým. Snažíme sa stále pôsobiť rovnocenne na každého. Nerobíme rozdieli a preto sme dosiahli, že máme 14 nadpriemerne dobrých chlapcov. Toto je výsledok.

Hodnotenie hráčov. Marek chytá dobre. Zlepšená činnosť rúk aj nôh. Prihrávková činnosť stále lepšia. Rozdáva istotu spoluhráčom. Adam Hlinka v obrane veľmi zodpovedný. Dáva hre futbalovú myšlienku. Vlado Bakita je na vlne progresu. Zlepšená prihrávková činnosť. Vie zrýchliť hru na jeden dotyk a taktiež vyvedením lopty. Luki Schmitt svojou agilnosťou veľmi platný. Rýchlosť v spojení s technikou, ktorú treba neustále zlepšovať, považujeme za Lukiho výhodu. Buki je stále veľmi aktívny. Aj v dnešnom zápase bol ťahúňom. Vo finále ešte nevidí to, čo vidíme my na lavičke, alebo na tribúne. Určite nezoberieme jemu a deťom aktivitu, snahu, lebo vieme, že im zoberieme cennú vlastnosť - sebavedomie. Oli nám robí veľkú radosť. Futbal miluje a my sa tešíme ako výkonostne rastie. Oli je jasný príklad progresu tvorivosti, sebavedomia a futbalovej myšlienky, techniky. Taktiež má výbornu defenzívu. Odkaz pre Oliho je, že sa treba naďalej tešiť z futbalu a samozrejme zlepšovať sa. Andi je stále futbalovejší a rieši herné situácie veľmi konštruktívne. To spôsobuje dobré videnie v priestore a aj slušná technika. Adam Tomaga je stále dravejší po góloch. Pre našu prácu veľká vyzva. Adam má niečo, čo my voláme odvaha, zápal, sebavedomie a iní sebectvo. Tréningom Adam zlepší nedostatky, ktoré ho stále limitujú vo svojom prejave. Eliáš a Adam Ištok. Týmto chlapcom tlieskame. Deti, ktorých progres si veľmi vážime. Práve tento vzostup výkonnosti spôsobil nadpriemernú vyrovanosť detí a možnosť vytvoriť rovnocenné dve sedmičky. Samko a Alex majú krasny zápal do futbalu s prirodzenými nedostatkami v technike a vlastne vo všetkom. Jednoducho povedané perfektní chlapci s veľkým potenciálom. Adam Klein práve dnes predviedol úžasný výkon. Hral, ako keby dostal krídla. Maťka Noskoviča dlhodobo trápia zranenia, čo nám je veľmi ľúto.

Tento zápas nás doviedol k osobnejšiemu hodnoteniu detí z dôvodu, že zápas mal svoj náboj. Súper bol síce deštruktívny s náznakmi futbalovosti, ale svojou behavosťou nás dostával v činnostiach pod časový tlak. Preto sme mohli vidieť veľa dobrého a samozrejme, kto chce hrať a v tomto veku učiť sa aj veľa zlého.

 • Turnaj v Šardiciach. Roč. 2006

Opäť po roku sme sa vrátili na miesto, kde sa cítime príjemne. Taktiež pelotón zápasov bol dlhý a náročný, ako vždy. Turnajový systém hrania nám ponúkol plno odlišných zápasov. My sme sa však zamerali na seba a chceli sme opäť využiť každú minútu hrania na zdokonaľovanie herných činností jednotlivca. Nezmenili sme to ani proti mužstvám s vysokým a agresívnym napádaním (Zbrojovka Brno, Slovácko, Spartak Trnava). V takomto prípade sme samozrejme boli menej úspešní v riešení situácií, ale boli zápasy, kde naša kvalita prerazila aj v strieľaní gólov. Odniesli si to najmä Vítkovice Mirava, Hodonín II. Zápasy proti N. Zámkom a Artmédii Petržalke mali zase svoj vlastný dej. Neustále sme mali loptu pod kontrolou. Naša vedomá a umná hra nemala efekt. Súper bránil o dušu a šance sme im pripravovali po našej snahe byť aktívni a kreatívni. V obidvoch zápasoch naše deti boli pre nás víťazmi. Urobili niekoľkonásobne viac dotykov s loptou ako súper. Pekný zápas sme hrali proti Spartaku Trnava. Naše deti však ukázali neuveriteľnú vieru vo svoje schopnosti a to akým spôsobom porazili Vyškov, alebo Hodonín U10, je pe nás najkrajšou odmenou nášho s rodičmi spoločného pôsobenia. Deti sa nachádzali v ťažkých herných podmienkach. Tieto podmienky vyšpičkovali neúnavní rodičia moravských družstiev, ktorí vytvárali počas celého zápasu nad svojimi deťmi ochrannú striešku a neustále orodovali za deti. Robili rozhodcov, radili deťom, čo majú robiť a naše deti podľa nich len faulovali a hrali neférovo. Jednoducho zápas si chceli vyhrať rodičia a chceli na to využiť svoje deti a moc autority. Naše deti sa zachovali ako "malí-veľkí" profesionáli. Dokázali svojou kvalitou a nasadením v zápase prevalcovať všetky prekážky a v zápase nielen dominovať, ale aj vyhrať. Berieme si z turnaja veľké skúsenosti. Deti mimo zápasu tvorili perfektný tím a v zápase to len potvrdzovali. Deti už veľmi dobre vedia o čo v týchto zápasoch v tomto veku ide. Sú si sebaistí vo svoje schopnosti. Ku každému zápasu pristupujú sebavedomo a v herných situáciach tvorivo. Naša hnacia sila je kvalita a jasné a konkrétne smerovanie detí.

 • Dvojzápas vo Vrbovom. Ml. aj st. žiaci.

V obidvoch prípadoch išlo o jasnú záležitosť. Preto sa nám hodnotí zápas veľmi ťažko. Skóre 40:0 z obidvoch zápasov hovorí za všetko. Aj z tohto zápasu však máme postrehy a poznatky, s ktorými sa dá narábať do budúcna. Ćaká nás odvetná časť, ktorá nám určite ponúkne väčší odpor súperov.

 • Superliga v Trenčíne. Roč. 2007/08

Zápasy proti AS, Spartaku Trnava a Ružomberku znamenali pre viaceré deti stále prvé skúsenosti. Niektoré deti predviedli dobré futbalové momenty. Hlavne v riešení 1:1. Tešíme sa na podobné akcie do Malaciek a do Trnavy.

 • Dvojzápas proti Gbelom. St.žiaci a ml. žiaci.

17.09. sme na domácom ihrisku privítali žiakov z Gbely. St. žiaci zápas opäť zvládli výsledkovo. Herne taktiež, ale tu sme stále pri zemi a chceme chlapcom pripomínať, že je potrebné využiť každú minútu na zlepšovanie sa. Dnes daždivé počasie sťažovalo hru hlavne našim deťom, keďže hlavne my sme mali loptu neustále pri nohe. Napriek tomu sme hrali dobre. Chlapci majú veľkú snahu a tú vedeli pretaviť do 7 gólov a do veľa šancí. Tieto zápasy nepreverujú našu defenzívu, ale práve útočnú činnosť mužstva môžeme zlepšovať. Riešenie týchto situácii je na dosť vysokej úrovni, ale máme nedostatky, ktoré sa dajú odstraňovať hlavne v tréningu. Ďakujeme rodičom a hlavne Jendrušákovcom za podporu a motiváciu, ktorá nám dodala viac sebavedomia.

Pre mladších žiakov platí to isté. Hrali sme na jednu bránku. Tieto zápasy musíme doplniť ďalšími. Minutáž aj odpor súpera je nedostačujúca. Napriek tomu sa tešíme z chlapcov a na tréningy, v ktorých sa potrebujeme taktiež zlepšovať.

 • Dvojzápas proti Senici 2004. Roč. 2004/05 + niekrtorí 2003

15.09. sme odohrali v Senici dva zápasy. Prvý sa hral 10+1 a druhý na zmenšenom 7+1. Na veľkom ihrisku nám hra nešla. Dali sme priestor aj začínajúcemu Kubovi, alebo ďalším hráčom na ofenzívnych postoch. Taktiež sme menili hráčov na postoch. Boli sme trochu rozhádzaní a preto súper pôsobil futbalovejšie. My sme sa utápali v krátkych prihrávkach. Nehrali sme smerom dopredu. Tempo zápasu bolo rýchle a trebalo robiť kvalitne. Každá ľahká strata bolela a stála veľa síl. My sme sa dostali do takéhoto kolotoča a nevedeli sme z neho vystúpiť. Určite vieme hrať lepšie. Tieto zápasy deti posúvajú, ale len vtedy, keď nastúpia s cieľom byť lepší ako súper. Majú na to, ale nikdy to nepôjde samo. Našťastie sme hrali ďalší zápas s 2004 a spravili sme si lepšiu náladu. Chlapci hrali s veľkou chuťou. Síce aj s chybami, ale nemôžeme nič vyčítať. V hre bola veľká snaha. Deti boli aktívne a futbalovo sa minimálne súperovi vyrovnali. Prehrali sme o nejaký gól, ale výkon viacerých chlapcov má stúpajúci charakter. Je to pekná vizitka pre deti 2004/05, ale zároveň záväzok sa stále zlepšovať. Perfektne zapadol najmladší Oli. Tešíme sa z takýchto vystúpení.

 • Dvojzápasy proti Malackám. Ročník 2005/06 aj 2007/08

Na obidvoch ihriskách sa hrali pekné zápasy. Spolu s rodičmi sme vytvorili dobrú klímu. 2 hodiny si deti futbal užívali aj napriek tomu, že bolo teplé počasie. Pri obidvoch kategóriach sme videli kvalitnú individuálnu činnosť. Miestami aj peknú súhru viacerých hráčov. S takoutou akciou sme veľmi spokojní.

 • Dvojzápas proti Kútom. Starší aj ml. žiaci.

Obidva zápasy boli jednoznačne v našej réžii. Teší nás, že hráči v obidvoch kategóriach sa do súpera vedia zahryznúť od 1. minúty. Držia pomerne rýchle tempo a súperi majú problém. Sme stále viac efektívnejší, čo nás veľmi teší. Góly padajú po vedomích akciách. Okrem gólov si vieme vypracovať plno ďalších šancí. Určite chlapci robia pokroky a dostavujú sa pekné výsledky. My však chceme podotknúť, že deti trénujú veľmi zodpovedne a tvoria silný kolektív aj mimo ihriska. Väčšina chlapcov odohrá zápas už vo štvrtok, na ktorý sa tešíme.

Vysledok: st. žiaci 11:1

ml.žiaci 6:0

 • Turnaj v Brezovej pod Bradlom. Roč.2009

Naše 6-7 ročné deti získali prvé skúsenosti z turnaja. Prirodzene sme boli trošku zaskočení z atmosféry. My sme boli s deťmi spokojní a tešili sme sa z každej činnosti bez rozdielu či bola vydarená, alebo nevydarená.

 • Dvojzápas proti Senici "B". ST. ŽIACI A ML. ŽIACI.

Obidva zápasy sa odohrali na veľmi kvalitnom ihrisku. Njaskôr starší žiaci si to rozdali proti rovesníkom zo Senice. Zápas od úvodu naznačoval, že bude mať vysoké tempo. V úvode zápasu sa nám podarilo streliť gól po peknom centri F. Ondrisa. Matúš Tomaga v tejto situácii ukázal dravosť útočníka a rozbehol zápas do veľkých obrátok. Celý prvý polčas sme mali herne navrch. Súper ale neustále hrozil a preto sme museli byť neustále vpozore. V 20. minúte Viki zvýšila skóre na 2:0. Celý 1. polčas sme si vypracovali veľa čistých gólových šancí. Stálo nás to veľmi veľa síl a škoda, že sme si nevytvorili väčší náskok. Druhý polčas začal chybou nášho brankára. Hra z našej strany bola miestami chaotická a nedokázali sme sa dostať do tempa. Súperovu snahu utlmila Viki svojim individuálnym prienikom do šestnástky, po ktorom nasledoval pokutový kop. Filip Ondris sa nemýlil. Hra sa opäť miestami začala podobať na našu podobu. Vytvárali sme si dobré strelecké pozície, ktoré opäť neboli využité. Koniec zápasu bol veľmi napínavý. Súper pred koncom znížil skóre a chlapci očividne siahli na dno svojich síl. Vyšťavili sa úplne do poslednej kvapky a výsledok udržali. Chlapci si prežili na vlastnej koži, čo je to vyčerpať sa pre mužstvo a výsledok.

Zápas hodnotíme ako veľmi náročný. Na jednej strane sme si mohli spraviť zápas úplne jednoduchým, keby sme boli v premieňaní šancí efektívnejší. Na druhej strane zápas nabral na obrátkach a donútil chlapcov siahnuť na maximálne dno svojich síl. Vynikajúce výkony podávajú viacerí hráči. Niektorí máličko zaostávajú, ale môžeme vyjadriť spokojnosť. Očakávame každým víkendom zlepšenie. Chlapci majú solídne futbalové základy, na ktorých sa dá stavať. Sebavedomie a kreativita chlapcom nechýba. Taktiež budeme deti povzbudzovať do útočných akcií. Je to veľmi dôležité. Zápas bol po fyzickej stránke náročnejší ako proti Karlovej Vsi (1. liga). Preto sa tešíme na ďalšie zápasy a bodaj by sme takýchto odohrali čo najviac. Výsledok 2:3, Góly: Tomaga M., Hanková, Ondris

Mladší žiaci sa dnes poriadne vyšantili. Súper kládol menší odpor, ale to nemení na veci, že chlapci hrali dobre. Videli sme veľmi kvalitné výkony. Chlapci sa neustále dostávali do zakončenia, čo je veľmi dôležité pre zlepšovanie sa tejto činnosti.

Už po dvoch kolách musíme vyjadriť spokojnosť so zápasmi v obidvoch kategóriách. Tieto zápasy nám poskytujú veľa herných situácií pred súperovou bránkou. V minulosti sme riešili viac rozohrávku od brankára, postupný prechod do útoku. V týchto zápasoch bránku často ohrozujeme a trénujeme najťažšiu, ale najdôležitejšiu činnosť fubalistu.

 • Agria CUP. Roč. 2006

Zúčastnii sme sa na veľmi kvalitne obsadenom turnaji ročníkov 2006. Počas obidvoch dní sme mohli sledovať rýchlu hru podloženú dobrou kvalitou detí všetkých zúčastnených mužstiev. Hralo sa 5+1 na malých ihriskách. V našom prípade to boli veľmi ťažké podmienky. Niektorí chlapci zvládali lepšie niektorí horšie. Nevydarená činnosť bola kvalitnými deťmi okamžite potrestaná. Musíme však povedať, že za sedem rokov práce s deťmi sa 1. krát stretávame s tým, že naše 10 ročné deti dokážu držať krok popri náročnom spôsobe hry so Slováckom, Nitre, Baníku Ostrava, Bohemiansu, Trenčínu atď. a zároveň výsledkovo držať prijatelný stav, alebo dokonca vyhrávať. Preto chlapcov chválime aj napriek tomu, že nie všetko bolo podľa očakávania. Málo početné mužstvo v roč. 2006 doplnil Oliver Polakovič a Jakub Michlík.

 • 27.08. DVOJZÁPAS PROTI HOLÍČU. ST. ŽIACI A ML.ŽIACI.

Najskôr odohrali zápas starší žiaci a následne ml.žiaci. Hralo sa v Moravanoch v peknom počasí na dobre pripravenom ihrisku.

Hodnotenie zápasov: V obidvoch zápasoch sme mali možnosť sledovať jednoznačnú prevahu našich zverencov. V 1. zápase sme od začiatku získavali stále väčšiu hernú prevahu, ktorú sme zúročili gólmi. Prvý gól v súťažnom zápase strelil Jakub Taraba po peknej strele. Ďalšich plno akcií sme dostávali až do zakončenia. Z tohto množstva šancí sme využili ďalšich 7. Napriek tomu, že sme zvyknutí na väčšie tempo zápasov sme radi, že sa chlapci zoznamujú s hrou na veľkom ihrisku, že sa deti dostávajú do finálej fázy v hre. V ťažších zápasoch viac riešime vlastnú polovicu a hru od brankára. Dnes sme súpera pritlačili na súperovu polku a mohli sme riešiť útočné kombinácie so zakončením. V základnej zostave sme mali len dvoch chlapcov z kategórie 2002. Filip aj Danco sú však veľmi platní svojim nasadením pre mužstvo. Bežecky sú veľmi silní a plnia si defenzívnu činnosť. Navyše Filip nemá problém ťahať akcie po ľavej strane a používať pri tom slabšiu nohu. Dúfame, že sa po zraneniach pridajú ďalší ich rovesníci (Dávid aj Paťo). V ďalšich prípadoch to bol od chlapcov dobrý výkon v ktorom však vieme, že môžeme byť lepší, vo finálnych zakončeniach a prihrávkach pokojnejši a celkovo efektívnejší. Výsledok 8:0 góly: Tomaga M. 5, Taraba, Valík, Šimurda.

Mladšich žiakov musíme pochváliť za výkon a snahu v zápase. Súpera sme takmer dusili pred ich bránkou. Do tohto stavu sme sa dostali cez našu kombinačnú hru a kreativitu našich zverencov. Neboli sme efektívny v zakončeniach. Súper využil naše 3 chyby a strelil 3 góly. Náš jediný gól strelil Adam Ištok, ale stál za to.

Postreh trénera: Zápas sme síce nevyhrali, ale hra, ktorou sa prezentujú naše deti je cesta k ďalšiemu napredovaniu. Chlapci hrajú posledný rok na zmenšenom ihrisku a často využívame zmenu na postoch. Na veľkom ihrisku sa deti začnú usádzať na konkrétnych postoch a táto možnosť nebude. Taktiež sme radi za takéto zápasy. Chlapci sa určite budú zlepšovať v zakončení. Deti majú svoju kvalitu, na ktorú môžeme nadväzovať. V takýchto situaciach sme sa v ťažkých zápasoch často nestretávali. Chlapci majú v tréneroch veľkú podporu a budeme trpezliví. Práve v tomto zápase sme sa presvedčili, ako sme sa s chlapcami dostali ďaleko. V individuálnych herných činnostiach boli chlapci odskočení. Najviac sa tešíme z kreativity detí. Túto schopnosť sme rozvinuli do takej podoby, že chlapcov netreba dirigovať. Vidia situácie na svoj vek fantasticky a realizácia je na dobrej úrovni. Výsledok bol pre nás nepriaznivý 1:3. Napriek tomu sme spokojní a vieme v čom treba rozvíjať deti v tomto veku, aby ich futbalová budúcnosť nebola len dočasná a mala zmysel aj pre osobný život.

 • 21.08. dvojzápas v Karlovej Vsi.

Hrali sme proti roč. 2005 doplnené roč. 2004. My sme zložili deti z 2004/05 a tiež 06. Hralo sa na umelej tráve v daždivom počasí. Tento zápas nám očividne nevišiel. Chlapci boli počas celého zápasu veľmi chybní. Poznačílo to plynulosť hry. Určite musíme však vyzdvihnúť väčšiu individuálnu hernú kvalitu v porovnaní so súperom. Chýbala istota v práci s loptou. Počas celého zápasu sme si nedokázali zvyknúť na klzkú a rýchlu loptu. Napriek tomu dobrá skúsenosť.

Druhý zápas sme odohrali proti roč. 2003. Tento zápas sa hral na veľkom ihrisku na umelej tráve. Na tento zápas sme sa veľmi tešili, lebo sme mali dočinenia s mužstvom, ktoré v tabulke ml. žiakov skončilo na 7. mieste. Tento zápas mal naozaj slušnú úroveň. Podmienky na hru boli náročné pre obidve družstvá. Ihrisko bolo menších rozmerov. Hlavne rozohrávku od brankára sme mali limitovanú užšou šírkou ihriska. S hrou chlapcov sme spokojní. Vídíme zlepšenie hlavne po taktickej stránke. Boli fázy kedy sme mali pekné držanie lopty aj s územnou prevahou. Polčas skončil 0:2. V druhom polčase sme po dobrej aktivite strelili gól a škoda, že sme slušnú hru nepretavili do ďalšich gólov. Po 70-tich minútach musíme však vyjadriť spokojnosť s úrovňou zápasu. Takéto zápasy si radi zopakujeme. Výsledok 1:2, gól: Pavlovič

 • 20.08. zápasy proti AS Trenčínu.

Na tento zápas sme nominovali deti z kategórie 2007/08 aj 09. Hralo sa na dvoch ihriskách proti AS 2008. Niektoré deti sa dokázali presadzovať viac a niektoré menej. Od detí chceme hru 1:1. V tomto smere môžeme s niektorými deťmi vyjadriť spokojnosť. V tejto činnosti vynikal Marko, Danko a niektoré deti sa pridali a to sme radi. Tešíme sa aj z hry detí z 2009. Sú to vzácne skúsenosti.

 • Prvé zápasy v sezóne 2016/17

Najväčšiu zápasovú konfrontáciu v 1. polovici augusta mal ročník 2004. Najskôr sme sa zúčastnili na turnaji v Otrokoviciach, kde sme odohrali zápasy proti Třincu, Kroměřížu, Hodonínu, Líšni a Baníku Ostrava. Boli to prvé zápasy po dlhšej dobe a bolo to cítíť aj na hre chlapcov. Deti odohrali až 120 min. bez striedania. Prvé dva zápasy mali dobrú úroveň, ďalšie tri boli poznačené úbytkom síl. Roč. 2004 v ďalších dňoch odohral zápasy proti ŠK Sencu a Púchovu. Tieto zápasy mali vynikajúcu úroveň. Z našej strany sme videli doterajší strop výkonnosti našich detí. Pozorujeme veľký progres viacerých detí. Sila mužstva rapídne stúpa. Futbalová stránka je stále na vyššej úrovni. K tomu musíme dodať, že sme do mužstva zapájali deti z kategórie 2005 a dokonca aj 2006. Napriek tomu sme na kvalite neutrpeli, naopak dokázali sme vytvoriť dve silné sedmičky, ktoré prvoligové mužstvá futbalovo vysoko prehrávali. Tešíme sa z tejto reality. Náš prejav bude stále lepší. Deti nadobudli silné základy, na ktorých vieme stále stavať.

Ročník 2002/03 odohral zápas proti Púchovu 2003. Hralo sa 10+1. Zo začiatku sme sa nevedeli v útočnej fáze presadiť strelecky, inak to bol zápas od začiatku v našej réžii. Prvý gól sme inkasovali po chybnej rozohrávke od brankára. Od tohto momentu sa hralo zväčša na súperovej polke a góly padali do súperovej bránky. Naše individuálne výkony predstavovali vysokú úroveň. Sme radi, že sme sa presadzovali v útočnej fáze. Chlapci hrali dobre v priestore a vytvárali pekné kombinácie. Výsledok 10:1. V útočnej fáze sa najviac presadzovali Kiko, Valdo, Tomagovci, Viki, Paťo, Oski. Pochvalu za tento blok zápasov dostáva M. Tomaga. Napriek miernej kritike trénera si miesto v bráne zastal. Matúš pocítil zodpovednosť na inom poste.

 • Zápas v Myjave. Ročník 2007/08

Zápas prípravkárov sa hral na dvoch ihriskách. 20 detí si zahrali 60 minút hry. Hralo sa 4+1 a sme boli veľmi spokojní s toutou akciou.