Martin Šviderský

Manchester United 

Odchovanec Vechca, Vranova nad Topľou, Michaloviec, Prešova, Arsenalu London sympatizuje s našou školou od jeho 8 rokov. Martin bol každoročným účastníkom našich kempov a tiež niekoľkých turnajov vo FŠRH. Dnes mu to už povinnosti nedovoľujú, napriek tomu sa rád hlási k našej škole. Martinovi držíme palce v jeho osobnom a futbalovom raste.

Výroky manažéra Manchestru United po Martinovom zápase na adresu kategórie U18 sú povzbudením pre našu prácu.

Rok 2021

Aktuálne sa Martin prezentuje veľmi dobre. Stále častejšie dostáva šancu v U23. Vo februári Martin podpísal profesionálnu zmluvu. 27.02. odohral zápas proti Southamptonu U23 v strede zálohy s číslom 6. 

Rok 2020

Rok 2020 bol pre Martina veľmi dôležitý. Po zranení sa Martin definitívne dostal do veľmi dobrej formy a pravidelne nastupoval za kategóriu U18. Získal si dôveru trénerov a odmenou mu bola kapitánska páska. Martin dostával šancu aj v kategórii U23. Tento rok bol poznačený pandémiou COVID-19 a náležitými obmedzeniami. Napriek tomu liga a tréningy pokračovali za prísnych opatrení a Martin mohol naďalej napredovať.    

Rok 2019 - 2. polrok

Martin sa po dlej pauze spôsobenej zranením stal súčasťou tímu U-18. Nastupuje v zápasoch v kategórii under 18 napriek tomu, že vekovo patrí do U-17.  Martin sa každým zápasom zlepšuje a dostáva do hernej formy. V zápase FA YOUTH CUP  proti Lincoln City odohral 14. decembra 89 minút.  Víťazstvo 2:0 videl aj Ole Gunnar Solskjaer, ktorý sa vyjadril na prácu s mládežou veľmi pozitívne. Výroky známej futbalovej osobnosti sa dotýkajú problematiky spojené s výchovou detí aj na Slovensku.  Pre nás je sledovať Martina v prostredí ako je Manchester United veľkou školou a povzbudením pre našu prácu. 


Rok 2019 

Od januára 2019 hráč Manchestru United. Momentálne si doliečuje zranenie a trvalo pôsobí a žije v Manchestri. Martin by sa mal vrátiť späť do hry niekedy v septembri 2019 ako plnohodnotný zdravý hráč.  

Rok 2018

V lete 2018 bol Martin nešťastne zranený v zápase slovenskej reprezentácie U17 proti Švédsku. Od tohto momentu je v rukách anglických lekárov a systematicky sa pripravuje na návrat na ihriská.

Rok 2017

Martin aj v 1. štvťroku 2017 pokračuje v náročnej, ale veľmi zaujímavej a hlavne výnimočnej ceste. Martin vo svojich 14 rokoch funguje v anglickom prostredí ako doma. Martin má naďalej zabezpečené tréningové jednotky v rozsahu 10 - 12 dní v mesiaci v najkvalitnejších futbalových podmienkach. Týždenné pobyty vo West Hame, Chelsea a Manchestru United priniesli Martinovi krásne zážitky a futbalové skúsenosti.

  -------------------------------------------------------------------------------- 

Na prelome rokov 2016 a 2017 sa Martinovi futbalová kariéra nečakane zmenila. Po zrušení akadémie Arsenalu London v Grécku a dvojročnom pôsobení v nej sa Martin potreboval zorientovať v spleti viacerých alternatív. Záujem viacerých špičkových akadémií Martinovi a celej jeho rodine zamotal hlavu. Po jesennej hráčskej stáži v Chelsea, Manchestru United, Manchesteru City, Liverpoolu, Arsenalu sa Martin rozhodol fungovať na úrovni takýchto týždenných pobytov. Martin preukazuje kvalitu, ktorú chcú vidieť najvyspelejšie anglické akadémie. Martin zbieral naďalej cenné skúsenosti. V decembri aj januári bol pozvaný do WEST HAM UNITED. Najčastejšie Martin trénuje s kategóriou U16 a vyššie. Dokonca si zatrénoval aj s rezervou West Hamu, kde si napríklad zahral s Dimitri Payetom. Na margo tohto Maťko povedal: "Bol to krásny zážitok, hlavne keď som sa mohol s takýmto hráčom potešiť z dosiahnutého gólu". Martinovi držíme palce.

Rok 2016

Leto 2016. Martin sa už po takmer dvoch rokoch cíti v Akadémii stále viac doma. Ovláda cudzie jazyky. V škole dosahuje vynikajúce výsledky. Trénuje a hráva futbal s kategóriou 2000/2001. Martin naštartoval prudký fyzický rast. Meria takmer 170 cm. Taktiež sa nevyhol v tomto veku zraneniam spôsobeným rýchlym rastom. Martin je pod dobrým lekárskym dohľadom, trénuje naplno a jeho športový rast sa vyvíja pozitíve. Martin v tomto roku dosiahne 14 rokov a budeme veľmi pozorne sledovať kroky tohto talentovaného chlapca. Najbližšie sa uvidíme na futbalových kempoch v Tatrách.

Rok 2015

O Martinovi napísal ProFotbal.cz - video z FŠRH

ROK 2014

Martin v Arsenale Londýn. Martin sa ocitol v spoločnosti najlepších. Ešte tesne pred dovŕšením 12. roku života sa Martin stal hráčom známeho Anglického klubu. Od septembra 2014 sa talentovaný chlapec presťahoval do Gréckeho Solúna, kde na chlapca pôsobí futbalová škola Arsenalu Londýn a podlieha precíznemu školskému režimu. Martin sa v novom prostredí veľmi rýchlo adaptoval, učí sa jazyky a neustále formuje svoju osobnosť. Tešíme sa z úspechov ešte len 12 ročného chlapca a veríme, že sa v našich letných futbalových kempoch budeme opäť vidieť.

M. Šviderský a synovia D. Beckhama sa pripravujú v akadémii Arsenalu Londýn.

Vranovské-novinky-2014-47.pdf (2,6 MB)

ROK 2013

Martin vo Francúzskej a Škótskej futbalovej škole.
Leto 2013 znamenalo pre Martina veľa. Ocitol sa vo svojom mladom veku v uznávaných futbalových školách vo Francúzsku a Škótsku. V letnom období, keď si väčšina detí užíva prázdninové leto, Martin zbiera neopakovateľné skúsenosti z futbalu. Rodák z Vranova nad Topľou si vo svojom klube Tatran Prešov plnil povinnosti hneď z úvodu prázdnin na veľkom futbalovom turnaji FRAGÁRIA CUP. Ešte stále 10 ročný chlapec(U-11), ktorý oblieka dres Tatrana Prešov U-14 v nasledujúcich dňoch nezaháľal a zdokonaľoval svoje futbalové zručnosti na letných futbalových kempoch poriadaných na Slovensku. V 3. júlový týždeň sa Martin zúčastnil nášho futbalového kempu. Nadviazali sme na minulé roky a spolu aj s Martinovým otcom sme realizovali až 11 tréningových jednotiek v ideálnych futbalových podmienkach v Kľačne pri Prievidzi. To sme už vedeli, že Martin má namierené v auguste do Francúzska a na prelome prázdnin a školského roka do Škótska. Aj v ďaka Ľubomírovi Moravčíkovi sa podarilo Martinovi v sprievode rodičov a sestry Simonky nazbierať neoceniteľné skúsenosti vo vyspelých futbalových kluboch ako je Saint Etienne a Celtic Glasgow.